Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciechomir

Pudding, herbatka o 17, fish & chips?

MAC

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2016, 19:56Jakie to są angielskie wyroby?

Masz mnie :)
Chodziło mi o brytyjskie, Szkocja JESZCZE ;) należy do królestwa.

frywolny trucht

Szkocja... Kocham szkocką ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

szczemirek

#778
Powiem tylko tyle: Ciechomir! Grabita se!

A do Pozostałych, z maszą co go zazdrość zżera na czele informacja - te "krowy" przybędą z najbardziej polskiego miasta w UK - Bristolu!
Przecie w prawie każdym polskim mieście mamy lub mieliśmy knajpę o tej nazwie!

ciechomir

Nisko kłaniam  się i kajam. Przebacz proszę.

Żarty na bok. Nie mogę się doczekać naprawdę i gupio gadam.

MAC

Cytat: ciechomir w Czerwiec 29, 2016, 21:55Nie mogę się doczekać

Słuchałeś już ich?
Jeśli nie to przygotuj się na szok. gratefullde do dzisiaj chodzi jakby dopalaczy przedawkował :)
Ja też nie przestaję być naćpany ich brzmieniem  ;D

Cytat: szczemirek w Czerwiec 29, 2016, 21:51
z maszą co go zazdrość zżera na czele

Nawet nie będę próbował się wypierać  ;D
Ile one litrów mają i jaki głośnik?

ciechomir

Ja nie słuchałem, ale zdaje się w pełni na Szczemirka.
Coś wychodzi, że gusta mamy podobne.
Obecnie słucham na KEF-ach Reference 105/3, które niedługo pewnie poleca pod młotek.

A na design Tannoyi już dostaje dreszczy.

MAC

Będzie Pan zadowolony  :)

szczemirek

Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 22:03Ile one litrów mają i jaki głośnik?
175l orginał ale Pan Anglik ma jeszcze samoróbki 200l 80kg i jeśli te większe zmieszczą się mi do samochodu to właśnie je wezmę. Tak sobie to wirtualnie wymyśliłem.
Obie wersje z głośnikami 3828.
"Tannoy Arden Mk 2 with reconed 3828 15" dual concentric drive units.
These have been upgraded to the latest HE spec with double pleated doped cloth surrounds and high power voice coils"
W sieci wyczytałem opinie, że podobno lepsiejsze były wersje wcześniejsze z głośnikiem HPD385A.
Tą wersję też gość ma ale została równolegle sprzedana. Może będę jeszcze miał możliwość porównania.
To jeszcze nie wszystko co ten człowiek posiada więc nastawiam się na trochę poznawczo - zakupowy wyjazd. Lubię takie.
Ciekawy jestem jak ja je zmieszczę w saloniku?! Dobrze chociaż, że sam mieszkam.

A co do Ciechomira to znając jego upodobania to przez tydzień od sprzętu nie odejdzie. Potem będzie jeżdził samochodem z ich zdjęciem w miejscu gdzie ma Św.Krzysztofa.

MAC

175L to one są gigantyczne. Prawie 3 x większe od SRMów.
Musisz dokupić i dokleić brakujące sitko na horna.

Trochę szkoda, że to nie jest MkI bo HPD385A były zbudowane na magnesach AlNiCo a to dodaje temu głośnikowi hiperprędkości.
Tak czy siak świetny zakup.
Jeśli to nie tajemnica to po ile takie komody chodzą w UK?

MAC

Cytat: szczemirek w Czerwiec 29, 2016, 22:22tydzień od sprzętu nie odejdzie

Stawiam na minimum trzy  ;D
Nie śpię, olewam robotę, nie zauważyłem kiedy dziecka na wakacje powyjeżdżały tylko siedzę, pacze i zasłuchujem sie  ;D

szczemirek


vasa

Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 22:34HPD385A były zbudowane na magnesach AlNiCo a to dodaje temu głośnikowi hiperprędkości.
Potwierdzam. Tannoye z magnesami alnico to hybryda tuby z klasyczną kolumną. Biorą co najlepszego z każdej konstrukcji. Szybkość, bezpośredniość i precyzję z tuby i możliwość grania pełnym pasmem kolumny klasycznie zbudowanej.
Teraz Tannoy żąda skrzyni talarów za konstrukcje na głośnikach alnico :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

szczemirek

Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 22:34Trochę szkoda, że to nie jest MkI bo HPD385A były zbudowane na magnesach AlNiCo a to dodaje temu głośnikowi hiperprędkości.
Tak czy siak świetny zakup.
Jeśli to nie tajemnica to po ile takie komody chodzą w UK?

Brakło doświadczenia...
Cena zrzucająca z kanapy Rodaków nadal w Ojczyżnie - 1000GBP
Masza - to tyle ile dałeś za SRM12?

MAC

Cytat: szczemirek w Czerwiec 29, 2016, 22:441000GBP
Dżizes, kulwa, ja pierdale  :o :o :o

Sporo mniej...8,5k

szczemirek

Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 22:47Dżizes, kulwa, ja pierdale   
W pełni się zgadzam z przedmówcą.

Czapeczka się Panu przekrzywiła.

szczemirek

Trza się zorganizować! Ja będę tutaj wyszukiwał, składował a potem TIR i jest kasiora!

MAC

Jedyne co mnie powstrzymuje od wyskoczenia przez okno z parteru to fakt, że rodzona maużonka w życiu by nie dała mi ich wstawić do pokoju  :(

szczemirek

Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 22:54Jedyne co mnie powstrzymuje od wyskoczenia przez okno z parteru to fakt, że rodzona maużonka w życiu by nie dała mi ich wstawić do pokoju 

I tutaj rysuje się również delikatna(?) przewaga rodaka zagramanicą, który jest posiadaczem, będąc posiadany równocześnie partnerki angielskiej, mieszkającej czasami samodzielnie 150m od rzeczonego rodaka, w małym domku z ogródkiem też angielskim. Zamieszkiwanie takie jest uwarunkowane przez uciążliwe i dosyć głośne czasami hobby rodaka. ;)

MAC

No co zrobisz jak nic nie zrobisz  ;)

gratefullde

Wczoraj wyjechałem z domu, nie zabierając z sobą Tannoy, bo mi się do auta nie zmieściły. Dziś żałuję, że wyjechałem... 
Postuluje do żony o gratyfikacje rozłąkową ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

szczemirek

Cytat: gratefullde w Czerwiec 30, 2016, 07:51Postuluje do żony o gratyfikacje rozłąkową
I to jest jedyna, słuszna i bardzo dobra idea! ;)

Melepeta

Zostaw małżowinę i wracaj sam.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Cytat: Melepeta w Czerwiec 30, 2016, 08:57
Zostaw małżowinę i wracaj sam.
Jutro. Dziś jeszcze dam rodzinie nacieszyć się sobą, nie można być egoistom ;) ;) ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

szczemirek

Sytuacja handlowa zmienia się jak w kalejdoskopie i na chwilę obecną mam następujące opcje:

- Tannoy Arden MK2 3828 15" upgraded to the latest HE spec with double pleated doped cloth surrounds and high power voice coils,
- Tannoy 3828 15" dual concentric speakers which have been reconed by Lockwood Audio do wyjęcia ze skrzyni 300l 120kg/szt (2xkulwa) lub z nią ;) ;)
- Tannoy 3828 dual concentric speakers and crossovers. The speakers have been reconed and upgraded to the latest HE spec with double pleated doped cloth surrounds and high power voice coils. Ze skrzynią lub bez - 200l (kulwa), 80kg/szt (kulwa),
- Tannoy DMT15s MK1 orginał w idealnym stanie.
Ceny bardzo zbliżone (ze skrzyniami).

Przepraszam za dwujęzyczność ale w tym wypadku to jest o wiele prostszy sposób informacji.

Jestem pewien, że na miejscu ujawni się jeszcze parę innych opcji ale to już inna para tannojów.

Tak wygląda 300l: