Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Ja słuchałem ,,nowych" Tannoys w Audio Stylu. Fajnie to grało,ale bez magii. Wiadomo,słuchanie w salonie to nie słuchanie. Trza na chate brać ;D

Lutek

No to trza do mojej chaty wpasc, bo sam niezmiernie jestem ciekaw odbioru, opinii co do grania tych moich w stosunku do nowych z linii Prestige GR -  ludzi juz ich sluchajacych, tak jak Ty Michale.

Michał

Lutek,gdyby nie odległość,ale zawsze jestem Ci niezmiernie zobowiązany za zaproszenie. Jak będziesz w Katowicach,to oczywiście także zapraszam.

Lutek

Rowniez dzieki za zaproszenie... No faktycznie - troche daleko. Ale w razio czego informuje, ze do mojej miejscowosci z Katowic mozna dojechac pociagami bezposrednimi.

seblop

Nie ma czym ale pokaże swoje Tannoye. To model SL 45.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

cdt

Jak ty mi to kiedyś napisałeś na FB . Nie bądź taki skromny  ;) .
W tym zestawie grają zacnie . Właśnie pogniły gwiazdy co z lampizatorem na targach śmigały  ;) .
Paździerze zawsze górą  ;D

Michał

A co tam za lampka jest?

seblop

Cytat: cdt w Grudzień 11, 2017, 20:43
Jak ty mi to kiedyś napisałeś na FB . Nie bądź taki skromny  ;) .
W tym zestawie grają zacnie . Właśnie pogniły gwiazdy co z lampizatorem na targach śmigały  ;) .
Paździerze zawsze górą  ;D
Przy EV są mikre.
Cytat: Michał w Grudzień 11, 2017, 20:45
A co tam za lampka jest?
Haiku.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Michał

Mikre,nie mikre ważne że mają serce do muzyki. Bardzo ładny zestaw.

seblop

Cytat: Michał w Grudzień 12, 2017, 06:56
Mikre,nie mikre ważne że mają serce do muzyki. Bardzo ładny zestaw.

I tak muszę znaleźć jakieś drugie ale chyba zostanę przy Tannoyach.
Musze poczytać sporo o innych modelach. Chcę sobie do biuro zrobić jakiś zestawik.
Może zapoluje na jakieś Goldy. Sam nie wiem
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Michał

Stary Tannoy osiągnął tak paserskie ceny,że ja powiedziałem pass. Są jakieś granice a teraz za małego golda albo reda ludziska krzyczą sporo powyże 10kzł. Dla mnie to aberracja.

cdt

A opcaj od Lutka ? . Też taka droga ?

Michał

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2017, 11:56
A opcaj od Lutka ? . Też taka droga ?
Tak,tylko to nie była Lutka propozycja,Lutek tylko zrobił research. Sam był w szoku. Są jednak jakieś granice :)

cdt

To Tannoyowcy forumowi zarobieni  ;D . Kto kupił wcześniej ma powody do zadowolenia . Świad starych rupieci jest zadziwiający . TO CO TERAZ PROMUJEMY  ;D . Michał może JBL  ;)

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

seblop

a co powiecie o Tannoy Albury SL105
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Michał

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2017, 12:12
To Tannoyowcy forumowi zarobieni  ;D . Kto kupił wcześniej ma powody do zadowolenia . Świad starych rupieci jest zadziwiający . TO CO TERAZ PROMUJEMY  ;D . Michał może JBL  ;)
jBL z serii Monitor Studio,to są świetne głośniki. Jest w nich taka moc i witalność,u mnie miały za mało miejsca,ale teraz wiem dlaczego w Japonii tak je kochają .

cdt

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 12, 2017, 12:22Altusy!
Naczelny Tannoyowiec Masz jak się obrobi i będzie mieć czas to nam da Altusy w tym wątku ;D .
Że o Lutku nie wspomnę jak przeczyta  ;D

MAC

Wszystko ma dzisiaj chore ceny. Co znaczy kwota 10tyś za pięknie grające i wyglądające kolumny w porównaniu z ceną 10 tysięcy za kawałek kabla, którego wpływ na brzmienie zestawu jest... niewielki.
Takie kolumny zawsze będzie można sprzedać i pewnie nie stracić jeśli nie zyskać a za ile sprzedasz taki kabel?

MAC

Za Tannoye, które mi chodzą po głowie w stanie kolekcjonerskim wrzeszczą średnio 30k a i tak pokazują się z częstotliwością raz na rok  :o

Michał

Maszka ja dałem troszkę mniej niż 10 i też jestem zadowolony. Co tam życie przyniesie?zobaczymy :)

MAC

A co w końcu zanabyłes bo nie wiem  :o


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Życie audiofila pokrętne jest ;)