Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Przeszkadzają w postawieniu dużej doniczki  ;D
Ale może masz racje  ??? Pomyśle jeszcze mam na to dwa tygodnie .
Już nie zaśmiecam tego zacnego wątku . Tannoy OK  :)

elektroboy

#476
widze że Tannoy też czasami "studyjnie" poszalał :)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elektroboy

Tannoy Dreadnaught, chyba Made in Japan, produkcja na zamówienie, cena około 12k$ za parę w 1980r. Spoooooooroooo! Dziś mega mega rzadkie.

wojtek41

Dyńka urwana.... :D

gratefullde

Myślę, że na AS wstwili by tu kolce... kółka? hm... ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elektroboy

Cytat: gratefullde w Czerwiec 17, 2016, 23:17
Myślę, że na AS wstwili by tu kolce... kółka? hm... ?
to przy tych kolumnach nie istotny drobiazg :)

wojtek41

Dzieło kata ?  :D

elektroboy

#483
za bardzo się nie myliłem, oto oficjalny "Tannoy Professional Monitors" cennik z 1980r. Ceny za parę w $$$.
Dreadnaught był 4 razy droższy od SRM15, 3 razy od moich EV Interface Delta lub 15" Super Red Monitor!!!!


jamówię

Cytat: gratefullde w Czerwiec 17, 2016, 23:17
Myślę, że na AS wstwili by tu kolce... kółka? hm... ?



Albo rolki sraj taśmy :) :)

gratefullde

Jak mnie Lutek na odsłuchy wpusci to jest szansa, że będę w klubie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: gratefullde w Czerwiec 18, 2016, 08:59
Jak mnie Lutek na odsłuchy wpusci to jest szansa, że będę w klubie ;)


Nieeeeee,kup Harbethy bo ja tu sam jezdem:)

gratefullde

Cytat: jamówię w Czerwiec 18, 2016, 09:42
Cytat: gratefullde w Czerwiec 18, 2016, 08:59
Jak mnie Lutek na odsłuchy wpusci to jest szansa, że będę w klubie ;)


Nieeeeee,kup Harbethy bo ja tu sam jezdem:)
Kurcze, to jest myśl :)
Tylko nie mam gdzie posłuchać w okolicy a Lutek mieszka niedaleko jak się okazuje.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Cytat: elektroboy w Czerwiec 17, 2016, 23:11
widze że Tannoy też czasami "studyjnie" poszalał :)


JBL 4350.
Kto rżnął od kogo?



Te skosne to nawalone mają. Ale jestem gotów uwierzyć, że one tam grają. Niewrażliwe na ustawienie, wrzucasz do pokoju i grają.



miniabyr

Ja pierdziu ! Jestem zafascynowany podejściem Japończyków do gabarytów. Skąd ta gigantomania ? Monstrualne kolumny  w tak małych pomieszczeniach :o i z papieru. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Cytat: jamówię w Czerwiec 18, 2016, 09:42Nieeeeee,kup Harbethy bo ja tu sam jezdem:)

:)  Słuchałem niedawno trzydziestek w Audiostylu , grały wybornie.

Andrzej, posłuchaj, tak mi sie wydaje, że byłyby idealne dla Ciebie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Czerwiec 18, 2016, 10:13
Cytat: jamówię w Czerwiec 18, 2016, 09:42Nieeeeee,kup Harbethy bo ja tu sam jezdem:)

:)  Słuchałem niedawno trzydziestek w Audiostylu , grały wybornie.

Andrzej, posłuchaj, tak mi sie wydaje, że byłyby idealne dla Ciebie.
Musiał bym najpierw posłuchać, zresztą jednych i drugich. Cóż, czas dupsko ruszyć :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Cytat: miniabyr w Czerwiec 18, 2016, 10:11
Ja pierdziu ! Jestem zafascynowany podejściem Japończyków do gabarytów. Skąd ta gigantomania ? Monstrualne kolumny  w tak małych pomieszczeniach :o i z papieru. :P

Tam po prostu tak się mieszka.
A dobre kolumny każdy chce mieć :).

MAC

#493
Powiem tak... jeśliby grate zostawił sobie Nude V to herbatniki 30.1 poleciłbym bez mrugnięcia okiem. Jednak jeśli chce zostać z lampą - Tannoy (lub inny zacny papier) będzie grał z nią lepiej.
Zarówno Harbethy jak i lampy 6c33c nie są wzorcem najlepiej kontrolowanego basu. Jak się te dwie przyległości nałożą będzie uwierało. Spowolniony na basie diabełek z szybkim papierowym driverem zagra moim zdaniem sporo lepiej.

Słuchałem długo diabełków z Harbethami i dość krótko z Klipschami. Właśnie ta krótka przygoda z Klipschem była powodem pchnięcia mnie w ramiona Tannoya, który moim zdaniem jest o wiele muzykalniejszy od Klipscha ale czy z jednym czy z drugim, lampa grała z nimi lepiej niż z Harbethami.

gratefullde

U mnie lampa zostaje. Integra Andrzeja jest brzmieniowo genialna :)
Nuda idzie do ludzi.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Do Lutka, jeśli dojdzie do odsłuchu, zabieram swego wzmaka :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: masza w Czerwiec 18, 2016, 11:07Powiem tak... jeśliby grate zostawił sobie Nude V to herbatniki 30.1 poleciłbym bez mrugnięcia okiem. Jednak jeśli chce zostać z lampą - Tannoy (lub inny zacny papier) będzie grał z nią lepiej.
Zarówno Harbethy jak i lampy 6c33c nie są wzorcem najlepiej kontrolowanego basu. Jak się te dwie przyległości nałożą będzie uwierało. Spowolniony na basie diabełek z szybkim papierowym driverem zagra moim zdaniem sporo lepiej.

Pewnie masz rację, nie słuchałem 30.1 z lampą a z tranzystorem Creeka, bas był zwarty, nic się nie rozłaziło.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

No właśnie. Z tranzystorem to inna rozmowa. Albo lampa PP jakieś 100W.
U mnie progres po przejściu z lampowych 18W na 40W był bardzo duży ale jeszcze to nie było do końca to.

Jakub

Cytat: gratefullde w Czerwiec 18, 2016, 11:16U mnie lampa zostaje. Integra Andrzeja jest brzmieniowo genialna
Nuda idzie do ludzi.

Czyli jednak barwa okazała się ważniejsza od trzymania kolumn za mordę?

gratefullde

Cytat: Jakub w Czerwiec 18, 2016, 11:46
Cytat: gratefullde w Czerwiec 18, 2016, 11:16U mnie lampa zostaje. Integra Andrzeja jest brzmieniowo genialna
Nuda idzie do ludzi.

Czyli jednak barwa okazała się ważniejsza od trzymania kolumn za mordę?
Nie powiem złego słowa na Nudę Veritas. Gra zarabiscie, jako drugi wzmacniacz bym go zostawił gdyby nie zmiany w systemie, które realizuję. A muszę mieć na nie środki.

Ale masz rację, barwa zwyciężyła, jestem lampowe zwierzę :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9