Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: masza w Czerwiec 18, 2016, 11:07
Powiem tak... jeśliby grate zostawił sobie Nude V to herbatniki 30.1 poleciłbym bez mrugnięcia okiem. Jednak jeśli chce zostać z lampą - Tannoy (lub inny zacny papier) będzie grał z nią lepiej.
Zarówno Harbethy jak i lampy 6c33c nie są wzorcem najlepiej kontrolowanego basu. Jak się te dwie przyległości nałożą będzie uwierało. Spowolniony na basie diabełek z szybkim papierowym driverem zagra moim zdaniem sporo lepiej.

Słuchałem długo diabełków z Harbethami i dość krótko z Klipschami. Właśnie ta krótka przygoda z Klipschem była powodem pchnięcia mnie w ramiona Tannoya, który moim zdaniem jest o wiele muzykalniejszy od Klipscha ale czy z jednym czy z drugim, lampa grała z nimi lepiej niż z Harbethami.

Nowe piątki mają zwarty bas,tylko mnie się wydaje,że mniej czarujący środek,ale to subiektywne sprawy. Najlepsze pod tym względem są P3. Tam jest OZ no i jak niektórzy  twierdzą nie ma tam basu :) :) :)
Andrew spróbuj 30.1 to są fantastyczne paczki,ja gram H z lampą i nie zamierzam tego zmieniać :)

MAC

O P3 to w ogóle się nie wypowiadam bo ich nigdy nie słuchałem ale na pewno zachowują sie inaczej od pozostałych.
Z Harbethów słuchałem tylko nowych i starych piątek, 30.1 i 40.1 czyli wszystkich z BR.

gratefullde

Trzeba by było posłuchać, po prostu. Ale to już trochę inny pułap cenowy. Niestety Focale wiszą na giełdzie i nie chcą stamtąd zejść jak na razie :(

Tannoy wychodzi sporo taniej jednak i mógł bym od ręki je wziąć.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Bo to jest niestety kiepski czas na sprzedawanie,coś o tym wiem :(
Teraz jest Euro a za chwikę wakacje.

Lutek

Cytat: gratefullde w Czerwiec 18, 2016, 08:59Jak mnie Lutek na odsłuchy wpusci to jest szansa, że będę w klubie
Cytat: gratefullde w Czerwiec 18, 2016, 11:29Do Lutka, jeśli dojdzie do odsłuchu, zabieram swego wzmaka
Jesli zaprosil, to wpusci i zapewne do odsluchu dojdzie..., chyba, ze ktoremus z nas wypadnie cos nadzwyczajnego krzyzujacego plany


MAC

Tak, widziałem  tam te SRM15 :)

Lutek

#507
Cytat: elektroboy w Czerwiec 17, 2016, 23:16Tannoy Dreadnaught, chyba Made in Japan, produkcja na zamówienie, cena około 12k$ za parę w 1980r. Spoooooooroooo! Dziś mega mega rzadkie.
Monitory, ktorych zdjecie wkleiles, to M2000 Backingham Monitor, podobne do  Dreadnought. FSM-y o objetosci 310 litrow rowniez ciekawe na Dual Concentric-u 15cali i basowcu 15 cali.
http://www.hilberink.nl/codehans/tannoy55.htm
Kiedys mialem w idealnym stanie basowce z tych kolumn

gratefullde

Cytat: Lutek w Czerwiec 18, 2016, 18:09Jesli zaprosil, to wpusci i zapewne do odsluchu dojdzie..., chyba, ze ktoremus z nas wypadnie cos nadzwyczajnego krzyzujacego plany

Jasne, zmówimy się bo jestem ciekaw i szczerze zainteresowany.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Te by zaspokoiły moją gigantomanie  ;D super są
Tannoy Canterbury GR

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 20, 2016, 20:17
Te by zaspokoiły moją gigantomanie  ;D super są
Tannoy Canterbury GR
Przez takie megafony to można by pół wioski nagłośnić a w razie potrzeby to i z wielorybami pogadać :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Jak Darkowi Paweł z Ondrejem podkręcili wzmocnienie na końcówce mocy to już i ze swoich EV z małymi waleniami pogada  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

Mlaskam nad Tannoy Arden  :P
Tylko czy nie za duże?!  :o ;)

kawosz

Też fajne  ;D Jak masz miejsce to czemu nie .

kawosz

coś cicho dzisiaj

vasa

Muszę pogadać z jakimś epidemiologiem.
Co za nie szczepione towarzystwo, co kto przywlecze to zaraza idzie jak pożar po wsi :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Czerwiec 20, 2016, 23:57Muszę pogadać z jakimś epidemiologiem.
Wystarczy magiczne słowo ,, To gra ,, i epidemia gotowa ;D

vasa

Muszę popracować nad dykcją. Mam Tannoye od lat, zawsze mówiłem że to gra i nic :'(

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

Ma może który jaki system na Totka? Tak, żeby szóstkę trafić. Też sprawiłbym sobie Tannoye, albo takie Electro Voice ;-)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Cytat: szczemirek w Czerwiec 20, 2016, 23:41Mlaskam nad Tannoy Arden

Trzeba zwrócić uwagę w Arden na wersję głośnika.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: Melepeta w Czerwiec 21, 2016, 09:23
Ma może który jaki system na Totka? Tak, żeby szóstkę trafić. Też sprawiłbym sobie Tannoye, albo takie Electro Voice ;-)

Abstrachując od totka to wybór między tymi kolumnami zależy od tego jak lubisz spędzać wolny czas. Grzebiąc wiecznie z lutownicą w zwrotnicach czy (choć mało popularne i zajmujące zajęcie) słuchać muzyki  ;D

MAC

Czy aby Ardeny z czema BR nie nazbyt "jebiom" basem?  :o W SRMach jeden BR wydaje się być nadto.

Swego czasu Śp SA zanabył drogą kupna Ardeny (starsze z głośnikami na Alnico) i szybko się ich pozbył. Fakt, Piotrek był bardziej zwolennikiem wyczynowego grania niz plumkania dla przyjemności.

MAC

Ciekawa czy AnJ z nimi wróci  ;)


vasa

Cytat: masza w Czerwiec 21, 2016, 09:57Ciekawa czy AnJ z nimi wróci 
Mowy nie ma żeby wrócił bez :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

To będzie się musiał u kawosza w kolejce po stołki ustawić  :)