Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2017, 19:26To tak ze 60m2 salonu (175m3) by się przydało żeby je rozpędzić.

Dziękuję  ;D


kawosz

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2017, 19:26To tak ze 60m2 salonu (175m3) by się przydało żeby je rozpędzić.
Vasa w końcu głos rozsądku . Ciekawe tylko czy nie skończy się jak z tym wołaniem w puszczy :D .Wilki się zlecą :D

kawosz

To chyba paczki z Nomosu na testach u Maćka Stempurskiego . I kot :D

nook736

#1403
Cześć Panowie,

To mój pierwszy wpis więc przede wszystkim witam wszystkich znajomych i nieznajomych :)
Chciałem zapisać się do waszego klubu jako posiadacz kilku Tannoyow. Na tę chwilę mam Berkeley na Hpd385, jednego Cheviota na hpd315 który pełni rolę głośnika centralnego oraz parę 15" Monitor Gold.
Goldy mam dosyć specyficznych obudowach które widzicie na zdjęciu w tle. Są to skrzynki Altec Lansing A7 Voice of the theater w których Goldy grają zaskakująco dobrze. Swego czasu  uwagi na chwilowy brak innych obudów postanowiłem zaaplikowac Tannoye właśnie w te paki no i się  bardzo bardzo zdziwiłem :) 
Mam sporo głośników od "konkurencji",  min. wspomniane Altec A7 z oryginalnymi driverami 808a symbiotic oraz 15" wooferami 416a.  Mam też japońskie Tad TL1601 uzupełnione 2" hornami Onkyo hm300a (mega rzadkie). Każda kombinacja gra na swój sposób wyśmienicie i ciężko stwierdzić która najlepiej. Jednak Tannoy za każdym razem jak go odpalam, wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Gdybym musiał się zdecydować na jeden zestaw, myślę że wybór padł by na Szkotów.
Głośników używam zarówno w stereo jak i w systemie 5.2. Zarówno Goldy jak i Hpd doskonale współpracują z 17w lampą 2a3 pp jak i 240w tranzystorem. Oczywiście lampa brzmi lepiej jednak do kina mi jej szkoda...
Postaram się wstawić trochę więcej zdjęć.
Pzdr

miniabyr

Hej ! Szczerze ,to bardzo mi się podoba to co stoi za Tannoy'ami  -jestem ciekawy rzeczy których nigdy nie słyszałem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nook736

Mi też się te brzydale podobają :)  Na zdjęciu Tad TL1601 i Horn Onkyo. Zwrotnice na autotransformatorach produkcji Wernera Jaguscha z Niemiec, cięcie na 800hz. Tak przy okazji Panowie polecam wam gorąco te zwrotnice, są fantastyczne. Ja mam starszą wersję 2way na 8 omów i 800hz.  Można zamówić praktycznie dowolne konfiguracje np. 500HZ i dodatkowy tweeter, także na 4 lub 15 omów. Autotransformatory mają odczepy umożliwiające sciszanie tweetera o 1.5db, razem 11 odczepow. Można idealnie zgrać Woofer z hornem. Z tego co wiem w oryginalnych zwrotnicach do Goldow także są autotrafa na tweeterze. Koszt takiej zwrotnicy to około 500 Euro w zależności od konfiguracji, same trafi to dwie stowki. Można je stosować do praktycznie każdej konfiguracji driverow.
Poniżej cześć mojej kolekcji.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

akajak

https://www.hifi.nl/artikel/25348//De-jaren-70-herleven-met-de-Tannoy-Legacy-serie.html

ciechomir

Pozwolę sobie dodać informację w tym wątku, że posiadam na sprzedaż kolumny Tannoy.
Ogłoszenie na tym forum w wątku:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1838.0



wojtek41

Quad II. Takie cudeńko mi umknęło...Minimalnie się spóżniłem. A już je widziałem w połączeniu z Tannoyem.
Może ktoś próbował takiego połączenia..?


Jamówię

Na jakich to jest bańkach?

wojtek41

Cytat: Jamówię w Luty 27, 2017, 21:14Na jakich to jest bańkach?
W chwili sprzedaży były - Sylvania 6L6g , Mullard ef86, Valvo/Philips ef86.

ciechomir

Cytat: wojtek41 w Luty 27, 2017, 21:05Może ktoś próbował takiego połączenia..?

Dokładnie takie coś grało u mnie z Tannoyami, z tym że w komplecie był jeszcze oryginalny preamp i tuner.
Pomimo dość dużej mocy i wysokiej skuteczności SRM-ów od pewnego poziomu głośności zaczynało brakować mocy. Dźwięk się rozjeżdżał i lekko przesterowywał. Zaznaczam, że było to odczuwalne raczej przy wysokich poziomach głośności. Za to przy normalnym oraz cichym, nocnym słuchaniu po prostu bajka. Wspaniała barwa i dynamika już przy niewielkich natężeniach.
Pomimo wspomnianej niedogodności uważam połączenie QUAD-a II z Tannoyami za bardzo udane.
U mnie grało na oryginalnych "gekach" a później na Shuguang Treasure KT66-Z, GZ32 to był Brimar i cała masa EF86.
Aha. Zestaw lepiej gra z oryginalnym pre.

A najsłabiej i tylko przez chwilę grał na ruskich 6L6.

wojtek41

Tym bardziej żałuje okazji. Praktycznie za 2 tysiaki złotych. Do tego zapasowe lampy. Gdybym zadzwonił dzień wcześniej, już by u mnie grało...... >:(

Jamówię

To Quad chodzi po dwa tysie??pauperyzacja nie omija nawet legend.

wojtek41

Czasami można trafić okazje... ;)

MAC

Też mam chrapkę na takie Quady.
Jak mi sie je gdzieś uda kupić za 2 tysiące  :D to od razu buduję drugi system na Klipschach.

wojtek41

Człowiek miał jeszcze Dynaco Mark IV. Monobloki za niespełna 3 koła, na lampach 4 x Ultron EL34 , 4 x Valvo EL34.  Niestety też już zarezerwowane były... :(



wojtek41

Jak pisałem, można trafić okazję. Rzadko bo rzadko, ale bywa od czasu do czasu. Ku mojej rozpaczy to było ogłoszenie z mojej wsi.... :'(

kawosz

Cytat: masza w Luty 27, 2017, 21:56to od razu buduję drugi system na Klipschach.
:o To może lepiej nie dopadaj :D
Jak na EV byś napisał to co innego  ;D :P

MAC

EV odpadają.
Nie umiem lutować  ;D ;D ;D

ciechomir

Cytat: masza w Luty 27, 2017, 22:05
Hmm... Tu też nie głupia cena  ???

http://www.ebay.pl/itm/PAIR-QUAD-II-Valve-Tube-Mono-POWER-AMPLIFIERS-Working-well-IEC-RCA-Converted-/201830020642?hash=item2efe01b622:g:-gIAAOSwTuJYro0J

Tylko bałbym się o wysyłkę.
Za te pieniądze to zdarzają się razem z pre. Bez niego grają gorzej.
Co do przesyłki moje Quady po podróży DPD z UK były pogiete. Blacha stalowa jak w lokomotywie. Prostowałem w imadle. I zostawiłem ponad 3 tysie w serwisie. Lajf...

MAC

No właśnie takich kwiatków się obawiam.

Piterski

Moim zdaniem do ceny zakupu rodzynków to trzeba sobie doliczyć koszty podróży po sprzęt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.