Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: Michał w Grudzień 12, 2017, 20:08
Życie audiofila pokrętne jest ;)

Oczywiście. Ale po kiego tyle czasu błądzić? Wstąp już do naszego klubu Michale ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Jestem tak Klipschem oczarowany,że nieprędko to nastąpi  :P

MAC

Nołbadysperfekt - grunt, że papierzak   ;D

gratefullde

Znienawidzony papierzak, znienawidzony na tym innym forum. Co tam za brednie piszą o tych naszych głośnikach... Tylko Lutek dzielnie broni honoru branży papierowej ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Nadmienie jeszcze że Klipsh był w pokoju z Tannoyem na narodowym  ;D

cdt

Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2017, 20:17Znienawidzony papierzak, znienawidzony na tym innym forum.
Do czasu aż ktoś obrotny zajmie się ich dystrybucją ;D wtedy będą ochy i achy ;D .

gratefullde

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2017, 20:19
Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2017, 20:17Znienawidzony papierzak, znienawidzony na tym innym forum.
Do czasu aż ktoś obrotny zajmie się ich dystrybucją ;D wtedy będą ochy i achy ;D .

Oczywiśćie. Przeciwnicy tych głośników to byli przede wszystkim wyznawcy pewnej polskiej m-ry... wiemy której...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


MAC

Cytat: McGyver w Grudzień 12, 2017, 20:25Ja nie wiem.
Bardzo lubię Grześka ale moim zdaniem powinien niektórych przyhamować bo mu szkodzą tak "pomagając"...

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: masza w Grudzień 12, 2017, 20:29
Cytat: McGyver w Grudzień 12, 2017, 20:25Ja nie wiem.
Bardzo lubię Grześka ale moim zdaniem powinien niektórych przyhamować bo mu szkodzą tak "pomagając"...
Z tym się zgadzam w całej rozciągłości, ale związku między Grześkiem a niechęcią do celulozowych membran dostrzec nie potrafię.

gratefullde

Cytat: McGyver w Grudzień 12, 2017, 20:54związku między Grześkiem a niechęcią do celulozowych membran dostrzec nie potrafię.

Bo też nie o niego ale jego adwersarzy namolnych chodziło
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Cytat: McGyver w Grudzień 12, 2017, 21:00
Mimo wszystko wciąż nie kumam.

E tam, dobrze już :) Nie było sprawy :) A lubisz ~Tannoy'a?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2017, 21:07A lubisz ~Tannoy'a?
Tego nowego to nie. Tego starego to i owszem, pod warunkiem że jeszcze go korniki nie wpierdaczyły  ;)

gratefullde

Cytat: McGyver w Grudzień 12, 2017, 21:11
Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2017, 21:07A lubisz ~Tannoy'a?
Tego nowego to nie. Tego starego to i owszem, pod warunkiem że jeszcze go korniki nie wpierdaczyły  ;)

O. tym starym tu mowa :) U mnie korników nie wiżu jeszcze za to pięknie gra :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Ja też mam problem z nowym Tannoy. Gra strasznie matowo i kartonowo. Oczywiście subiektywnie. Natomiast reaktywowali stare modele i jestem bardzo ciekaw jak taki Cheviot AD 2017 gra.

McGyver

Wiem co potrafi. Ale nie dam rady postawić dwóch ustrojstw wielkości lodówki każde  ::)

gratefullde

chevioty nie są takie duże ;) Ale ja dwóch par też obok siebie nie zmieszczę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2017, 21:21chevioty nie są takie duże
No, takie duże nie są. Nie są wielkosci lodówki. Są zaledwie wielkości pralki  ;D

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

#1646
Co wy tam wiecie o pralkach i lodówkach  ;D

Piterski

 
Cytat: cdt w Grudzień 12, 2017, 21:57Co wy tam wiecie o pralkach i lodówkach  ;D
Faktycznie nie wiedzą co mówią mimo że Delty są trochę tylko mniejsze ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

seblop

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2017, 21:57
Co wy tam wiecie o pralkach i lodówkach  ;D
Darke przez lupę robiłeś ta fotkę :D
Ale Grają piknie.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Lutek

Cytat: Michał w Grudzień 12, 2017, 21:17
Ja też mam problem z nowym Tannoy. Gra strasznie matowo i kartonowo. Oczywiście subiektywnie. Natomiast reaktywowali stare modele i jestem bardzo ciekaw jak taki Cheviot AD 2017 gra.

No wlasnie..., jest to wielce zastanawiajace,  ze pojawiaja sie opinie o kiepskim graniu nowych Tannoy-i z linii Prestige. Czy oby to nie jest kwestia pomieszczen i zlej ich akustyki, w ktorych byly - sa - prezentowane ?
Przy okazji pozwole sobie wkleic wypowiedz znajomego z blizniaczego forum po tegorocznym Audio Video Show, gdzie ocenial jakosc grania kolumn roznych producentow i w przypadku Tannoy-i napisal tak:

" Tannoy - cóż. Najnowsza linia topowych Tannoyów, w porównaniu do kolumn naszego kolegi Lutka, to krok wstecz. Nie ma na nich tego rozedgrania powietrza i takiej wizualizacji jak w starszych modelach. U Lutka to ja tę śpiewającą kobitkę prawie mogę dotknąć. Na AS, z najnowszych modeli, nie ma o tym mowy. "