Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

konrado77

Daj znać jak będziesz gotowy z wysłaniem yarbo, może przed świętami się uda.

LampowY

Cytat: konrado77 w Grudzień 10, 2018, 16:26
Daj znać jak będziesz gotowy z wysłaniem yarbo, może przed świętami się uda.
Yarbo czekają na Furutecha a ten qfa utknął gdzieś w Japonii.
Zachciało mi się bezpośrednio...  >:(
To wszystko przez tą dzisiaj wspominana awersje do rodzimej branży   >:D

McGyver

Cytat: LampowY w Grudzień 10, 2018, 16:19
Mam i ja  8)
Jutro chyba spawarkę odkurzę  ;D
Daj proszę znać jak on się ma dźwiękowo do Yarbo.

LampowY

NIE...
To jest IC Inakustik Reference NF-202 do magnetofonu.


McGyver

Kumam. Zasugerowałem się, bo Rudy pokazywał przewód sieciowy od Inakustik w takiej samej koszulce.

LampowY

No to kur...na już sobie pospawałem konekty...
Zmarnowałem tylko 10cm drutu  >:(

Ten drut w rzeczywistości jest grubości włosa. Ja go nawet nie widzę a co mówić o polutowaniu  :o



LampowY

Ponieważ tłumów chętnych pomocy (ani darmowej ani odpłatnej) nie odnotowałem  ;D. zaopatrzywszy się dzisiaj w świeży umysł oraz pożyczone okulary  ;D spłodziłem oto cuś takiego. I działa  8)

LampowY

Gram już na swoich. Gra bardzo dobrze, znaczy się spawanie ślepego powiodło się  8)

LampowY

Dostałem właśnie info od samuraja, że Furutechy komputerowe  ;D arrived.
No to paczam na śledzenie i paczucha w oddziale macierzystym PP gotowa do doręczenia.
Prześlizgnęła się wczoraj przez PUC bez "zbędnych" ceregieli  :o 8) :D
Nawet paczałem czy przypadkiem druta od jukiego nie pociągnąłem  ;)

rudy-102

Cytat: LampowY w Grudzień 10, 2018, 16:21
Pytanie do kolegów za Odrą... Co une mnie tu dają za prezenty?  ;D
Tą panią może?  :o ;)
Tej pani nie dostaniesz. To kupon do tańszego kupienia kuponu w lotka. W sumie do wywalenia.

cdt

W sarym roku kurier dostarczył mi  Neotech KHS-441. Miedz posrebrzana .  Pospawałem sobie dwa odcinki po 1.5 metra z myślą magnetofonach . Na razie wygrzewa się na CDP i jest fajnie .

cdt

Na wtyki dalem amhenole i za 150 zeta mam fajny kabel rca :)

McGyver

A ja sporządziłem dla kolegi IC z Neotecha NEI3001:

cdt

3001 to inna półka cenowa  :) . Fajny ? bo chwalony jest .

McGyver

Nie wiem czy fajny bo to jest XLR i nie mam jak podłączyć. Ale miałem niedawno NEI3002 i był prawie równie fajny jak mój Transparent Ultra, a zielonego Furutecha wręcz rozwalcował. Pewnie jeszcze wrócę do Neotechów.

gratefullde

3001 jest znakomitym przewodem, wiem bo mam od bardzo dawna. Niestety zaopatrzono go (jeszcze w Dir Audio) we wtyki zakręcane, które nie tolerują krótkich i szczupłych RCA jakie występują niestety przy niektórych sprzętach. Ale mam go wpiętego pomiędzy pre i końcówkę i jest zajefajnie. Polecam bo kasa nie największa a jest radość.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gabler

Miał ktoś do czynienia z Furutechem alpha 36 occ ,to dość nowy kabel, a może wystarczy u 2T

Melepeta

μ2T miałem kiedyś na teście. I nie zagrał w moim systemie ciekawie. Oczywiście w swoim przedziale cenowym.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

cdt

Jako że moje ostatnio ulubione żródła mają gniazda nie przystosowane do kabli w stylu Neotech z dużymi wtyczkami zmajstrowałem sobie przejściówki . Kabel to miedź srebrzona gniazda i wtyki niezawodnego amphenola . Przy okazji po raz kolejy poćwiczyłem lutowanie .

cdt

I kabel gruby można podłączyć pod Nakamiszona  >:D

night

Cytat: McGyver w Grudzień 31, 2018, 15:49
A ja sporządziłem dla kolegi IC z Neotecha NEI3001:
W jaki sposób zrobić połączenie xlr?
Miałem taki przewód gdzie dwie żyły czerwone były na + dwie niebieskie na - a oplot na masę.
Widziałem też taki gdzie jeden czerwony że srebrem na + niebieski że srebrem na - a druty niebieski i czerwony skręcone na masę plus oplot od strony źródła.
Jak najlepiej to zrobić? Zauważyłem że masa ma dość sporo do powiedzenia w kwestii dźwięku

rudy-102

mniej więcej tak

gabler

Jakie macie opinie na temat wpływu długośći sieciówek na brzmienie, jak dla mnie kabel długości ok 1.8 do 2.0 jest zauważalnie lepszy od 1metrowego

Piterski

Cytat: gabler w Marzec 01, 2019, 04:06Jakie macie opinie na temat wpływu długośći sieciówek na brzmienie
Ja ma generalnie mieszane bo może ze dwa razy miałem wrażenie, że gra trochę inaczej. Raz lepiej raz gorzej.
Dla mnie te zmiany mają niska wagę w stosunku do innych elementów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.