Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Lutek, a tak czysto teoretycznie  ;D - masz u siebie magika (Dżepetto), który wystruga takie same obudowy?


Lutek

#1676
Cytat: masza w Styczeń 08, 2018, 18:19
Lutek, a tak czysto teoretycznie  ;D - masz u siebie magika (Dżepetto), który wystruga takie same obudowy?

U siebie niestety nie mam. Strugal mi to ktos z Poznania i wcale nie zawodowy stolarz, tyle, ze jak mial w surowym stanie oddzielnie same sciany przednie i skrzynki, to odmowil skonczenia obudow ze wzgledu na brak czasu z powodu prowadzonej u siebie budowy domu. Po nim konczylo to jeszcze czterech roznych ludzi (w tym jeden stolarz zawodowy), ale kosztowalo mnie to sporo nerwow - brak perfrkcjonizmu, dokladnosci, wykonywania scisle wg moich wskazowek itp. W koncu juz samo okleinowanie, barwienie i lakierowanie wykonal miejscowy kolega, ktory ma praktyke w takich rzeczach w zwiazku z tym, ze wciaz od lat buduje jakies kolumienki, wciaz przerabia, skraca przedluza, a one i tak wciaz nie chca mu grac. A jak juz u mnie posluchal Tannoy-i, to - jak stwierdzil - od tego czasu nie moze spac po nocach :-) 
A gdybys myslal o czym takim, to radzilbym poszukac kogos, kto wykonalby obudowy, ktore w przekroju poziomym bylyby czescia elipsy, aby zredukowac wplyw fal stojacych. Ja przed laty zdecydowalem sie oprzec sie na wzornictwie z linii Prestige, bo i mam stare mebelki w debie z glebszymi frezowaniami i takie bardziej pasuja niz w jakis ksztaltach nowoczesnych, jednak jest chec na takie obudowy jak mowie, bo dla mnie jednak jakosc dzwieku jest wazniejsza, choc zdaje sobie sprawe, ze dla zaspokojenia ciekawosci co do ewentualnych zmian w dzwieku musialbym poniesc spore koszty, a mogloby sie przeciez okazac, ze na ucho obie pary gralyby tak samo, lub niemal tak samo - niestety, ale jaki bedzie efekt koncowy nigdy nie wiemy.

tatachabera

Jak się mają Tannoy SGM 12X do Tannoy SRM 12X - czy to jest ta sama szkoła grania ? Czy paczki są porównywalne jakościowo ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Panowie czy Tannoy SGM 12X są warte zakupu ?  Miał ktoś z nimi do czynienia?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Dzwoń do Lutka

Michał

Pewnie są,tylko zależy w jakim stanie.

Lutek

#1681
Cytat: tatachabera w Styczeń 10, 2018, 20:52
Panowie czy Tannoy SGM 12X są warte zakupu ?  Miał ktoś z nimi do czynienia?

Sa tak samo warte jak SRM 12X. SGM 12X akurat nie mialem, ale na tych samych glosnikach mialem Little Gold Monitor, czyli w mniejszych obudowach 42 litrowych, z ktorych mamy bas szybki ale plyciutki i nie schodzacy nisko. Roznice miedzy SRM a SGM i LGM-y sa takie, ze te drugie maja scianki przednie czarne i regulacja parametrow elementow zwrotek w SRM-ach odbywa sie bardzo szybko przy pomocy przelacznikow, natomiast w SGM-ach i LGM-ach przez wkrecanie metalowych kolkow w odpowiednie otwory (w kolorze zlotym), co jest troche mniej wygodne, bo jesli np. na jakiejs plytce mamy bardzo dokuczliwe sybilanty, to mozemy w SRM-ach jednym ruchem przelacznikow je zlagodzic, natomiast w SGM-ach musimy najpierw wykrecic kolki z gniaz, w ktorych aktualnie siedza, a nastepnie wkrecic w inne gniazda, w zaleznosci jakiej potrzebujemy zmiany. Jesli producent na sile chcial cos zmienic, to mogl zastosowac inne, prostrze rozwiazanie, gdzie regulacja bylaby szybka. Ja osobiscie - jak juz - to zastosowalbym gniazda i kolki stozkowe, ktore bylyby wyciagane i wkladane w gniazda, a nie nagwintowane i wkrecane. Cos takiega jak np. mamy w wiertarkach - gniado i uchwyt wykonane ze stozkami i nazywa sie to: stozek Morse,a. Oczywiscie w regulatorach kolumn nie moglyby byc stozki o takim kacie jaki ma stozek Morse'a, gdyz po wlozeniu kolka moglibysmy go nie wyjac - tak mocne jest to polaczenie -  i w urzadzeniach mechanicznych do wybijania uzywa sie specjalnych klinow), ale mozna by zastosowac inny - wiekszy - kat i z wyciaganiem juz nie byloby klopotu. No to Ci odpowiedzialem na pytanie: "czy Tannoy SGM 12X są warte zakupu ?"  :-)))

MAC

Jak cena okazyjna i stan nienaganny to brać. Tańsze nie będą a grać na pewno będą dobrze.

tatachabera

Cena 1700 euro + transport do Frankfurtu. W przyszłym tygodniu siostra ma podjechać i je obczaić wtedy okaże się jak dokładnie wyglądają. Trochę te czarne fronty mnie hamują  >:( 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Cytat: masza w Styczeń 11, 2018, 09:47Tańsze nie będą

Droższe chyba też nie. Jakby miały non stop nabierać wartości to cena krążyłaby już w okolicach 20 kilo ;) Tannoye chyba osiągnęły max cenowy. Pamiętacie jak w zeszły roku Ciechomir usilnie próbował sprzedać swoje SRM ?
 
Wariackie, nadmuchane ceny szpulaków to też była chwilowa zajawka i w końcu rynek wszystko zweryfikował. 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Cytat: tatachabera w Styczeń 11, 2018, 10:26
Cena 1700 euro + transport do Frankfurtu.   
Za te cene ten model, to tylko brac i sie nie ogladac. Ale tylko, jesli sa w stanie idealnym, a zwlaszcza glosniki. Zdarza sie, ze zawieszenia sztywne moga miec takie poprzeczne lub podluzne  - przy koszu - pekniecia naogol niewidoczne golym okiem, w zwiazku z czym zabierz ze soba porzadna lupe i przy dobrym oswietleniu dokladnie obejrzyj, be te pekniecia moga wygladac jak wlos. Poza tym, popros o puszczenie czegos z glebokim basem i sluchaj czy nie slychac jakiegos drobnego brzeczenia, co by rowniez moglo swiadczyc o takich peknieciach - przy drganiach krawedzie takich pekniec ocieraja o siebie i stad brzeczenie. No i zycze powodzenia w dopieciu transakcji.

tatachabera

Dzięki Lutek za rady :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Właśnie dostałem maila od Helmuta, który w lakonicznym stylu poinformował mnie, że Goldy zostały sprzedane bo był kupiec i nie chciał czekać  >:(
Chyba sobie odpuszczę te Tannoye  :(

Tak z ciekawości zapytam jak oceniacie Tannoy Stirling GR ?  Tak sobie pomyślałem że jeśli dostanie w dobrej cenie stareńkich acz świetnie grających paczek z zamierzchłych czasów jest bardzo trudne może lepiej uderzyć w nowe Stirlingi ? Jeśli trzeba za SRM SGM zapłacić około 8-10 kilo to może zaczekać i dołożyć 5 tysi do  Strilingów?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

A czy słuchałeś kiedykolwiek jakiś model Tannoy? Pytam,bo wiesz jak to jest z audio,może się okazać,że to jednak nie Twoje granie. Wywalić w ciemno 10-15 kilo złotówek,to duże ryzyko.

Hubertrs

Polecam mocno, unikac tylko zestawiania z bardzordzo cieplo grajacymi wzmacniaczami. GR to taka poprawiona wersja SE, jest inna zwrotnica, gra to moim zdaniem bardzo dobrze. Najlepiej kupic, posluchac u siebi, zawsze mozna zwrocic, aczkolwiek watpie aby sie tak stalo.

tatachabera

Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 06:43A czy słuchałeś kiedykolwiek jakiś model Tannoy? Pytam,bo wiesz jak to jest z audio,może się okazać,że to jednak nie Twoje granie. Wywalić w ciemno 10-15 kilo złotówek,to duże ryzyko.

Słuchałem Ardeny które całkowicie wyleczyły mnie wtedy z chęci zakupu Tannoya ;) W ogóle mi nie podeszły, być może nie zgrały się z resztą toru. Niesmak do Tannoya po tym doświadczeniu pozostał dopóki nie posłuchałem SRM 12X, które zachwyciły mnie totalnie na starcie. Troszki nakręciły mnie na zakup :) ale bez wariactwa.  Jeśli miałbym jednak kupować coś z nowego Tannoya to bez odsłuchów oczywiście nic nie wezmę.
   
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Hubertrs

Sluchalem nowe ardeny legacy i tez mi sie nie podobalo ale na ich obrone tylko dodam, ze byly zestawione z 200W tranzystorem

tatachabera

Nowe Stirlingi GR można kupić za 13800 ( pewnie da radę jeszcze taniej ). Można się zastanawiać czy iść w stare acz znakomite konstrukcje, czy kupić jednak coś teraźniejszego. Różnica cen nie jest aż taka ogromna na korzyść starych żeby ślepo je kupować. No chyba że te nowe modele nie dorastają do pięt tym wiekowym to jest już insza inszość.
Może Lutek miał do czynienia ze Sterlingami i się wypowie.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Nowe są na DC 10".
Graja z odrobinę mniejszym rozmachem.

Michał

13 koła to cena moich Klipsch w australijskim fornirze.Grają mz o niebo lepiej od Stirlingów

tatachabera

Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 17:0113 koła to cena moich Klipsch w australijskim fornirze

Nowych ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Ola, ola...
Albo Klpsche albo Tannoye. To są dwa zupełnie różne sposoby prezentacji. Oba wciągające i dobre ale jednak różne.

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał


Michał

Cytat: tatachabera w Styczeń 12, 2018, 18:20
Tannoye :)


A słuchałeś jakichkolwiek Klipsch z linii Heritage? Gdybyś posłuchał Cornwall III i miał na nie miejsce(mogą stać pod ścianą) to miałbyś poważny dylemat. Używane,choć trudno dostać,można kupić za: 
https://www.hifishark.com/search?q=Klipsch+cornwall
Grają obłędnie.