Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Pograłem dziś kilka godzin i słyszę, że jest lepiej niż wczoraj  :D
Powiedzcie mi tylko, dlaczego to z Mizushimą się zgrywa... :o  Teoretycznie powinna być dupa...Zreszta pamiętam, że podczas kupna grały Tannoye (inny wyższy model ) i wcale mi to do gustu nie przypadło. A dzis słyszę masę powietrza w dżwięku, zarazem dość detalicznie i muzykalnie. Ta średnica... :)

gratefullde

Ja nie wiem, to wariactwo jakieś :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

A tak serio, trudno mi mówić o tym co mam od jakiegoś czasu ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Poszperałem w internetach i okazuje się, że Mizushima ma 2x 4,5W. Wydaje się zbyt mało do tych kolumn...A gra zajefanie  :o
Andrzej skrobnij o swoich wrażeniach.  ;)

gratefullde

O moich? Ja sobie żyję z moimi Cheviot'ami od chyba sierpnia ubiegłego roku. Zestawione były wtedy z Amplifonem WT-40. potężny wzmacniacz lampowy na tzw diabełkach i ecc82, sterujących. Cóż, nie było źle. Jednak brakowało mi, oprocz pięknego mruczenia basu ( z diabełków to jest) kontroli całości. Dźwięk był super rozmyty.
Dlatego przytachałem (he he) wzmacniacz od Lenka, el 34. Który ma wielu przeciwników, chyba chodzi o lampy. No ale... te el34 wzięły w ryzy te 89 dB i trzymają super. Dynamika i barwa ponadprzeciętna ale to nie lampy mocy grają tylko sterujące ;)
W każdym razie, imponujące 8W/kanał robi piękną robotę :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Pogram jeszcze kilka dni i wówczas opiszę dokładniej wrażenia. Ale już słyszę, że żródełko ma tu wiele do powiedzenia.
Niby ok, ale chyba nie wszystko na winylowych półkach się utrzyma... ;)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Styczeń 19, 2017, 21:34Niby ok, ale chyba nie wszystko na winylowych półkach się utrzyma... ;)

Zainwestuj w śrubokręt lepszy ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


Jamówię

No mi też dopiero JBLe powiedziały jak słabym źródłem jest mój Olive. Niby to było oczywiste,ale dopiero teraz usłyszałem jaka to lipa. Dla przeciw wagi ukazały też jak fajnie gra analog(Thorens,Nuda i Andrzejkowy Ortofon)
Słucham sobi teraz Krówki i nie mogę uwierzyć ile na tej płycie jest kolorowego,bardzo selektywnego i zróżnicowanego dołu. Waters bardzo ładnie bawi się grą na tej płycie. Na P3 po prostu te informacje były odcięte :)

wojtek41

No właśnie Panie Michale  :)  Człowiek inwestuje i wraz z ubytkiem gotówki stwierdza, że to studnia bez dna. I po uj nam te zmiany...?  :D

Jamówię

Parę razy wydawało mi się,że spokojnie mogę żyć bez tego hobby,że muzyki moge słuchać z kuchennego radyjka,niestety nie mogę ;D Musi być odpowiedni poziom a kupienie nowego klocka,lub choćby jakiegoś diwajsu,mimo legitymizowania się 47 wiosnami,nadal wywołuje u mnie gesią skórkę. Kupowanie płyt tak samo.

wojtek41

A tak przy okazji...Jako człowiek który nigdy nie przywiązywał wielkiej wagi do kabli, zapytam czy ktoś ma do pożyczenia jakieś Beldeny, WE lub inne, zarówno IC jak i głośnikowe ? Oczywiście opłacam paczki  :D

MAC

Wojtek, chcesz być zadowolony z brzmienia każdej płyty to kup herbatniki  :)

MAC

Beldeny mam. Kilka IC i głośnikowe. Głośnikowe niestety krótkie (1,2m).

Jamówię

Cytat: masza w Styczeń 19, 2017, 21:51
Wojtek, chcesz być zadowolony z brzmienia każdej płyty to kup herbatniki  :)


To samo napisałem w klubie Harbetha,to są genialne paczki dla melomanów i ludzi słuchających godzinami muzyki. Nie meczą i nie masakrują płytoteki.

wojtek41

Cytat: masza w Styczeń 19, 2017, 21:51Wojtek, chcesz być zadowolony z brzmienia każdej płyty to kup herbatniki 
Kiedyś o tym myślałem. Chyba o 5. Ale jakoś mi przeszło i chyba dobrze  ;)

MAC

Tyle, że 4,5W to sporo za mało na nie  :(

wojtek41

Chętnie bym posłuchał  :)

wojtek41

Herbatników raczej nie udżwignie.

MAC

Cytat: wojtek41 w Styczeń 19, 2017, 21:55
Chętnie bym posłuchał  :)

Beldenów tych?  :)

wojtek41


MAC

To pisz mnie ile tych drutów i gdzie.
No i czy ta długość głośnikowych wystarczy?

wojtek41

Dosunę szafy  :D  Karwasz jakie one ciężkie... :o

gratefullde

Belden be...  Poza tym masz Wojtasku fajny sprzęt
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

A dzięki, dzięki.  Też masz pięknie. :)  A Beldena nie słuchałem. A może przypasuje..?