Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lutek

Cytat: Piterski w Wrzesień 16, 2016, 09:24Moim zdaniem jest tak ja piszesz, regulacja i reszta elementów jest do "drugiego" przetwornika.

Czy u Ciebie faktycznie są dwie pary zacisków na tym głośniku?

Tak..., regulacja dotyczy tylko divera wysokotonowego. galaz nisko-srednia nie ma regulacji. Glosnik oczywiscie posiada dwie pary zaciskow, bo to wspolosiowiec - dwa glosniki w jednym, normalny uklad dwudrozny.



MAC

Lutek, Ty zapakowałeś do swoich DIY standardowe zwrotnice czy robiłeś swoje?

Lutek

> masza
Zrobilem swoje.

MAC

A jeśli chodzi o dobór komponentów to jakieś specjalne rezystory i kondensatory?

MAC

Ktoś coś wie na temat tego?



MUNDORF M-RESIST Supreme

jamówię

Cytat: masza w Wrzesień 16, 2016, 20:02
Ktoś coś wie na temat tego?



MUNDORF M-RESIST Supreme

Maciek naprawdę chcesz swoje Tannoy rozbebeszać?po uj skro tak fajnie grają?

MAC

Cytat: jamówię w Wrzesień 16, 2016, 20:30Maciek naprawdę chcesz swoje Tannoy rozbebeszać?

Chcę spróbować bo mnie nosi  :D Wrócę do oryginału jak zmiany pójdą w złą stronę  :-\

Kupiłem drugie oryginalne zwrotnice więc tych co mam w srm'ach w ogóle nie dotykam  8)

jamówię

No chiba że tak

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

HMMMMM........
















Lutek

Cytat: masza w Wrzesień 16, 2016, 19:38A jeśli chodzi o dobór komponentów to jakieś specjalne rezystory i kondensatory?

Nie..., nic specjalnego. Kondy ruskie papierowo-olejowe, a rezystory zrobilem sobie grafitowe  - cos ala Duelundy :-)

gratefullde

Masza, ok. Już łapie :)
Ma być lepiej?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

CHGW czy lepiej, dziać ma się coś  ;D

vasa

Cytat: masza w Wrzesień 16, 2016, 21:58dziać ma się coś 
Widzisz?
Wystarczyło przestać dziabać i od razu wena Cię naszła ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pmcomp

Cytat: masza w Wrzesień 16, 2016, 20:02
Ktoś coś wie na temat tego?



MUNDORF M-RESIST Supreme

Bardzo dobre rezystory. Mam je w swoich JBLach jako równoległe czyli te do masy.
I mają jeszcze dwie zalety:
- nie są potwornie drogie
- są 20W.

elektroboy

Cytat: pmcomp w Wrzesień 17, 2016, 00:00
Cytat: masza w Wrzesień 16, 2016, 20:02
Ktoś coś wie na temat tego?



MUNDORF M-RESIST Supreme

Bardzo dobre rezystory. Mam je w swoich JBLach jako równoległe czyli te do masy.
I mają jeszcze dwie zalety:
- nie są potwornie drogie
- są 20W.

u mnie, zastosowane jak szeregowe na srednicy sie nie sprawdzily, niestety ją zamulily.
ale warto sprawdzic, w innych kolumnach oraz systemie, ewentualnie jako rownolegle (do masy) moga byc ok.

MAC

#1216
Cytat: elektroboy w Wrzesień 17, 2016, 00:40jako rownolegle (do masy) moga byc ok

Czy w moim przypadku są to R2 i R5?

Jakub

Dojechały te rezystory DIY. W weekend może się uda zamontować, to dam znać jak wyszło.

Jakub

Ok, zamontowałem.

Pytanie wstępne, czy takie rezystory się jakoś docierają?


Mam wrażenie, że mi wycięło górę pasma. Z tym, że dosyć dziwnie, bo talerze są ewidentnie cichsze, ale dłużej słychać ich wybrzmienia.  :o

MAC

Wszystko musi się trochę powygrzewać.

Mierzyłeś je czy maja tyle ile mieć powinny?

Jakub

Cytat: masza w Wrzesień 22, 2016, 22:11Mierzyłeś je czy maja tyle ile mieć powinny?

Nie mam miernika RLC. A takie standardowe multimetry przy takich małych wartościach pokażą błąd pomiaru.

gratefullde

Moje Cheviot idą pod młotek...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Świat dzisiaj oszalał  ;D

Jakub

Cytat: gratefullde w Wrzesień 22, 2016, 22:34Moje Cheviot idą pod młotek...

Kupujesz większe?

gratefullde

Pod młotek stolarza ;D ;D ;D

Nigdy ich nie oddam obcemu :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9