Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: gratefullde w Wrzesień 22, 2016, 22:42Pod młotek stolarza   
Co będziesz płacił obcemu.
Postaw flaszkę i zaproś kolegów
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Lift obudowy. Musi być.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Koledzy nie potrafią, poza tym...  nie pije :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Wrzesień 22, 2016, 22:58poza tym...  nie pije
Ja też.

Pół godziny temu skończyła się butelka
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: gratefullde w Wrzesień 22, 2016, 22:58poza tym...  nie pije

Zaprawdę powiadam Wam po stokroć - świat oszalał  ;D

ciechomir

Gratefullde, ty z okolic jesteś. Masz sensownego fachmana do Tannoyów. Bym myślał też o swoich. Podzielisz się gościem?

kawosz

Wprowadzę Wam odrobinę humoru  ;D odnośnie działkowania się specjalistą  ;D

gratefullde

Cytat: ciechomir w Wrzesień 22, 2016, 23:45
Gratefullde, ty z okolic jesteś. Masz sensownego fachmana do Tannoyów. Bym myślał też o swoich. Podzielisz się gościem?
Na razie trwa ustalanie danych gościa, który z niejednego Tannoya chleb jadł i przerobil ich sporo. Do niego mają właśnie moje trafić. Jak coś będę miał to dam znać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

ciechomir

Będę czekał. Thx

MAC

Andrzej, a stolarce coś dolega?
Bo na zdjęciach tragedii nie ma.

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 23, 2016, 16:01
Andrzej, a stolarce coś dolega?
Bo na zdjęciach tragedii nie ma.
Tragedii nie ma ale ja nie tylko o stolarce :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Wracając do grafitowych rezystorów.

Wywaliłem je, bo zamulały górę pasma. Talerze były z nimi bardzo wycofane do tyłu.
Zamówiłem sobie miernik RL z dokładnością pomiaru 0,01 ohm i pomiarem indukcyjności. Zobaczymy co pokaże.

MAC

To mamy kolejny dowód, że fabryczna zwrotnica gra najlepiej a to z kolei dowodzi, że jedynymi kolumnami ze spapraną fabrycznie zwrotnica są EV  ;D

szczemirek

fabrycznie czy po modyfikacjach?  :-X ;)

MAC

Nie słyszałem nigdy na fabrycznej ale skoro wszyscy muszą? modyfikować to chyba muszą.
Faktem tez jest, że pierwszy raz widziałem żeby w parze kolumn były użyte różne komponenty do obu zwrotnic  :o
Przy tak fajnej konstrukcji tak spier...ic zwrotnice? Ja się pytam co jarał konstruktor?  :)

elektroboy

#1240
Cytat: masza w Wrzesień 23, 2016, 22:29
To mamy kolejny dowód, że fabryczna zwrotnica gra najlepiej a to z kolei dowodzi, że jedynymi kolumnami ze spapraną fabrycznie zwrotnica są EV  ;D
EV zwrotnica jest zaprojektowana doskonale, nawet uzyte cewki sa doskonale, szczególnie te rdzeniowe. kondensatory na basie tez absolutna rewelacja!
rezystory są standardowe ale OK, mozna sie tutaj ewentualnie dobrowolnie pobawic.
tylko kondensatory na srednicy oraz gorze sa slabe i stare.
do tego w szwajczarskiej montowni EV panowal jeden wielki chaos. kazda zwrotnica kolumn o numerach ser. np. 302 oraz 303 ma naprzyklad kondensatory wyprodukowane w innych fabrykach (np mexico oraz niemcy). sa tez pomylki co dotyczy wartosci wsadzonej wersus schemat. tak jak w polsce za komuny.
wstawiali co popadnie. zamiana takich częsci za nowe jest w tym przypadku wymuszona, konieczna.
no i tutaz zaczyna zabawa w szukanie najlepszego zamiennika. 
Do tego zwrotnica EV jest duża oraz skomplikowana, warto ją uporzadkowac
Reszta tuningu EV to po prostu wyeliminowanie przelacznikow, skrócenie kabli, uproszczenie toru. To rzeczy, ktore nie są wymuszone czy konieczne ale mozna je spróbować zaaplikowac, tak jak w kolumnie kazdej innej marki. Tak trochę DiY oraz wyzwanie.
Nie wszystko poprawia dzwiek, jest troche stresu, zabawy, smutku i radości gdy się na końcu tunelu pojawi światełko:) 

pmcomp

Cytat: masza w Wrzesień 23, 2016, 22:29
To mamy kolejny dowód, że fabryczna zwrotnica gra najlepiej a to z kolei dowodzi, że jedynymi kolumnami ze spapraną fabrycznie zwrotnica są EV  ;D

Moim zdaniem każda kolumna ma ... zwrotnicę, którą można poprawić i kolumna będzie grała. Spowodowane jest to wyłącznie oszczędnościami na komponentach.

Lutek

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/237128.php

Dzwonil dzisiaj do mnie ten sprzedawca z pytaniem o ceny tych modeli. Jego propozycja cenowa wydaje sie byc bardzo dobra, zwazywszy, ze podobno stan idealny. Moze ktorys z kolegow bylby zainteresowany, bo dla mnie za duze.

ciechomir

A ja przypominam, że Ardeny są nadal na sprzedaż. Również w idealnym stanie.
Pozatym maja w komplecie dodatkowe zwrotnice, można sobie porównać oryginał i modyfikowaną.

MAC

Lutek a ile on za nie chce?

MAC

Już wiem.
Mam teraz kuśwa orzecha do schrupania  ::)
Facet chce się zamienić z dopłatą z mojej strony.

kawosz

Cytat: masza w Październik 20, 2016, 20:42Mam teraz kuśwa orzecha do schrupania 
Było nie dzwonić ;D

MAC

#1247
No było  ;D
Już je słyszę u siebie  ::)


MAC

#1248
A przy okazji wiadomości z lini frontu.
Drugi Linn ze Szkocji jest już w Strykowie więc są szanse, że jutro u mnie będzie.
A pierwszy Linn z Niemiec wyrusza na nowo do mnie, tym razem Hermesem  ;D

frywolny trucht

Znalazł się jednak?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93