Wzmacniacz do 1500-2000zł

Zaczęty przez TheKamil921, Czerwiec 25, 2016, 19:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

A one są dalej w sprzedaży ? . Jeżeli tak to jedź do jakiegoś salonu i niech Ci podłączą kilka różnych wzmacniaczy ze źródłem cyfrowym . Bo tak to można nazwozić do domu elektroniki tone . To co dla mnie jest dobrym basem dla Ciebie może być za małym i na odwrót .

kawosz

Wnioskuję że z tym Pionkiem ampli tragedii nie ma skoro zagrał lepiej niż wzmacniacz denona . To może idź w pionka . Charakterystyka dźwięku będzie podobna a stereofonia się poprawi

arturrogo

Małe sprostowanie ampli to DENON avr1610, bluray to PIONEER BD450 jeszcze ze starych zakupów. jak wyznacznikiem jakości dla mnie było kino domowe z mnóstwem różnych kodeków, teraz dojrzałem do STEREO ale z opcją przełączania się do kina domowego z wykorzystaniem wspólnym dla głośników KEFQ7 sourrand i centralny to też KEF
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kawosz

Do słuchania liniowego trzeba przyzwyczaić ucho . Na początku jest dziwnie . Wydaje się że tego czy tego jest za mało . Dużo nie znaczy lepiej . Ze wzmacniacza bez korektora nie dostaniesz takich podbarwień jak z filtrów amplitunera . Żadnego wzmacniacza !!!

GregWatson

arturrogo tu masz dokładny opis co kolega Muda wyprawia z NAD C356Bee i innymi wzmakami:

http://allegro.pl/modyfikacja-nad-356bee-i6720641313.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

arturrogo

Czyli  NAD C356BEE. Myślałem nawet nad tym aby zakupić przez internet, jeżeli nie przypasuje to zwrócić w ciągu 14dni.
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GregWatson

Musisz wziąć też pod uwagę swoje preferencje słuchowe jak i akustykę pomieszczenia bo sprzęt to nie wszystko. Ja w każdym razie jestem zadowolony pewnie mógłbym być więcej zadowolony ale czasem goniąc króliczka dostaje się zadyszki.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

> Sz. Szefostwo!
Nabałaganiło się trochę przeze mnie. Przez nowy wątek "KEF a sprawa..." nie wiadomo teraz gdzie pisać, temat się rozdwoił. Warto chyba przenieść wszystkie posty od #67 do nowego wątku. Wszystkie dotyczą nie tyle wzmacniacza za 1500, ile wzmacniacza do KEFa. Można zostawić linka.
Z wyrazami szacunku.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

arturrogo

Zainteresowałem się tym NAD (C352) http://allegro.pl/show_item.php?item=6705815589, mogę go kupić za 800zł. Czy lepiej zainwestować w nówkę - C356BEE?
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GregWatson

Ten ma uszkodzenie. C356Bee jest zupełnie innym rozwiązaniem. Jak będziesz cierpliwy to w końcu upolujesz. Kwota 1500 do 1800 za C356Bee jest całkiem realna.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 09:36W sumie to nie ma się co dziwić że z cyfry z tym radiem zagrało Ci lepiej . Przedwzmacniacz w amplitunerach nie jest wysokich lotów .  Tu by się przydała rewolucja :D . Ja bym kupił suba . Sam nie wierzę w to co piszę :) . W drugiej kolejności wzmacniacz .
E tam. Suba na deser. W pierwszej kolejności wzmacniacz. Jakikolwiek za 5 stów zagra lepiej niż kino.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kawosz

Cytat: jajacek1410 w Luty 17, 2017, 20:24Jakikolwiek za 5 stów zagra lepiej niż kino.
Problem w tym Jacku że kolega miał wzmacniacz Denona i pisze że kino gra mu lepiej .

jajacek1410

No fakt. Teraz doczytałem.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

#113
Cytat: arturrogo w Luty 17, 2017, 09:22PS czy o ten model chodzi
http://allegro.pl/cambridge-audio-a500-i6719141056.html
Tak. Właśnie ten model.
Pewnie za 4 stówki można upolować. I później odsprzedać za 350. Za 50-100 zł zyskujesz wiedzę. Na pewno lepiej zagra niż Denon 720.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

arturrogo

Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GregWatson

Uszkodzony:

"nie włącza się przycisk TAPE MONITOR, ale nie sądzę żeby ta funkcja była komukolwiek potrzebna."

Może jemu nie jest potrzebna.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

Cytat: arturrogo w Luty 17, 2017, 20:55a nie lepiej jednak kupić tego NAD http://allegro.pl/show_item.php?item=6705815589, za 800zł
Tu nikt, tak naprawdę, mądrze nie doradzi. Każdy ma inne ucho i inne oczekiwania.  Trzeba się o wszystkim przekonać własnousznie, drogą kupna-sprzedaży. Trochę to , niestety, kosztuje.
Taką ścieżkę przeszedłem i wniosek końcowy - do KEF iQ9 tylko lampa (i to mocna).
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

Arturrogo a ja dopowiem jeszcze że trochę sprzętu trzeba przerzucić zanim człowiek się przekona i usłyszy coś co mu się spodoba. Nie ma prostych rozwiązań i 100% podpowiedzi.
Trochę tego i trochę tamtego też.

arturrogo

Koledzy z pewnością uważają że model 352 i 356 to zupełnie inne konstrukcje, nowa ma z pewnością większe możliwości ale i kosztuje 3 razy więcej. Trzeba także rozważyć kupno DAC, myślałem o tym popularnym CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100 bo dla podłączenia samego gramofonu to za mało
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GregWatson

Tu masz gotowca już po modyfikacji prze kolegę mudę:

Wychodzi na to że gość chce 1800 + 500 modyfikacja

Jeśli chcesz to targować się trza.

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/06/247985.php

Nr tel jest.
Trochę tego i trochę tamtego też.

arturrogo

Opisane jest że posiada moda i cena 2300zł
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GregWatson

mod - to oznacza modyfikację. Dowiedz się  czy to robione przez kolegę muda44 i będzie jasność. No i czy to C356Bee bo widnieje tylko 356.
Trochę tego i trochę tamtego też.

arturrogo

Tak wiem, ale ciągle łazi mi po głowie ten nad C352 to tylko albo aż 800zł. Z drugiej strony naczytałem się o C356BEE (widzę że kolega posiada takowy z modułem DAC - i jak ten moduł się zachowuję ?)
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

Jamówię

Poszukaj sobie wzmacniacz Audio Analogue Puccini Special Edition,tylko koniecznie wersję dual transformers. Wszystkie tu podane propozycje wciągnie lewą dziurką :) Do tego posiada bardzo przyzwoite pre MM. Muzykalny,wydajny i bardzo ładnie wykonany(Włosi)

arturrogo

No nie widzę w ogłoszeniach, czy dobrze widzę brak regulacji bass sopran
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450