Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Czyli mam rozumieć, że głośniki sa po odbudowie, tj wymianie membran i zawieszeń? To na bank wszystko się zmieni, ułoży i wyrówna.
Dokup i doklej sitko na tuby. Grosze kosztują.

szczemirek

Cytat: masza w Lipiec 03, 2016, 14:27Czyli mam rozumieć, że głośniki sa po odbudowie, tj wymianie membran i zawieszeń? To na bank wszystko się zmieni, ułoży i wyrówna.
Dokup i doklej sitko na tuby.
Tak. W sumie to nie wiem - cieszyć się czy czuć niedosyt.
Już zamówione.

MAC

Jeśli robił na oryginałach to tylko się cieszyć. Masz głośniki na wieki.

szczemirek

No i fajnie :0 Morda się cieszy. Nie mam żadnego parcia na jakiekolwiek zmiany.

MAC

Ja jestem zdania, że z Tannoyami już zostaję. Może kiedyś awansuję na wyższy model ale tej firmy  :)

kawosz

I to jest słuszna koncepcja . Twoje Tannoye grają wybornie . Chwalmy papierowe głośniki alleluja  ;D
ps. Posłuchaj jednak EV chociaż po to żeby mieć porównanie .

MAC

Alleluja  :D
Pewnie, że posłucham EV.

Nie miałem nigdy do czynienia z większymi pudlami. W sumie nie wiadomo czy takie np Ardeny nie udusiły by się u mnie?
Szczemirek, w ilu m2 u Ciebie one grają?

kawosz

Nie sądzę żeby się udusiły . Paradoksalnie odnoszę wrażenie że u mnie to pylony się dusiły niż wielgachne EV .
A u mnie jest mniejsze pomieszczenie niż u Ciebie . Mam około 23m2 .

gratefullde

Ja też zostanę z Tannoy na dłuższy czas.
Chciałbym jednak poddać je renowacji. Zawieszenia głośników jak i same skrzynie. Niby nie jest źle ale noże być lepiej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jt211

Cytat: kawosz w Lipiec 03, 2016, 14:52
Nie sądzę żeby się udusiły . Paradoksalnie odnoszę wrażenie że u mnie to pylony się dusiły niż wielgachne EV .
A u mnie jest mniejsze pomieszczenie niż u Ciebie . Mam około 23m2 .
Pylony to się raczej dusiły same w sobie próbując wyprodukować głębszy bass.
Pomieszczenie nic do tego nie ma :)

kawosz

Bo ja wiem ? . Diamond 28 to bardzo udana konstrukcja za rozsądną cenę . W przedziale budżetowym nie widzę dla nich konkurencji . Za 6300 nic lepszego nowego nie kupisz . A mogę zaryzykować że pokonają również droższe plastikowe wynalazki .

szczemirek

Cytat: kawosz w Lipiec 03, 2016, 14:52
Nie sądzę żeby się udusiły . Paradoksalnie odnoszę wrażenie że u mnie to pylony się dusiły niż wielgachne EV .
A u mnie jest mniejsze pomieszczenie niż u Ciebie . Mam około 23m2 .
20m2 i nie czuję aby było niemiło 😜

MAC

vasa zresztą chyba kiedyś pisał, że tannoye nie specjalnie są wrażliwe na wielkość pomieszczenia.
Mogą byc tylko za małe. Widocznie prawdę gada  :)

kawosz

Nie wiem czy to było ale wkleję

MAC

#914
A miał ktoś z Was juz jakieś doświadczenie z supertweeterami?
Koszt - drugie tyle co kolumny  :o


gratefullde

Czytałem, że montuja i szybko demontuja ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Jestem w stanie w to uwierzyć bo bardzo tego dużo z drugiej ręki a cena kosmos.


A dzisiaj zrobiłem upgrade obudowy. Działa wyśmienicie  ;D


gratefullde

Niektórym się góra w Tannoy nie podoba i próbują ja popracować. Uważam to za barbazynstwo.
Barwa wysokich bardzo nimi odpowiada. No ale ja z Focala się przesiadłem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jt211

Cytat: gratefullde w Lipiec 03, 2016, 17:40
Niektórym się góra w Tannoy nie podoba i próbują ja popracować. Uważam to za barbazynstwo.
Barwa wysokich bardzo nimi odpowiada. No ale ja z Focala się przesiadłem.
Niektórzy bez żyletek w uszach żyć nie mogą  :)
PS.
6J5 pojechały do W-wy.

vasa

Cytat: gratefullde w Lipiec 03, 2016, 17:33
Czytałem, że montuja i szybko demontuja ;)
Tak właśnie zrobiłem.
Ale nigdzie o tym nie pisałem :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

A to przepraszam :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Lipiec 03, 2016, 20:43
A to przepraszam :)
Mimo wielu prób nie udało mi się zszyć supertweetera z resztą pasma.
Cały czas miałem wrażenie że w pokoju gra jeszcze coś, niezależnie od kolumn :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elektroboy

#922
Cytat: vasa w Lipiec 03, 2016, 20:48
Cytat: gratefullde w Lipiec 03, 2016, 20:43
A to przepraszam :)
Mimo wielu prób nie udało mi się zszyć supertweetera z resztą pasma.
Cały czas miałem wrażenie że w pokoju gra jeszcze coś, niezależnie od kolumn :(

Mam takie same doświadczenie.
Natomiast mam bardzo fajne doświadczenie z supertweetrem odwróconym w odwrotną, tylną ściane.
Taki patent też często stosowano w róznych top kolumnach w latach 70-80tych (naprz. Infinity).
Zmieniając kąt odbicia od ścian oraz parametrów s-twetera (poziom oraz parametry HPF odcięcia), można znaleść jego optymalny punkt oraz kierunek pracy. 
Ani wtedy nie pasuje zawsze i do każdej muzyki.
Natomiast przy rockovej muzyce i głownie przy live granej muzyce czy koncertach jest słyszalna różnica na plus dotycząca głownie poczucia realnej przestrzeni.
Zalecam kupno taniego vintage tweetera dobrej jakości (naprz. stary Isophon który ma zwykle około 93dB). Nie kosztuje majątek, raczej 100-200zl za parę. Do tego kondenzator ew. cewka czy rezystor. No i można się zacząć bawić.
Jak się sprawdzi to super, jak nie to się praktycznie bez straty sprzeda.


Jakub

Ekstremalnym przykładem zastosowania takich super tweeterów efektowych były flagowce Brauna, L1000


szczemirek