Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciechomir

Przemyślałem. Nie wiem kiedy popchnac temat dalej.
Cieszę się, że chociaż tak skromnie mogłem pomóc szczemirkowi.
Naprawdę fajny chłop.
I bardzo, bardzo cierpliwy. Życzył bym sobie otaczać się właśnie takimi ludźmi.
Miłego słuchania Mirku.

ciechomir

Cytat: masza w Sierpień 19, 2016, 20:19
To doleję trochę oliwy do ognie :)


Tannoye z Lammem


Jesteś słodki.
Wcale, wcale nie mam większego poczucia winy.
Chyba się dziś napije.
Pewnie mi wątroba z żalu pęknie.
I nawet chwilowo nie mam na czym słuchać.
Chyba sobie YouTube na komorce puszcze. Albo zagram na grzebieniu.

Marność, wszystko Marność.

MAC

A skrobnijcie coś o tych zwrotnicach więcej

ciechomir


MAC

Nie widziałem jeszcze gotowego KITa zwrotnicy z aktywną regulacją czyli jeśli się chce tą funkcjonalność zachować należy upgreadować istniejącą.

BTW, w dalszym ciągu po zdjęciu mostków nie korzystam z regulacji. No nie ma kurde potrzeby  :)

ciechomir



Cytat: masza w Sierpień 19, 2016, 21:34
Nie widziałem jeszcze gotowego KITa zwrotnicy z aktywną regulacją czyli jeśli się chce tą funkcjonalność zachować należy upgreadować istniejącą.

BTW, w dalszym ciągu po zdjęciu mostków nie korzystam z regulacji. No nie ma kurde potrzeby  :)

Ale czy ta regulacja jest aż tak potrzebna?
Jak dobra zwrotka?

MAC

Nie jest potrzebna do niczego ale niedziałająca tak samo wkurza jak popsuta zapalniczka w samochodzie. Nigdy jej nie używasz a we łbie siedzi, że masz popsuty samochód  ;D

A co stoi na przeszkodzie mieć dobrą zwrotnicę z regulacjami?

ciechomir

Nie będę dyskutować, też lubię jak wszystko działa.
😎

szczemirek

Ardeny są troszkę większe od 12" i z tego powodu bez żadnego problemu na ścianie przedniej mieszczą się obydwie zwrotki. Ich zamiana zajmuje 10 min.
Ktoś, kiedyś pytał o złączki, wtyczki do głośników, które przypominają złączki komputerowe. Mam takie w 15" i wtyczki komputerowe pasują. Należy jedynie okrągłe zworki spłaszczyć za pomocą przyrządu zaciskowego, płaskiego czyli kombinerek.

ciechomir

Już Mirkowi pisałem. To i napisze tu.

Moja definicja Tannoyów i tego jak grają.

To tak jakby chleb jeść ze smalcem albo na sucho.

No bo wreszcie dojechały. Urrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :D

vasa



Cytat: ciechomir w Wrzesień 03, 2016, 01:25
Już Mirkowi pisałem. To i napisze tu.

Moja definicja Tannoyów i tego jak grają.

To tak jakby chleb jeść ze smalcem albo na sucho.

No bo wreszcie dojechały. Urrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :D
To poprosimy o zdjęcia i sprawozdanie :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ciechomir

#1136
Na razie gra to z krótką przerwą na drzemke po prostu, eh, z zachwytu bluzka mi się chce.
Zasila to kompletny tor QUAD-a II z oryginalnym preampem. Quady z innym pre nie grają jak trzeba.

Na razie siedzę i nic mi się zmieniać nie chce,  a jeszcze czekają nowe klocki zamiast quada do sprawdzenia.

Pre z pierwszego foto i końcoweczka.
Kto zgodnie co to?

Zdjęcia robione słuchawka, jakość taka sobie.








[obrócono kadr]

szczemirek

To ja powiem tylko: Ha!!! Mamy Go!!!

vasa



Cytat: ciechomir w Wrzesień 03, 2016, 09:54
Na razie siedzę i nic mi się zmieniać nie chce,  a jeszcze czekają nowe klocki zamiast quada do sprawdzenia.

To już któraś z kolei taka deklaracja :)
Co te Tannoye robią z ludźmi  ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Jakie zgrabne. Pierwsze Tannoy'e, o których mógłbym pomyśleć.
I grają, tak? Super!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ciechomir


MAC

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 03, 2016, 11:21Jakie zgrabne. Pierwsze Tannoy'e, o których mógłbym pomyśleć.

Ja też  :)

gratefullde

Cóż, to po prostu Tannoy...  kto nie spróbował ten nie wie jak bardzo do tej pory błądził ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

#1143
 ;D

frywolny trucht

Niestety nie widać z czego grają. Ale wiadomo  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Repertuarowo podchodzi pod Electro Voice  ;D

MAC

Paczajta! Kawosz skryto szyto już swoje stołki po świecie rozprowadza  :o




gratefullde

Ciekawostka z obcowania z Tannoy'ami. Dziś żona, podzielająca moje hobby, przestraszyła się, że coś w głośniku się rusza. No tak, papiery na wiotkich zawieszeniach drgają w odróżnieniu do sztywnych Focali, których ruchu za diabła, przy kilkunastu watach, nie zobaczysz. Efek ten wywołał Art Pepper grający dość niskie dźwięki wespół z pianinem.

Konkluzję mam jeszcze na zakończenie posta. Takiej dynamiki i przestrzeni jak i głębi i planów, wielobarwności dźwięków, nie miałem z żadnych głośników. To jest qfa to!
:D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

ciechomir

Panowie. Dziś jest Święto Lasu!!! (Sorry jeśli kogoś urażę, że w tym wątku)

Na handel idą absolutnie unikalne, w super stanie Tannoy Arden.
Kolumny mają nowe zawieszenie, w komplecie idą dodatkowe zwrotnice robione na zamówienie.
Kolumny wystawiam w imieniu kolegi Szczemirka - takie przedstawicielstwo na Polskę ;)
Kolumny mogą przyjechać z UK do naszego pięknego kraju koło 20 września, żadnym tam gównianym kurierem. Przyjadą przypięte pasami w aucie osobowym. Jak się zmieszczą, to w dziecięcych fotelikach.

Kolumny będzie można odebrać ode mnie w okolicach Bydgoszczy, Torunia lub za ekwiwalent w bursztynowym mysim płynie za stracony czas + koszty paliwa mogę podrzucić we wskazane miejsce.

Zdjęcia poniżej. Na pierwszym miejscu MOJE    :D   Tannoy SRM 12X i ARDENY. Chętnie bym je przytulił, ale wykosztowałem się ostatnio i brak kasy mam, poza tym gabarytami mi nie wejdą do chaty.

Aaaaa. Bym zapomniał. Cena to 11.000 zł. Na allegro są Ardeny za 11.900 - ale oferowane przeze mnie są z prywatnej kolekcji, nie od handlarza, robione dla siebie, bez odpicowywania pod klienta.

Jeśli ktoś zainteresowany, to proszę PW. Jak poważny klient to może uda się jeszcze coś z ceny urwać.


http://s1328.photobucket.com/user/ciechomir/slideshow/ARDEN

frywolny trucht

Czyżby jakiś koniec fazy? Słuchałem Arden i są zajebiste, ale może coś jest bardziej zajebiste?
Nie wiem. W estradowe brzmienie teraz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93