Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: jamówię w Czerwiec 12, 2016, 08:18Ciągle Mu to mówię :)

Póki co stosuję się do porad. Nic nie robię  :)

szczemirek

 :o >:( :-X

lok

A czy te złącza to nie są stare złącza zasilające w komputerach.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lok

Do zasilania dysków twardych i napędów.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Piterski

Cytat: lok w Czerwiec 12, 2016, 18:34
Do zasilania dysków twardych i napędów.
Dokładnie tak wyglądają.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

A mam w robocie jakiegoś rozbebeszonego peceta to popacze. Faktycznie tam coś takiego było przy zasilaniu HDD i płyty głównej.

gratefullde

To są chyba normalne kostki połączeniowe...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Chyba jednak nie te. Inne piny. W komputerowych ATX sa okrągłe a wyżej widać, że te z Tannoja sa inne.


gratefullde

Cytat: masza w Czerwiec 12, 2016, 20:53Chyba jednak nie te. Inne piny. W komputerowych ATX sa okrągłe a wyżej widać, że te z Tannoja sa inne.

weź starego kompa, zdaje się, że tam podobne były, oczywiście łba se nie dam uciąć...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Taka cisza na forum że pozwolę sobie zaprezentować dodatki akustyczne do Anglików  ;) ;D

szczemirek

To jest zdjęcie, które było użyte na aukcji ebay. Sprzedający z Litwy. Kolumny podobno DIY. Ciekawostka: wystawił te same Tannoye na dwóch aukcjach jednocześnie. Zapytałem go jak zamierza je wysłać do UK i odpowiedział, że busem pasażerskim. Początkowa cena była ok. 900GBP a gdy nie zostały sprzedane ponownie wystawił je za ok. 2000GBP. Nie wiem czy są w dalszym ciągu na eBay'u. W szczegółach cenowych mogę się trochę mylić ale wszystko nie wyglądało prawdziwie.

MAC

Niesamowita okazja. Tam są dwa różne głośniki  ;D

vasa

Cytat: masza w Czerwiec 14, 2016, 07:51
Niesamowita okazja. Tam są dwa różne głośniki  ;D
No przecież to jest kanał lewy i prawy :D
Nie wiem jak to jest u Was ale u mnie postawienie kwiatka na kolumnie to igranie ze śmiercią lub kalectwem :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

szczemirek

Cytat: masza w Czerwiec 14, 2016, 07:51Niesamowita okazja. Tam są dwa różne głośniki
Z tego co pamiętam "wygłuszone" były watą szklaną.

MAC

Cytat: vasa w Czerwiec 14, 2016, 08:08Nie wiem jak to jest u Was ale u mnie postawienie kwiatka na kolumnie to igranie ze śmiercią lub kalectwem

Zdjęcie wklejałem w innym wątku, żeby coś komuś do głowy nie szczeliło postawiłem profilaktycznie myszory na swoich  :D

MAC

Cytat: szczemirek w Czerwiec 14, 2016, 08:46Z tego co pamiętam "wygłuszone" były watą szklaną.

To musi ostro grać  ;D

gratefullde

Czy są jakieś godne zainteresowania, mniejsze Tannoy'e? (gabarytowo)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Pewnie, że są.
Little Gold Monitor, SRM 10b




gratefullde

Cytat: masza w Czerwiec 14, 2016, 22:12Little Gold Monitor, SRM 10b

Fajne :)  Ciekawym brzmiennia :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Jedź do Lutka. Blisko masz. Ma m.in. SRM10b

MAC

Cytat: gratefullde w Czerwiec 14, 2016, 22:13Ciekawym brzmiennia

W ilu metrach maja grać?

gratefullde

Cytat: masza w Czerwiec 14, 2016, 22:15
Cytat: gratefullde w Czerwiec 14, 2016, 22:13Ciekawym brzmiennia

W ilu metrach maja grać?



W małometrach i polubliskim raczej

To część pomieszczenia otwartego, mniejsza część.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

To pewnie będą grały z nie mniejszym wykopem i rozmachem niż moje 12ki w 28 metrach


gratefullde

Nie bo standy już mam ;D  Minimalizm - owszem ale bez przesady
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9