Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lutek

A moze ktorys z kolegow chetny na sciagniecie modelu RHR z obudowa labiryntowa-tubowa - z Californi -  produkowanego w latach 87 - 91 ? Dojdzie jeszcze koszt transportu, VAT i cło, ale czy bogatemu ktos zabroni ?  :-)

http://www.ebay.com/itm/Tannoy-Ronald-Hastings-Rackham-speakers-made-in-UK-Only-111-made-/201365408416?hash=item2ee2504aa0:g:h3IAAOSwyZ5Up0gN

kawosz

No ładna ta cena  ;D  . Lutek nie wystrugasz takich ? .

Lutek

Kiedys myslalem wlasnie o takich obudowach. Pewien forumowicz z UK zbudowal takie, ale okazalo sie, ze bardzo mu dudnilo i przerobil na b.r. Zrezygnowalem wowczas z budowy. To te kolumny, ktore masza zamiescil na zdjeciu we wpisie z 21 maja  2016, 11:53. Mozna zauwazyc waskie okienko w poprzek scianki przedniej jako b.r. Wczesniej dolna czesc, to byl wylot tubowy.
A wewnatrz takie obudowy wygladaja tak: 

BOBSAPP

#1053
Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2016, 22:07
A możesz napisać parę słów z spostrzeżeń związanych z tym porównaniem.
Kiedyś dawno temu słuchałem Spendorów 1/2 z niepozornym wzmacniaczem Naima i byłem pod olbrzymim wrażeniem.

Sam nie wiem czy pisać czy nie ....jest to klub Tannoya nie chcę być żle odebrany.
A co mi tam / najwyżej lincz...

Tak ogólnie to w dziedzinie ataku / wygaszania / energetyki oraz ilości detali Spendor nie ma szans.
Natomiast to co mi nie odpowiadało to inne odcienie barwowe niższego środka w porównaniu z wyższym środkiem...
Papierowa membrana dawała taki szary odcień a metalowa tubka dawała znacznie bardziej energetyczną jasną poświatę a ze to razem spotyka się gdzieś na środku pasma nie za bardzo mi pasowało na instrumentach które pracują na tych oktawach ( łączą się w nich lub przenikają )...na wokalu zamiast przepony była przewaga sybilantów..
Osobiście wolę jak współgra ze sobą plastik z jedwabiem uważam że brzmi to na średnich tonach znacznie bardziej JEDNORODNIE...
Dlatego pytam o SRM ....może jest to tam inaczej zestrojone albo cuś ?
Zaznaczam  to tylko moja opinia / mocno subiektywna...

gratefullde

Moje Tannoy Cheviot otrzymały solidne podstawy, wynoszące je tym samym o 12 cm w zwyż.
Podstawy w wykonaniu bardzo tanie i banalnie proste. Kupiłem bloczki betonowe M6, odpowiadające wymiarowo głośnikom. Do tego zakupiłem odpowiednią farbę do elementów betonowych, która wnika w jego strukturę i zapobiega kruszeniu i pyleniu, farba w kolorze brązowym, idealnie takim jak maskownica Cheviot.
Od spodu podkleilem je podkładkami samoprzylepnymi antypoślizgiwymi, nie chciałem filcu, te sa z twardszego tworzywa przypominającego skórę.
Efekt: bdb.juz samo podniesienie dało dużo a ciężkie i stabilne podstawy spowodowały, że przekaż zyskał na rozdzielczości i dynamice.
Albo mi się zdaje ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

ciechomir

A weź jeszcze uwiecznij dzieło stworzenia na foto i podziel się przed tym zacnym zgromadzeniem.

gratefullde

Może później. Wygląda całkiem fajnie i zdaje egzamin. W zasadzie chodziło mi o podniesienie głośników a przy okazji wyszło coś fajnego :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

No to czekamy na foto.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

szczemirek

#1058
Trzeba napisać coś nowego bo tylko Electro Voice nadaje ;)
W moich Tannoy'ach zostało wymienione wytłumienie i dodana podwójna tylna ściana. Jest lepiej!
Wygłuszenie w tej chwili to mata bitumiczna na całości wewnętrznych ścian plus warstwa wełny syntetycznej grubości 2-3 cm. Dżwięk bardziej zwarty, energiczny.
Grają w tej chwili z monoblokami NCC200 Avondale 1.4 + Naim Nac 12 + Alps PSU.
Gęba się cieszy ;)

gratefullde

A tak wyglądają moje podstawy pod Tannoy
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

zalun

Cytat: gratefullde w Sierpień 09, 2016, 19:37A tak wyglądają moje podstawy pod Tannoy
:) A pisałeś:
Cytat: gratefullde w Sierpień 06, 2016, 08:38odpowiadające wymiarowo głośnikom

gratefullde

Cytat: zalun w Sierpień 09, 2016, 19:47
Cytat: gratefullde w Sierpień 09, 2016, 19:37A tak wyglądają moje podstawy pod Tannoy
:) A pisałeś:
Cytat: gratefullde w Sierpień 06, 2016, 08:38odpowiadające wymiarowo głośnikom


Czepialski ;)
Pewnie są posadowione na tych bloczkach :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

szczemirek

A cuś takiego pójdzie do brzuszka ;)
Już jest w drodze do mnie ;)

pmcomp

Nie mogłeś dac chociaż lepszych rezystorów? Chociaż tych zielonych kiełbasek.

ciechomir

Oczywiście, że można.  Ale na początek sprawdzi się wpływ tej zwrotki na dźwięk. Potem już można eksperymentować z lepszymi rezystorami i kondkami.

szczemirek

Cytat: ciechomir w Sierpień 10, 2016, 09:00Oczywiście, że można.  Ale na początek sprawdzi się wpływ tej zwrotki na dźwięk. Potem już można eksperymentować z lepszymi rezystorami i kondkami.

Własnie tak :)

MAC

No dobra, grzejemy pudła po przerwie wakacyjnej  :)

szczemirek

My Tu tak gadu gadu a to o Tannoy a to o EV a jest ktoś kto słyszał, poròwnywał te dwie konstrukcje i mògłby skrobnać parę słòw o tym? Prosiemy 🤓

MAC

Słuchałem Delty u miniabyra ale ponieważ z ich upgreadem był jeszcze w połowie drogi to poczekam z osądem na koniec ich ewolucji.
Na chwilę i stan w jakich je słuchałem zalały mnie basem.

szczemirek

#1069
Dołu to i u mnie dostatek 😜
Małe uzupełnienie dotyczace zmiany wygłuszenia w moich pudłach: zapomniałem, że opròcz mat bitumicznych i wełny dałem też po całości warstwę 15mm filcu.

MAC

Pewnie, że i u mnie dostatek. Nawet mogłoby być ciutek mniej.
Ale EV przysypały mnie lawiną tego pasma.
Tzn ten bas nie jest zły i bułowaty, wręcz przeciwnie ale jest go po prostu dla mnie zbyt wiele  :o

gratefullde

U mnie jest dobrze, ale mnie się tak barwa tych głośników podoba, że wszystko mi się podoba :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A kolega ciechomir to już się delektuje 12X czy jeszcze nie?
Bo cisza taka?  :o

ciechomir

Odliczam dni i godziny.  Jeszcze trochę do końca miesiąca.
Póki co pomału się żegnam z Kef 105/3, quady drugie choć grają wyśmienicie dla kefów ciut słabe. Mam nadzieję, że z tannoy ami się dogadają.

MAC

Cytat: ciechomir w Sierpień 13, 2016, 19:54Odliczam dni i godziny.  Jeszcze trochę do końca miesiąca.

Paskudny ten szczemirek. Tyle się nad człowiekiem znęcać  :D