Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jamówię

Panowie a nie zastanawia Was,że chiński Dared za swoje monosy krzyczy ponad 2tysie€ a Quad za 600€? Może to tak do końca cymeśnie nie gra?w audio okazji nie ma,jak coś jest wybitne,to po 30 latach nadal trzyma cenę. Takie moje rozumowanie...

MAC

Każdy zagra pod warunkiem właściwej konfiguracji.
Jeśli ktoś Quady podłączy do KEFów czy AP to zapewne nie zagra.

bum1234

Zagrać to napewno zagra. Czy to będzie dobrze brzmiało to zupełnie inna sprawa.

ciechomir

Cytat: masza w Luty 28, 2017, 09:56Jeśli ktoś Quady podłączy do KEFów

Z KEF-ami 105/3 grał fajnie...

MAC

Cytat: ciechomir w Luty 28, 2017, 10:18Z KEF-ami 105/3 grał fajnie...

Ale one mają skuteczność ponad 90dB.
Miałem na myśli marketową odmianę :)

Hubertrs

Panowie, wlasnie zanabylem nowiusienkie tannoye stirlingi gr, czy jest ktos w tym towazystwie kto posiada takowe??

vasa

Cytat: Hubertrs w Marzec 05, 2017, 22:37
Panowie, wlasnie zanabylem nowiusienkie tannoye stirlingi gr, czy jest ktos w tym towazystwie kto posiada takowe??
Gratuluję zakupu :)
Mam i nie oddam.
Jest jeszcze kolega Dino ze Stirlingami.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Kupilem bez sluchania po wszystkich hurraootymistycxnych opiniach, zastanawiam sie czy do 16m kwadratowych nie beda za ogromne i kwestia odstawieni od sciany, audio physics stoja mi jakies 60cm od tylnej i metr od bocznej, jakie wymagania maja stirlingi??

Piterski

No to będziesz miał przesiadkę w inny świat :D

Ja tak mam odkąd zastąpiłem Tempo EV. Tempo mają inne zalety ale już na tamta ścieżkę nie wrócę.

Też się bałem wielkości pomieszczenia bo Tempo miały dużo luzu, a obecne kolosy już nie choćby przez swoje gabaryty, ale granie jest super.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Hubertrs

#1434
Mam taka nadzieje, ostatnio poprostu zachorowalem na bas z wiekszej membramy. No i dual concentric takze mam nadzieje na dobry dzwiek. Maja mi je dostarczys w czwartek po powrocie z wakacji takze sie przekonam ale ciekawosc mnie zzera i stad pytanie do posiadaczy.
Vasa moglbys dac jakies zdjatko jak to u Ciebie stoi? zastanawiam sie tez nad stolkami.

vasa

Nie dam bo wyjechany jestem.
Generalnie średnio stoi bo bez ściany za plecami za to ze skosem z boku. Ale daje radę :)
Metraż jest przyzwoity - w sumie jakieś 50 będzie.
Jest kilku kolegów duszących Tannoye w zbyt małych pomieszczeniach i jakoś żyją. I to szeroko uśmiechnięci.
Co do basu z Tannoya to kol Dino ma teraz monobloki na KT150 od LAR-a i to razem daje naprawdę piękny basik 😁
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Ja tez planuje wymienic yanka, opcje sa dwie, unison research triode 25 albo mingda campana mtora to slyszalem ostatnio na audio show w bristolu i ktora to zrobila na mnie niesamowite wrazenie. Zobaczymy ktory zagra lepiej z tannoyami.

vasa

Cytat: Hubertrs w Marzec 07, 2017, 08:46Ja tez planuje wymienic yanka
Pamietaj że do Tannoya nie potrzebujesz ciężarówki mocy. 20W w zupełności wystarczy. Wg mnie z tych dwóch lepiej zagra mingda ze względu na lampy mocy (KT vs EL) Ale ja generalnie nie przepadam za EL.
Natomiast Tannoye najlepiej zagrają z mocniejszą triodą. 845 to był najlepszy dźwięk jaki z nich słyszałem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

No widzisz a wg mnie KT krzycza, na dodatek mam kilk kpl el34 RFT short base, takze do mingdy tez bym je zaaplikowal (mozna). W czwartek bede testowal z yankiem i z SEten na 300b , zobaczymy z czym lepiej zagra i bede wiedzial w ktorym kierunku mam podazac.

dino

To witamy w klubie Stirliga  :D
Mnie się też KT nie podobały do czasu posłuchania monobloków LAR na KT150.
Uczciwie zaznaczam, ze 845 LAR (Nazca) nadal jest najlepszym dźwiękiem jaki słyszałem na Tannoyach ale obecny zestaw jest też niczego sobie.
Moje stoją obecnie jak widać na załączonym obrazku i nawet sławetne skosy nie przeszkadzają.
Basik był nawet za duży więc wyleciały dalej od ściany. Scena rewelacyjna.
Otoczenie delikatnie surowe. Jak mi przejdzie lenistwo to będziemy adoptować akustycznie i estetycznie  8)


Hubertrs

Dzisiaj dzwoni pan ze sklepu ze unison research triode 25 juz na mnie czeka, cholewka pierwszy raz tak mam ze nie moge sie doczekac konca wakacji, jestem kawal od domu a tam czekaja kolumny i wzmacniacz. Kolumny postanowione ze zostaja zemna ale wzmacniacz tylko na testy aczkolwiek cos czuje ze moze zostac zemna. Czynnik ktory za tym przemawia to cala szuflada lamp el34, ecc82 i ecc83.

dino

Ciekawe jak ten Unison zagra w triodzie z tankami. Na moich wzmacniacze z EL34 jakoś nie powalały.
Basik się szwendał ale to było w innym pomieszczeniu.

Hubertrs

W sobote cos napisze na ten temat, dzisiaj firma spedycyjna doprowadzila mnie do wrzenia.

Hubertrs

Mam mam i nie wiem jak moglem wczesniej bez 😀

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Tannoy: po prostu muzyka :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomasz_pianista

A te kolumny nie są za bardzo dogięte do siebie?
Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Moje Tannoy są minimalnie dogiete. Ale to Cheviot , nie wiem jak te się zachowują.

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Hubertrs

Skierowane na miejsce odsluchowe, na dodatek zdjecie zrobione godzinke po rozpakowaniu, jutro potancze z nimi  zobacze jakie ustawienie jest optymalne, na obecna chwile banan na gebie i slucham.

vasa

Cytat: Hubertrs w Marzec 11, 2017, 20:05Skierowane na miejsce odsluchowe
Ja mam ustawione tak że osie przecinają się przede mną. U Dino patrzą na słuchacza. Czasami są ustawione prawie na wprost.
Mam wrażenie że to nie tyle o stereofonię chodzi tylko każdy z właścicieli reguluje sobie w ten sposób ilość wysokich :)

Notabene bardzo fajna jaskinia audiofilska ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.