Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Tak.
Wrócił dzisiaj do nadawcy. W ogóle nie opuścił centralnego magazynu DHL w Niemczech bo stwierdzili, że mój adres nie istnieje więc trzymali go sobie 3 tygodnie :o  Lądek, Lądek Zdrój ale Warszawa?  ;D
Dzisiaj został wysłany właśnie Hermesem.
Hermes podobno wie gdzie jest Polska i Warszawa  ;D ;D ;D

MAC

Cytat: masza w Październik 20, 2016, 20:55Już je słyszę u siebie  ::)

Negocjacje idą ku dobremu  8)
Darek, szykuj sie póki co mentalnie na powiększenie moich stołków  ;D

vasa

Cytat: masza w Październik 20, 2016, 22:07
Cytat: masza w Październik 20, 2016, 20:55Już je słyszę u siebie  ::)

Negocjacje idą ku dobremu  8)
Darek, szykuj sie póki co mentalnie na powiększenie moich stołków  ;D
Masza a czy możesz mnie oświecić po kiego Ci piętnastki?
Jakie duże masz pomieszczenie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Miejsca u Maszy pod dostatkiem na nowe szafy  ;D . Będzie się działo   :) .

MAC

Cytat: vasa w Październik 20, 2016, 23:44Masza a czy możesz mnie oświecić po kiego Ci piętnastki?
Jakie duże masz pomieszczenie?

W sumie nie wiem. Najarałem sie jak szczerbaty na suchary ale obiecuję, że wezmne sprawy na czeźwo i nic nie będę robił za wszelką cene ;)
30m

vasa



Cytat: masza w Październik 21, 2016, 07:08
30m

Czydzieści mało nie jest :)
Można piętnastki wypróbować ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Lyyyynnnn nr 2 ze Szkocji wylądował  8)

Lutek

Cytat: masza w Październik 20, 2016, 20:04Lutek a ile on za nie chce?
Wczoraj juz nie wchodzilem tutaj, a dzisiaj widze, ze juz negocjujecie. W 30-metrach mozna smialo probowac z 15-kami. Ja mam pokoj ok 21 m i 15-ki dobrze sie sprawowaly. Byly to DIY na tych samych glosnikach co w SRM-ach.

Lutek

No i oczywiscie powodzenia w negocjacjach !

Jakub

Piękne te Tannoye. No i w doborowym towarzystwie :)

22grudzen

Kolego Masza, nie wiem czy podoba mi się, że prezentujesz na forum moje zdjęcia...tak nie przystoi bez mojej zgody.

frywolny trucht

#1261
A może zostać? Prosimy i przepraszamy.
Masza do obierania ziemniaków dla kompanii!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

W takim razie przepraszam.
Arek, bądź łaskaw usunąć zdjęcie.

22grudzen

Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2016, 14:56
A może zostać? Prosimy i przepraszamy.
Masza do obierania ziemniaków dla kompanii!

No może...w końcu piękne są.O zasadę mi chodzi. Najpierw zapytajmy, potem zróbmy.

MAC

Niemniej jako wklejający to zdjęcie bardzo proszę o jego usunięcie z mojego posta.
Dziękuję.

frywolny trucht

OK. To zróbmy tak, że autor - jak będzie miły- wklei całą bandę zdjęć Tannoy'a ( i Braun'a ;)   )
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ciechomir

Zawiadamia się uprzejmie, że na sprzedaż zostały wystawione super grające kolumny

Tannoy Arden

Link do ogłoszenia na allegro:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6588908753

Zapraszam do zapoznania się z aukcją i zakupu oczywiście :) Cena to 8500 zł


P.S. W ogłoszeniach na allegro również dwa fajne wzmacniacze lampowe oraz kolumny EV.

Lutek

Moze dobrze by bylo abys zamiescil informacje, ze jest to druga wersja Mk II - w pierwszej kosze byly okragle. Widze, ze wymienione zawieszenia nie sa oryginalne miekkie piankowe, lecz sztywne tkaninowe pochodzace z serii SRM lub Prestige ale  sprzed najnowszych modeli tej serii czyli GR, ktore maja juz kosze okragle, ktore akurat mniej mi sie podobaja. Wprawdzie parametry glosnikow sie troche pewnie zmienily ale wydaje mi sie, ze to dla dzwieku dobrze wrozy (moje doswiadczenie z glosnikami na zawieszeniach sztywnych tkaninowych ), gdyz ze sztywnych zawieszen mamy szybki bas, o dobrej odpowiedzi impulsowej, wiec sadze, ze z tych glosnikow w pierwszej wersji na zawieszeniach piankowych bas bedzie troche jednak poluzowany, spowolniony, moze taki tez bardziej nadmuchany, poduszkowaty.
Aby dokladnie uslyszec roznice, to juz trzeba by porownac obie wersje, ale przewiduje lepszy dzwiek na tych tkaninowych zawieszeniach, no i wytrzymaja one dluzej niz piankowe.

Lutek

#1268
O...! przepraszam..., wkradl sie blad w mojej wypowiedzi, gdyz ksztalt koszy nie ma nic do rzeczy z ksztaltem zawieszen. Czy kosze okragle czy nie, to zawieszenia okragle. Tak, ze wymienione przez Ciebie zawieszenia teoretycznie moga rowniez pochodzic z najnowszej serii Prestige, z modeli GR.
I jeszcze jedno:
Pierwsze Ardeny byly produkowane w latach 1975 - 1978 i maja glosniki: model  HPD 385, natomiast Mk II w latach 1978 - 1983 - wiec te Twoje sa troche mlodsze - i maja glosniki: model 3828.

vasa

Są do sprzedania kolumny Tannoy Thurnberry SE.
Dopisek SE jest wprzypadku tych kolumn istotny.
Cena wywoławcza 14kzł .
Gdyby ktoś potrzebował to na prv dam nr do sprzedającego.
http://hifipig.com/tannoy-turnberry-se-loudspeakers/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Dobrze od czasu do czasu poczytać jednak AS.
Człowiek dowiaduje się rzeczy od miszczów hajenda, o których w życiu nie wiedział i pewnie by się nie dowiedział...

Co do dźwięku z Tannoy'i - suchy sterylny jazgotliwi dźwięk z masą sylabilantów, pozbawiony palety barw i wypełnienia, całkowity brak basu.

Mowa o SRM12x  ;D
Kocham tamten portal i jakże trafne i poparte własnymi doświadczeniami opinie   ;)

vasa

A któren Miszcz tak obwieścił?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Niejaki lord_vader  ;D

ciechomir

Moje SRMy jazgoczą.
Hmmmm.
Jeszcze raz ich posłucham.

kawosz

Cytat: masza w Listopad 11, 2016, 20:34Niejaki lord_vader 
oj tam oj tam wiadomo przeca że nie mają prawa grać ;D ;)