Jay's Audio CDT-3 ... transport absolutny?

Zaczęty przez pmcomp, Lipiec 09, 2016, 09:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Witam,

nie miałem wczesniej do czynienia z transportami czy odtwarzaczami CD z wyższej półki czyli powyżej powiedzmy 15.000 złotych.
Bo z plikowymi i owszem. Nawet takie po 80.000 złotych.
Do czynienia rozumiem słuchanie u siebie, w kontrolowanych warunkach, w swoim systemie, swojej muzyki.

Do czasu gdy posłuchałem u miniabyra chińskiego playera Jay's Audio CDT-1, a własciwie transportu z DACkiem Mitek Stereo 192 DSD.
A potem ten player zagoscił u mnie, dodatkowo z towarzyszącym mu Metronome CD8 bubusi.

I już wtedy dowiedziałem się, że w tych drogich odtwarzaczach CD tkwi jakas potworna tajemnica, plikowce zostały zmiecione.

A teraz zagoscił u mnie "na zawsze" flagowy model Jay's Audio czyli CDT-3.





Jak widać to top-loader oparty o napęd Philips CDPro 2.
Cała tajemnica tkwi jednak gdzie indziej. Już na tylnej sciance widać wyjscie zegara.



Rubidowego zegara atomowego, który jest na pokładzie tego transportu. I to on odpowiada za to co wydobywa się z jego wyjscia cyfrowego.



Tylko dla porównania rezonatory kwarcowe stosowane zazwyczaj w odtwarzaczach CD wyglądają tak:





Odtwarzacz wygrzewał się w spokoju już ponad 50 godzin. Wczoraj nastapiło pierwsze słuchanie. O tym i o budowie playera możecie poczytać na moim blogu.

Tutaj nadmienię o głównych cechach:
- niesamowita scena sprawiająca, że kolumn nie ma a słuchacz przenosi się na salę koncertową
- mnóstwo detalu, który nie przeszkadza grać muzyce
- zdolnosc do grania dobrze płyt wspaniale zrealizowanych. A tych źle raczej słucha się słabo.

Jest to transport CD, który moim zdaniem spokojnie może konkurować z najlepszymi, metkowymi i uznanymi na rynku, kosztując kilkukrotnie mniej.

Pozdro

miniabyr

Trzy miesiące temu zachorowałem na Jay's audio Cdt1(nie ten na zdjęciach ) . Teraz napiszę herezję . Rozumiem niektórych ludzi ,którzy twierdzą że cd gra lepiej od winyla.. Za ok 14.000zł dostajemy coś nieprawdopodobnie dobrego.Kto nie słuchał ,ten nie wie o czym ja  teraz piszę,bo to nie jest przyrost 15% brzmienia  na plus tylko skok klas. Cholerny Chinczyk !Niestety  ściągnięcie tego  urządzenia nie jest takie proste.Ale o tym może napisać coś Pmcomp.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

#2
U Pawła słuchalismy to, ładniejszy jest:







Andrzej jest jego właścicielem, pozdrawiamy.
Paweł ma racje. To jest dźwiękowo przyrost w stosunku do CD do 10 tys co najmniej jednej klasy, jak nie dwóch.
A musi tak być skoro ja wyleciałem z kilkunastoma tysiami z kieszeni na chiński sprzęt audio  :o 8).

Pozdro

pelot

Czym się różnią te transporty w sensie układów elektronicznych , bo wyglądowo to już widzę :) : i jaka jest ich  cena .

jamówię

Jak gra to nie wiem,ale wygląda jak milion$

MAC

Jeszcze chwila i era żałosnych żaklinów i mingdów przeminie i Chińczycy czapką nakryją marketingowo nadymane bufoniarskie marki tzw hajendowe. I bardzo dobrze. W końcu będziemy płacić za towar a nie gaże recenzentów.

pmcomp

Cytat: pelot w Lipiec 09, 2016, 11:54
Czym się różnią te transporty w sensie układów elektronicznych , bo wyglądowo to już widzę :) : i jaka jest ich  cena .

Popełniłem kiedyś na blogu dokładne porównanie budowy tych playerów. Tak ze dwa miesiące temu. Poszukaj.
Cena zależy od tego kto i jak sprowadza. Jest to trudne ponieważ oni zaopatrują w te playery tylko rynek chiński. I nie mają specjalnie ochoty żeby sprzedawać na świat. Nazałatwiałem się. Ogólnie napiszę, że z cłem chyba 14% i z VATem 23%, w Polsce w przedziale 10-20 tys złotych.
Tam CDT-3 jest prawie dwa razy droższy od CDT-1.

Pozdro

pmcomp

Cytat: masza w Lipiec 09, 2016, 12:33
W końcu będziemy płacić za towar a nie gaże recenzentów.

Może powinienem do nich wyciągnąć łapkę po kaskę za promocję i marketing  ;) 8).

MAC

Mi nie sprzedasz  ;D Ja już pożegnałem się z tym formatem ale kibicuję nawróconym  :)

miniabyr

Piotr musisz koniecznie przyjechać do mnie z tym Jay's i dac'em. Mam cel.Może jak będzie nas więcej i takich" celów " to  udało by się zorganizować większy zakup?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Lipiec 09, 2016, 12:47
Piotr musisz koniecznie przyjechać do mnie z tym Jay's i dac'em. Mam cel.Może jak będzie nas więcej i takich" celów " to  udało by się zorganizować większy zakup?

Zapomnij. To by była rewolucja, szczególnie wyjąć Audio Note'a.
Z przyjemnością zapraszam do siebie. Jutro usłyszysz próbkę.

Pozdro

pmcomp

#11
Cytat: masza w Lipiec 09, 2016, 12:40
Mi nie sprzedasz  ;D Ja już pożegnałem się z tym formatem ale kibicuję nawróconym  :)

Też byłem już nawrócony. I się z plikowców nawróciłem ponownie.
TO gra jak Zontek i moje stado studyjnych śpulaków.

Jak Jay's Audio wsadzi do tej budy napęd plikowy zamiast napędu CD to też kupię. Bo to w zegarze i jakosci uzytych elementów tkwi tajemnica.

BTW ten transport to tak naprawdę wielki ... zasilacz. Trzy trafa i ... dwadziescia stabilizatorów. I zegar.
Reszta to Pan Pikus.

Pozdro

miniabyr

Cytat: pmcomp w Lipiec 09, 2016, 12:52Zapomnij. To by była rewolucja, szczególnie wyjąć Audio Note'a.
No ale masz jeszcze dac WLM więc nie marudź i już.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Cytat: miniabyr w Lipiec 09, 2016, 12:47
Piotr musisz koniecznie przyjechać do mnie z tym Jay's i dac'em. Mam cel.Może jak będzie nas więcej i takich" celów " to  udało by się zorganizować większy zakup?

Ot i dobry pomysł ,chętnie  bym się przyłączył do tego projektu.

bubusia

Moze i ja bym w ten projekt wszedl, musze najpierw wyprobowac dacka, ktorego mam od dawna na oku, czyli aqua acoustic la scala, moze bedzie synergia, audio note z tego co slyszalem u Piotrka swietnie sie zgrywal z jayem, mysle, ze wlasnie tak nalezy do tego podchodzic, tzn transport z odp. dackiem
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?


pelot

Fajny , co do Jay'sów  to ich opis i charakterystyka na  blogu Piotra , strony-124-125, miłej lektury , warto.

pelot

#17
Cytat: miniabyr w Lipiec 09, 2016, 10:06
Trzy miesiące temu zachorowałem na Jay's audio Cdt1(nie ten na zdjęciach ) . Teraz napiszę herezję . Rozumiem niektórych ludzi ,którzy twierdzą że cd gra lepiej od winyla.. Za ok 14.000zł dostajemy coś nieprawdopodobnie dobrego.Kto nie słuchał ,ten nie wie o czym ja  teraz piszę,bo to nie jest przyrost 15% brzmienia  na plus tylko skok klas. Cholerny Chinczyk !Niestety  ściągnięcie tego  urządzenia nie jest takie proste.Ale o tym może napisać coś Pmcomp.
[/quote



Też mam tą chorobę , może nie spowodowana Jays'sem  ale Denonem 3300 który po podłączeniu do   K&H OZ na nowo pomógł mi zasmakować dżwięku cyfeowego. Czasami zastanawiam sie czy kolega Sly z AS nie miał trochę racji co do swoich tez tyczących dzwięku z cyfry .

pelot

Cholera, znowu coś się po...pie...ło :-\

BOBSAPP

Cytat: pmcomp w Lipiec 09, 2016, 12:37
Cytat: pelot w Lipiec 09, 2016, 11:54
Czym się różnią te transporty w sensie układów elektronicznych , bo wyglądowo to już widzę :) : i jaka jest ich  cena .

Popełniłem kiedyś na blogu dokładne porównanie budowy tych playerów. Tak ze dwa miesiące temu. Poszukaj.
Cena zależy od tego kto i jak sprowadza. Jest to trudne ponieważ oni zaopatrują w te playery tylko rynek chiński. I nie mają specjalnie ochoty żeby sprzedawać na świat. Nazałatwiałem się. Ogólnie napiszę, że z cłem chyba 14% i z VATem 23%, w Polsce w przedziale 10-20 tys złotych.
Tam CDT-3 jest prawie dwa razy droższy od CDT-1.

Pozdro


Gratuluję zakupu ...niesamowite jak to urządzenie wygląda z zewnątrz jaki i wewnątrz / wiedząc skąd jest.
Wszystko się zmienia.

Eternal Seeker

Ciekawi mnie jak ten Jay's ma się do Xindaka CD-T  ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

jamówię

Cytat: pelot w Lipiec 10, 2016, 01:39
Fajny , co do Jay'sów  to ich opis i charakterystyka na  blogu Piotra , strony-124-125, miłej lektury , warto.



No,szczególnie fajnie dla forumowiczów. Zakładam topic i odsyłam...albo piszę tu,albo tam a tam to niech sobie poczytają internauci,ja chcę poczytać TU

pelot

Cytat: jamówię w Lipiec 10, 2016, 10:25
Cytat: pelot w Lipiec 10, 2016, 01:39
Fajny , co do Jay'sów  to ich opis i charakterystyka na  blogu Piotra , strony-124-125, miłej lektury , warto.




No,szczególnie fajnie dla forumowiczów. Zakładam topic i odsyłam...albo piszę tu,albo tam a tam to niech sobie poczytają internauci,ja chcę poczytać TU


Chciałem tylko pomóc. :-\

pmcomp


Ależ nikt nikomu nie broni zakupić ten transport i TU go opisać.

Pisalem już wielekrotnie, że treści zamieszczam na swoim blogu. Dlaczego tam? A dlaczego nie tam, a tu?
Mamy wolny kraj, każdy pisze gdzie chce. I każdy czyta gdzie chce, ja nikogo nie zmuszam do odwiedzania swojego bloga.

Jesli odpisuję w czyims temacie treści zamieszczam także TU.

Pozdro.


pmcomp

#24
Cytat: Eternal Seeker w Lipiec 10, 2016, 09:55
Ciekawi mnie jak ten Jay's ma się do Xindaka CD-T  ?

Pewnie należałoby porównać. Dźwiękowo oczywiście na odsluchach we własnym systemie.

Moj komentarz tyczyc sie bedzie tego co widzę czyli topologii układu.



Pomimo, że zasilacz też jest niezly zastosowano dwa transformatory i 6 stabilizatorow vs. 3 trafa i 20 stabilizatorów u Jaya. Także użyte komponenty są niższej klasy.
Na wyjsciach "podłe" Wimy i brak transformatorów.

I sprawa najważniejsza to brak rubidowego zegara.

BTW wpada dzisiaj do mnie minabyr. Jestem ciekaw jego oceny gry Jaya.

Pozdro