Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

szczemirek

Dla mnie i tak Gość jesteś, że tyle ździerżyłeś 👹

MAC

Bo za czasów Phastów tyle się w końcówkach, pre i w DACu kondów i rezystorów nawymieniałem, że na widok lutownicy torsji dostaję  :D

moon

Cytat: kawosz w Wrzesień 12, 2016, 19:08
W EV już ostrzegłem ale braci z T też wypada . Ostrożnie z modami  ;D

to Romek Kostrzewski?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Taka ciekawostka

http://allegro.pl/rezystory-grafitowe-hi-end-diy-zwrotnica-1-tol-i6487788263.html#thumb/5

Cena nie zabija. Warto spróbować bo w tej cenie rzeczywiście da się zrobić dobry rezystor grafitowy nie płacąc za jego markę.

Jakub

Zamówiłem na próbę.
Chciałem sam sobie zrobić, ale za cztery dychy można spróbować, zwłaszcza, że mam w zwrotnicach po jednym rezystorze.

MAC

No to świetnie. Jestem bardzo ciekawy Twoich spostrzeżeń na ich temat.

Zamierzam wkrótce rozbebeszyć swoje komódki i spisać listę elementów.
Myślę o wymianie drutów, kondensatorów i rezystorów. Na próbę. W razie draki przywrócę fabryczne elementy. Do cewek ani myślę się dobierać.

szczemirek

Cytat: masza w Wrzesień 14, 2016, 12:01
No to świetnie. Jestem bardzo ciekawy Twoich spostrzeżeń na ich temat.

Zamierzam wkrótce rozbebeszyć swoje komódki i spisać listę elementów.
Myślę o wymianie drutów, kondensatorów i rezystorów. Na próbę. W razie draki przywrócę fabryczne elementy. Do cewek ani myślę się dobierać.
I to jest słuszna koncepcja. Nota bene mam te rezystory od bmxmen'a. Porzadne wykonanie ale nie pròbowałem jeszcze. To była  słuszna koncepcja do Ardenòw. Wartości: 3.3, 33, 50, 15 sa do odstapienia. Nota bene secundo: cena Ardenòw poooooszła w dòł!


Sent from my iPad using Tapatalk

MAC

szczemirek, kusisz mnie tymi Ardenami ale... trudno się na nie zdecydować bez ich porównania i posłuchania we własnych warunkach a wiem, że jest to niemożliwe do wykonania  :-\

ciechomir


MAC


ciechomir

Inowrocław, może...

MAC

Chodzi o bezpośrednie porównanie we własnym systemie i przede wszystkim własnym pokoju.
Panowie, nie było tematu bo to jest nierealne. To nie kabelek, który można w kopercie przesłać tylko olbrzymie szafy.
Gdyby to miały być moje pierwsze Tannoye to jasne, że w ciemno bym brał.

Lutek

Cytat: masza w Wrzesień 14, 2016, 11:39
Taka ciekawostka

http://allegro.pl/rezystory-grafitowe-hi-end-diy-zwrotnica-1-tol-i6487788263.html#thumb/5

Cena nie zabija. Warto spróbować bo w tej cenie rzeczywiście da się zrobić dobry rezystor grafitowy nie płacąc za jego markę.


Co takiego...40 zl ? W cenie 2 zl da sie zrobic rezystor grafitowy nie gorszy od Duelunda, tyle, ze bez obudowy bez ktorej przeciez mozna sie obyc.

Jakub

Cytat: Lutek w Wrzesień 14, 2016, 18:23Co takiego...40 zl ? W cenie 2 zl da sie zrobic rezystor grafitowy nie gorszy od Duelunda, tyle, ze bez obudowy bez ktorej przeciez mozna sie obyc.

Mój czas, który musiał bym poświęcić na zrobienie tych rezystorów kosztuje więcej niż 40 zł. Wiem, że się da zrobić z ołówka :)

MAC

Mam rozumieć, że wszystkie rezystory i kondensatory maja iść do wymiany?

http://www.hilberink.nl/plaatjeshans/tannoy/tansrmschem.gif




MAC

Kable ze stanów (WE16GA) zamówione.

MAC

Dobrze rozumuję, że sekcja średnioniskotonowa to kondensatory C2 i C3 i rezystor R1 a całą reszta jest do horna?  :o

jamówię

Cytat: masza w Wrzesień 15, 2016, 17:05
Kable ze stanów (WE16GA) zamówione.



Świetne druty.

MAC

Z tannoyami graja jeszcze lepiej niż z herbatnikami. Teraz zamówiłem do wewnętrznego okablowania.

Piterski

Popatrzyłem na schemat i przyznaje się, że nie rozumiem kompletnie zasady działania tych przełączników.
Co dają te pętle?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

Cytat: Piterski w Wrzesień 15, 2016, 22:38
Popatrzyłem na schemat i przyznaje się, że nie rozumiem kompletnie zasady działania tych przełączników.
Co dają te pętle?
to sa bardzo starannie zaprojektowane l-pady regulacji poziomu oraz kształtu hpf filtra wysokotonowgo. jeden transformatorowy (wow!) i drugi zwykły s kompensacja kszatlu filtra w kazdej pozycji przelącznika.
super robota!

Piterski

Jezu chyba byłem już bardzo zmęczony jak na to patrzyłem  :o.
Faktycznie te pierwsze przełączniki zapinają różne odczepy, a mi się wydawało że się zapętlają i dlatego nic z tego nie rozumiałem. Oczywiście dalej nie wiem jak takie filtry działają ale zdziwiłem się śledząc przebieg połączeń.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: masza w Wrzesień 15, 2016, 11:27Mam rozumieć, że wszystkie rezystory i kondensatory maja iść do wymiany?

Cytat: masza w Wrzesień 15, 2016, 20:37Dobrze rozumuję, że sekcja średnioniskotonowa to kondensatory C2 i C3 i rezystor R1 a całą reszta jest do horna?

?

Piterski

Cytat: masza w Wrzesień 16, 2016, 08:31
Cytat: masza w Wrzesień 15, 2016, 11:27Mam rozumieć, że wszystkie rezystory i kondensatory maja iść do wymiany?

Cytat: masza w Wrzesień 15, 2016, 20:37Dobrze rozumuję, że sekcja średnioniskotonowa to kondensatory C2 i C3 i rezystor R1 a całą reszta jest do horna?

?

Moim zdaniem jest tak ja piszesz, regulacja i reszta elementów jest do "drugiego" przetwornika.

Czy u Ciebie faktycznie są dwie pary zacisków na tym głośniku?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: Piterski w Wrzesień 16, 2016, 09:24Czy u Ciebie faktycznie są dwie pary zacisków na tym głośniku?