Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

pelot

Pisałem-czytałem wcześniej na imprezie , może nie doczytałem ,może źle zrozumiałem, może źle się wyraziłem.Nie chciałbym a żeby poprzez moją osobę wdarł się na to forum smrodek i klimacik rodem z AS. Widzę że koledze nadepnąłem na odcisk , jeśli tak to przepraszam . Fakt coś przeoczyłem 15"a nie 18. Co do ogórków to nie moje i nie u mnie ,i nie jest to pokój odsłuchowy  tylko magazyn, a jak to w magazynie (cuda) :-\Nie jednemu by tam warga opadła na sam widok co tam było . Gość wpuścił mnie do swojej skarbnicy pozwolił zrobić foto i mamy co widać. Właśnie wróciłem do domu i "składam wyjaśnienia". Jeśli uraziłem ,przepraszam. To tak w telegraficznym skrócie. Jeśli chodzi o odsłuch4343b,  tych jeszcze  nie słuchałem , takie same w USA tak , wszystko zależy w dużej mierze od amplifikacji. Jak nie pójdą w przyszłym tygodniu to jest szansa że posłuchamy , i coś napiszę . Natomiast jutro coś skrobnę o Hummelach OZ , przywiozłem w tym tygodniu końcówki mocy (wzmacniacze) po przeglądzie do nich, jest szok.

miniabyr

Cholera jak piszesz o skarbnicy to mi pikawka mocniej bije  ;D Rozumiem ,że było tam wiecej skarbów .Co do Jbl to kolumna z charakterem i tak jak napisał Onderj o apgrajdzie tych szaf może powiedzieć kilka osób ,bo takowy wykonały.Dla mnie kolumny w stanie "surowym" są nie do zaakceptowania brzmieniowi. Kro mógł je surowe posłuchać ,ten wie o czym piszę . Najbardziej podoba mi sie brzmienie po apgrejdzie  u Roberta z KBL Sound . Ale ono jest też specyficzne i dostosowane do preferencji wlaściciela. Koszt nowych zwrotnic  do tych kolumn jest gigantyczny,więc kupując taka" szafę" trzeba mieć to na uwadze .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

szczemirek

#877
Cytat: pelot w Lipiec 03, 2016, 01:46
Pisałem-czytałem wcześniej na imprezie , może nie doczytałem ,może źle zrozumiałem, może źle się wyraziłem.Nie chciałbym a żeby poprzez moją osobę wdarł się na to forum smrodek i klimacik rodem z AS. Widzę że koledze nadepnąłem na odcisk , jeśli tak to przepraszam . Fakt coś przeoczyłem 15"a nie 18. Co do ogórków to nie moje i nie u mnie ,i nie jest to pokój odsłuchowy  tylko magazyn, a jak to w magazynie (cuda) :-\Nie jednemu by tam warga opadła na sam widok co tam było . Gość wpuścił mnie do swojej skarbnicy pozwolił zrobić foto i mamy co widać. Właśnie wróciłem do domu i "składam wyjaśnienia". Jeśli uraziłem ,przepraszam. To tak w telegraficznym skrócie.

No i gitara 👍 Tak trzymać! Sprawa ogòrkòw wyjaśniona. Nie dziw się, że zwròciłem na nie uwagę - 6 lat nie byłem w kraju I ślinka cieknie.
JBL były chyba marzeniem każdego z nas. Słuchałem ich parę razy po ròżniastych modyfikacjach i zawsze brzmiały fantastycznie. Pozdrowienia 👼🏻
PS. Na zdjęciu grają z Passem i jak widać są po całkowitej przebudowie wykonanej przez znajomego z HiFiWigwam. Przepraszam za off'a bo przecie tutaj gadamy o Tannoyach. Ale to taki "spontan" na potrzeby okazania koleżeńskiego nastawienia do kolegi Pelota.

szczemirek

Wracając do Tannoy - moje wyglądają teraz tak. Jedyna zmiana, którą planuję szybko zrobić do wzmocnienie, podwojenie tylnej ściany. W tej chwili ona wyrażnie rezonuje. Sklejka już zamówiona  ;)

Jakub

Cytat: szczemirek w Lipiec 03, 2016, 09:22W tej chwili ona wyrażnie rezonuje.

To wcale nie znaczy, że to jest źle. Teraz mamy modę na super sztywne obudowy, ale kiedyś obudowy rezonowały celowo.
Jak bym nie ruszał. Jak przetłumisz lub zbytnio usztywnisz obudowę, to cała magia ucieknie, pomimo że "tak powinno być lepiej".

miniabyr

Ale piszesz o sianie pokoju ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Dzięki za wyrozumiałość ??? Co do brzmienia  to jest tak jak Paweł pisze ,jeśli ktoś słuchał w ubiegłym roku  na A S Everestów  brzmienie jest poniekąd zbierzne i o podobnym zabarwieniu .Ale może przejdźmy do Tannoy bo to przecież wątek o nich ;)

szczemirek

Cytat: miniabyr w Lipiec 03, 2016, 09:28Ale piszesz o sianie pokoju ?

Jaka znowu ściana? ;)

szczemirek

Cytat: Jakub w Lipiec 03, 2016, 09:27To wcale nie znaczy, że to jest źle. Teraz mamy modę na super sztywne obudowy, ale kiedyś obudowy rezonowały celowo.
Jak bym nie ruszał. Jak przetłumisz lub zbytnio usztywnisz obudowę, to cała magia ucieknie, pomimo że "tak powinno być lepiej".
Absolutnie rozumiem tylko:
1 - to jest wersja Ardenów II (?) a z tego co wyczytałem w internetach problem ten nie występował w wersji starszej
2 - dlaczego w takim razie na bazie 15" budowane są pudła o podwójnych ścianach, wzmocnieniach etc. ?
3 - tak doradzał sprzedający a sądząc po jego kolekcji Tannoy'ów facet ma sporą wiedzę
A może najlepiej - przykręcę i sprawdzę?

Jakub

Możesz jeszcze spróbować spiąć ścianę przednią ze ścianą tylnią.
W moich klamorach jest metalowa rurka spinająca przód z tyłem.

szczemirek

Cytat: Jakub w Lipiec 03, 2016, 10:31Możesz jeszcze spróbować spiąć ścianę przednią ze ścianą tylnią.
W moich klamorach jest metalowa rurka spinająca przód z tyłem.

Też dobra myśl. W Ardenach jest wzmocnienie poprzeczne i sprzedający też sugerował możliwość jego wzmocnienia lub zdublowania.
Spróbuję na początek ponawiercać i przykręcić dodatkową tylną ścianę.

elektroboy

#886
...szkoda było by popsuć "dżwięczność" kolumn.
jeżeli jest jakiś przydżwięk, rezonans, trzeba oczywiście szukać rozwiązanie.
ale dodawać podwójną tylną ścianę według mnie gwałt na tak pięknej kolumnie.
ja bym zalecał zacząć od poszukiwania mniej radykalnych rozwiązań. 
jeżeli nie ma tłumienia w postaci wełny mineralnej, warto sprobówać naklejenie taśmy
samoprzylepnej technicznej (taka szara samochodowa). na krzyż po przekątnej np.



Lub jeszcze lepiej wklejenie warstwy maty wygłuszającej bitumicznej na część powierzchni tylnej ściany od środka. Można poexperymentować.



Takie zabiegi prawie nic nie kosztują i mogą pomóc rozwiązac problem. Zawsze można wrócić do stanu pierwotnego.



gratefullde

Pytanie odnośnie prawidłowego ustawienia Tannoy.
Wysokość już przerobilismy i wiemy, że mimo iż to ponoć podlogowki, to powinny być wyżej.
Ale co z ich dogięciem, do środka?  A może po prostu na w prost?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Klasyczne ustawienie w trójkąt z delikatnym ich rozgięciem. Tak żebyś z miejsca gdzie słuchasz widział trochę wewnętrzne boczki.
Przynajmniej u mnie sie to najlepiej sprawdziło.

elektroboy

Cytat: masza w Lipiec 03, 2016, 12:00
Klasyczne ustawienie w trójkąt z delikatnym ich rozgięciem. Tak żebyś z miejsca gdzie słuchasz widział trochę wewnętrzne boczki.
Przynajmniej u mnie sie to najlepiej sprawdziło.
mam tak samo, to moje ulubione ustawienie :)

gratefullde

Czyli tak jak mam obecnie. Na początku, zaraz po ich ustawieniu, dogiąlem je do środka. Jednak w miarę odsłuchow, odginałem je, co znacząco wplywalo na ekspozycję sceny.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Jeszcze tylko myszy i będzie gites  ;D

gratefullde

Niestety nie stać mnie :(  ale myszowatą mogę postawić :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Po jednym 2L Blacku na kolumnę i też im rezonanse nie będą straszne  ;)

szczemirek

Cytat: masza w Lipiec 03, 2016, 13:17
Po jednym 2L Blacku na kolumnę i też im rezonanse nie będą straszne  ;)
Maciek, daję dwie paprotki za jednego mysza!

Sent from my iPad using Tapatalk

gratefullde

Ja wolę kotki, najlepiej w parach :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: szczemirek w Lipiec 03, 2016, 13:20Maciek, daję dwie paprotki za jednego mysza!
Oferta o wiele bardziej konkurencyjna niz od mojej żony.
Ona oferowała tylko po jednej paprotce  :D

Myszy należą do dzieci. Nie zrobię im tego  ;D

szczemirek

#897
krowy grają coraz milej i to jest ważne - muzyczka!
Fajnie by było mieć dar audiofilskiego ślinotoku i móc napisać - "głośniki zniknęły z pomieszczenia i została tylko muzyka". Niestety krówska stoją jak stały. Lubię je!

MAC

Czy to jest inne granie od SRMów12 czy raczej zbliżone barwowo tylko wszystkiego więcej?

Na oko wygląda, że to prawie bliźniacze paki do SRM15.

szczemirek

#899
Cytat: masza w Lipiec 03, 2016, 14:13Czy to jest inne granie od SRMów12 czy raczej zbliżone barwowo tylko wszystkiego więcej?
Jest wszystkiego (?) więcej. Ale cały czas mam wrażenie, że proporcje się zmieniły: jest więcej dołu, mniej góry. Takie wrażenie. Dlatego brzmi to mi narazie mniej wyraziście, mniej szczegółowo. Jak mówiłem, podobno jeszcze tylko jakieś 500h słuchania zostało i powinno być lepiej na górze!
Odwraca! Zdjęcia odwraca.