Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Niedziela, dwudziesty szósty dzień czerwca: muzyka aktywowana  ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Jeszcze nie. Schładzam dom  >:(

gratefullde

Cytat: masza w Czerwiec 26, 2016, 13:33
Jeszcze nie. Schładzam dom  >:(

U nas 20 stopni, pochmurno i fajnie. Słońce się teraz próbuje znowu przebić, niech spada ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

35,5 stopnia w CIENIU!!!

miniabyr

37 w cieniu na moim termometrze  . W pokoju mam 30  :o Za ch.j nie moge niczym tego zmienić. Najbliższe słuchanie  muzyki  na jesieni. Sory taki mamy klimat.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Jak to? Nie macie dyżurnego tranzystora?

gratefullde

Cytat: Jakub w Czerwiec 26, 2016, 14:10
Jak to? Nie macie dyżurnego tranzystora?


Dziś odjechał pa pa pa zmienił własciciela
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Może warto pomyśleć o jakimś fajnym nie drogim tranie jako awaryjne urządzenie zanim się schłodzi pomieszczenie . U mnie luxy śmigają od rana . Klimy nie mam .

vasa

Cytat: gratefullde w Czerwiec 26, 2016, 14:11
Cytat: Jakub w Czerwiec 26, 2016, 14:10
Jak to? Nie macie dyżurnego tranzystora?


Dziś odjechał pa pa pa zmienił własciciela
A kolumny też pa pa ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ja planuje zakup jakiegoś Sony z epoki. Koniecznie w drewnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: miniabyr w Czerwiec 26, 2016, 13:57
37 w cieniu na moim termometrze  . W pokoju mam 30  :o Za ch.j nie moge niczym tego zmienić. Najbliższe słuchanie  muzyki  na jesieni. Sory taki mamy klimat.

Paweł, to wpadaj do mnie. Jest 23 st. w domu, lód w w zamrażalce, chata wolna do 21 i gra muzyka.

miniabyr

Chętnie bym wpadł ale qrwa mam dyżur :o Konczę w poniedziałek .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

No to kuśwa współczuję w taki skwar...

vasa

Cytat: gratefullde w Czerwiec 26, 2016, 14:30
Ja planuje zakup jakiegoś Sony z epoki. Koniecznie w drewnie :)
Może to jest pomysł ???
Ja bym kupił małego, cyfrowego NAD-A
:o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Czerwiec 26, 2016, 14:52Może to jest pomysł

Takiego wiesz, z boczkami w drewnie i z pre phono MM/MC :)  Tylko się nie znam i nie wiem ktory model... A Neo milczy...

Podejrzewam, że Tannoye też fajnie z tym zagrają :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Soniaka nie miałem . Kenwooda mogę śmiało polecić gra ciepło . 9100 to będzie drogi ale już 8100 można pewnie kupić w przystępnej cenie . Albo próbować jednak 9100 bo jest ładny i gra kozacko

gratefullde

Cytat: kawosz w Czerwiec 26, 2016, 15:04
Soniaka nie miałem . Kenwooda mogę śmiało polecić gra ciepło . 9100 to będzie drogi ale już 8100 można pewnie kupić w przystępnej cenie . Albo próbować jednak 9100 bo jest ładny i gra kozacko

Same pudełka od niego są w cenie ;D

http://www.ebay.pl/itm/VINTAGE-KENWOOD-KA-9100-AMPLIFIER-Original-Box-Only-/131763571005?hash=item1eadb8893d:g:OlgAAOSwxcRW9yu5
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Sam tranzystor to nie dla mnie ale może tranzystorowa końcówka i lampowe pre?
Słuchał ktoś końcówek Luxmana M-05?
100W w A klasie  ::)






Jakub

Cytat: masza w Czerwiec 26, 2016, 15:10100W w A klasie 

Raczej nie spełni roli chłodnego sprzętu zastępczego na gorące dni :)

MAC

To prawda. Devialet to to nie jest  :)

MAC

Podkładki między stołki a kolumny wykonałem z takiego gumokorka


elektroboy

#747
Cytat: kawosz w Czerwiec 25, 2016, 14:24
Dobra kawa miła atmosfera i cudowny dźwięk . Grają inaczej niż EV . Ani lepiej ani gorzej . To specyficzny naturalny dźwięk którego chce się słuchać . Jestem ukrytym fanem Tannoy a  ;D
trochę z opoznieniem, ale też zaspiewam ode na wyjątkowo przyjemny, muzykalny oraz naturalny dżwięk systemu maszy.
nie chwale tylko świetne tannoy-e bo caly jego system jest dobrany bezblednie i doskonale pasuje do potrzeb, pomieszczenia oraz muzyki wlasciciela. no i kawa swietna oraz pogaduchy unisono. gratulacje masza!

MAC

Dzięki Ondrej za miłe słowa.
To dobrze od czasu do czasu usłyszeć system cudzymi uszami bo do własnych traci się w pewnym momencie obiektywizm.
Zapraszam ponownie i oczywiście w najbliższym czasie zwalam się do Ciebie posłuchać legendarnych sprzętów  ::)

elektroboy

Cytat: masza w Czerwiec 27, 2016, 09:54
Dzięki Ondrej za miłe słowa.
To dobrze od czasu do czasu usłyszeć system cudzymi uszami bo do własnych traci się w pewnym momencie obiektywizm.
Zapraszam ponownie i oczywiście w najbliższym czasie zwalam się do Ciebie posłuchać legendarnych sprzętów  ::)
oczywiście, tak jak uzgodniliśmy, zapraszam na drugą, siekierkowską strone wisły :)