Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Wkleję lepsze zdjęcie bo na tamtym skali nie widać :)



MAC

Cytat: jamówię w Czerwiec 14, 2016, 22:27Ja właśnie tego modelu słuchałem-katastrofa...

To jest katastrofa?  :o
One są wielkości głośników komputerowych... Głośnik wielkości płyty CD




jamówię

Słuchałem ich dawno temu w audiostylu,no grały źle,ale to nie jst Tannoy ;)

MAC


vasa

Jest jeszcze seria pro DMT
Tylko WAF mają marny

Oraz seria DC200 która (chyba?) jest cywilną wersją DMT
Te już bardziej podchodzące są.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Głośniki na papierowe nie wyglądają.
Chyba, że czymś powlekane.

vasa

#457
Cytat: masza w Czerwiec 14, 2016, 22:50Głośniki na papierowe nie wyglądają.
Nie są papierowe, to chyba polipropylen. Ale to nie powód do wstydu. DMT gra naprawdę ładnie i dalej po Tannoyowemu.
Serię DC słuchałem w modelu DC2000

i poza wyglądem nie miałem im nic do zarzucenia.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

szczemirek

W(ife) A(cceptance) F(actor) ha ha ha

rudy-102

Powiedzcie mi drodzy koledzy jak Wy to podłączacie?


MAC

Bi Wire + uziemienie.
Nowsze Tannoye maja uziemienie. Vasa już o tym pisał w jakimś temacie.

vasa

Cytat: masza w Czerwiec 14, 2016, 23:38Bi Wire + uziemienie.
Rzeczywiście, piąty terminal można podpiąć do wzmacniacza lub kaloryfera, chociaż nie bardzo wiem po co :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: vasa w Czerwiec 15, 2016, 00:11chociaż nie bardzo wiem po co

Może żeby sobie piękną pętlę masy zrobić.

Lutek

Cytat: masza w Czerwiec 14, 2016, 22:12Pewnie, że są.
Little Gold Monitor, SRM 10b

Musze troche zmartwic: malo basu, plytki, nisko nie schodzi. Mimo, ze w LGM, LRM czy tez w SRM 12B jest dual concentric 12 cali, to troche za mala obudowa i dlatego tak mamy z basem.

MAC

Tyle, że Andrzej ma niewielkie pomieszczenie do muzyki.

Lutek

>gratefullde
masza pisze, ze niedaleko mnie mieszkasz. Wpadnij posluchac jak graja moje Tannoy-e w porzadnych, duzych obudowach - 105 litrow. Przy okazji moge zalatwic ze znajomym, ktory chce sprzedac swoje DIY w 95-ciu litrach aby dostarczyl je do mnie. Chyba nie odmowi jesli jest zainteresowany sprzedaza.

Lutek

Cytat: masza w Czerwiec 15, 2016, 13:01Tyle, że Andrzej ma niewielkie pomieszczenie do muzyki.

Moj kolega mial kiedys pomieszczenie super male. Pokoik, w ktorym stalo biurko. Siedzial przy tym biurku i sluchal pracujac na kompie. Za plecami nie mial jednego metra do sciany. Chcial posluchac moich Tannoy-i SRM 12B, ktore musielismy postawic na tym biurku - basu nie bylo w zasadzie wcale.


MAC


MAC

Cytat: Lutek w Czerwiec 15, 2016, 13:27Moj kolega mial kiedys pomieszczenie super male. Pokoik, w ktorym stalo biurko. Siedzial przy tym biurku i sluchal pracujac na kompie. Za plecami nie mial jednego metra do sciany. Chcial posluchac moich Tannoy-i SRM 12B, ktore musielismy postawic na tym biurku - basu nie bylo w zasadzie wcale.

Czyli tymi małymi nie ma co sobie w ogóle głowy zawracać chyba, że przetworniki i zwrotnice na przeszczep?
Tak czy siak, Andrzej musi posłuchać sam. W końcu wiele ludzi cieszy się tymi maluchami. W połączeniu z diabełkami basu może być wystarczająco do nie dużego pomieszczenia. Ale tylko teoretyzuję bo nie słuchałem.

gratefullde

Cytat: Lutek w Czerwiec 15, 2016, 13:17
>gratefullde
masza pisze, ze niedaleko mnie mieszkasz. Wpadnij posluchac jak graja moje Tannoy-e w porzadnych, duzych obudowach - 105 litrow. Przy okazji moge zalatwic ze znajomym, ktory chce sprzedac swoje DIY w 95-ciu litrach aby dostarczyl je do mnie. Chyba nie odmowi jesli jest zainteresowany sprzedaza.
Jasne!  Dzięki napisze później na PW
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Ładne są . I podniesione tak koło 20 cm chyba . Tak jak ty Mariusz zrobisz .

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 16, 2016, 23:45
Ładne są . I podniesione tak koło 20 cm chyba . Tak jak ty Mariusz zrobisz .
Śliczne.
Ale ja nie będę moich podnosił :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Czerwiec 16, 2016, 23:47Ale ja nie będę moich podnosił
Jak oddam do stolarza swoje szafy to zostaną mi uszy do podwieszania ..... może powieś . :P :

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 16, 2016, 23:53
Cytat: vasa w Czerwiec 16, 2016, 23:47Ale ja nie będę moich podnosił
Jak oddam do stolarza swoje szafy to zostaną mi uszy do podwieszania ..... może powieś . [emoji14] :
Ależ Kawoszu!
Jak można było pomyśleć o zdekompletowaniu EV ?
Toż to barbarzyństwo :o
Uszy wypolerój i zostaw na miejscu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.