Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

LGM10b albo LGM12b

Piterski

Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 21:21
Cytat: gratefullde w Lipiec 12, 2016, 21:13
Chyba 12"
400 ojro?  ???
I wycieczka do Włoch bo to na tamtejszym portalu Subito znalazłem swoje EV Delta.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Lutek

Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 21:10Czy ktoś miał z tym do czynienia?
Jakiej wielkości głośniki tam siedzą?
12 cali model 3149R

vasa

Cytat: Lutek w Lipiec 12, 2016, 22:53
Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 21:10Czy ktoś miał z tym do czynienia?
Jakiej wielkości głośniki tam siedzą?
12 cali model 3149R
12 cali to uczciwa wielkość.
Czy ten głośnik jest podobnej jakości co w dorosłych monitorach?
Cytat: Piterski w Lipiec 12, 2016, 22:50
Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 21:21
Cytat: gratefullde w Lipiec 12, 2016, 21:13
Chyba 12"
400 ojro?  ???
I wycieczka do Włoch bo to na tamtejszym portalu Subito znalazłem swoje EV Delta.
Tylko po cholerę mi jeszcze jedna para głośników?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 22:57Czy ten głośnik jest podobnej jakości co w dorosłych monitorach?

Dokładnie taki sam.

Lutek

Cytat: masza w Lipiec 12, 2016, 21:28LGM10b albo LGM12b
Nie ma takich modeli monitorow Tannoy-a

Piterski

Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 22:57
Tylko po cholerę mi jeszcze jedna para głośników?

W miejsce tuby do porąbania na opał  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: Lutek w Lipiec 12, 2016, 22:59Nie ma takich modeli monitorow Tannoy-a

Masz rację.
Pomyliłem z Super Gold Monitor.

kawosz

Cytat: Piterski w Lipiec 12, 2016, 22:59W miejsce tuby do porąbania na opał 
E tam . Jako podstawki pod paprotki ;)

Lutek

Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 22:57Czy ten głośnik jest podobnej jakości co w dorosłych monitorach?
Tak..., to takie same jak w monitorach SRM, tyle, ze w nich siedzi dokladnie model 3149 z tubka srebrna, natomiast w LGM
dokladnie model 3149R z tubka koloru zlotego.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 12, 2016, 22:59
Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 22:57
Tylko po cholerę mi jeszcze jedna para głośników?

W miejsce tuby do porąbania na opał  ;D

Ależ Piotrze, skąd w Tobie tyle okrucieństwa :o
Wszak ja sam je strugałem.
Porąbać?
Na opał?

Ja nawet pieca nie mam ;D


Czy ktoś się wybiera w najbliższych dniach do Włoch?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

To flustracja nie okrucieństwo, a o rąbaniu sam pisałeś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 12, 2016, 23:07
To flustracja nie okrucieństwo, a o rąbaniu sam pisałeś.
No pisałem :(
Ale żartem :)
A co Cię tak flustruje? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: Lutek w Lipiec 12, 2016, 23:02
Tak..., to takie same jak w monitorach SRM, tyle, ze w nich siedzi dokladnie model 3149 z tubka srebrna, natomiast w LGM
dokladnie model 3149R z tubka koloru zlotego.
Dziękuję.
Jesteś jak encyklopedia :)
A możesz jeszcze napisać w jakich modelach były stosowane głośniki z magnesami alnico?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 23:10
A co Cię tak flustruje? ???
To jaka niebotycznie długa droga mnie czeka do pełnego zadowolenia z jakości odtwarzanej muzyki w moim saloniku.
Dziś znowu się o tym nausznie przekonałem. Pocieszam się tylko tym, że mam się kim podeprzeć w chwilach zwątpienia.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 12, 2016, 23:17
Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 23:10
A co Cię tak flustruje? ???
To jaka niebotycznie długa droga mnie czeka do pełnego zadowolenia z jakości odtwarzanej muzyki w moim saloniku.
Dziś znowu się o tym nausznie przekonałem. Pocieszam się tylko tym, że mam się kim podeprzeć w chwilach zwątpienia.
Ja już od dawna niczego u siebie nie zmieniałem. Wszystko czego próbowałem jest albo gorsze, albo krokiem w bok, albo kosztuje tyle że mi religia nie pozwala na kupno :(
To też jest frustrujące.
Dlatego kupuję płyty :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lutek

Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 23:13możesz jeszcze napisać w jakich modelach były stosowane głośniki z magnesami alnico?
Te magnesy byly w wielu seriach glosnikow jak np. w HPD czy w starszych Redach czy w Silverach, w zwiazku z czym bylo bardzo duzo roznych modeli kolumn z tymi glosnikami, ze nie sposob wymienic, ale np. z takich popularnych to:
Arden, Berkeley na 15-to calowych HPD385; Cheviot, Devon na 12-to calowych HPD315; Eaton na 10-cio calowych HPD 295.

Lutek

Niedobrze, ze nie ma edycji wpisow... Mialem jeszcze wymienic tak znane modele glosnikow jak Gold.


vasa

Dzięki.
Może rzeczywiście trzeba będzie tuby wysłać na emeryturę.
W moim odczuciu kolejny, istotny krok po stirlingu to Kensington na takich głośnikach. Ale cena jest chora.
Może trzeba poszukać któregoś ze starszych braci?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lutek

Kensingtony na najnowszym glosniku ze stopow podobnych do alnico - temu magnesowi nadali nazwe alkomax

Lutek

>vasa
Gdzie Ty widzisz te Little Gold monitor ? Przejrzalem Ebay It i nic...

vasa

Cytat: Lutek w Lipiec 12, 2016, 23:37
>vasa
Gdzie Ty widzisz te Little Gold monitor ? Przejrzalem Ebay It i nic...
Proszę bardzo http://m.subito.it/vim/163910466.htm
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

vasa, budujesz system mono?  :o
Bo gościu sprzedaje tylko jedną sztukę  ;D

VENDO CASSA SINDOLA TANNOY LGM IN PERFETTE CONDIZIONI
Sprzedam pojedynczą sztukę Tannoy LGM w idealnym stanie.

Lutek

Juz doczytalem ze to nie na Ebayu. Wlasnie mialem rowniez zapytac; Co chcesz robic z jedna kolumna ?

vasa

Cytat: masza w Lipiec 12, 2016, 23:45
vasa, budujesz system mono?  :o
Bo gościu sprzedaje tylko jedną sztukę  ;D

VENDO CASSA SINDOLA TANNOY LGM IN PERFETTE CONDIZIONI
Chyba muszę się podciągnąć z włoskiego :D

Gadam z telefonu a ta łajza nie tłumaczy  :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.