Autor Wątek: Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.  (Przeczytany 2118 razy)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.
« dnia: Lipiec 07, 2014, 06:44 »
Coś chyba czytamy, od czasu do czasu? Zapraszam do podzielenia się tytułami po które warto sięgnąć. Autor, tytuł i może słów kilka o samej książce, dlaczego warto.

Ze swej strony polecam rzecz, którą aktualnie czytam. Pannonica czyli Nica. Baronowa Jazzu. Obraz rodziny żydowskiej Rotschildów na przestrzeni wieków oraz znakomicie uchwycony klimat nowego Yorku z końca lat 40-tych, początku '50 tych i dalej, gdzie tworzyła się nowa era w muzyce, era nowego jazzu. Thelonious Monk, Miles Davis, Art Blakley, Charlie Parker, Dizzy Gilespie i wiele wiele innych nazwisk przewija się w tej książce.
Polecam, warto odbyć tę muzyczną podróż.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2014, 07:23 wysłana przez gratefullde »
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy (?) ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7se

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
Odp: Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2014, 17:29 »
Czytam obecnie polecanego hita literatury skandynawskiej, Jo Nesbo, Człowiek Nietoperz. 
No i zastanawiam się skąd te zachwyty. To pierwsza z 10 bodajże książek tego autora,  z Harrym Holem, jako glownym bochaterem. Może sięgnę kiedyś po jeszcze ale tylko wtedy gdy nic innego pod ręką nie bedzie.
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy (?) ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7se

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2014, 18:28 »
Czytujemy ostatnio Eco. Nie na kanwie eco trendu lecz z uwagi na niezmierna inteligencję autora tegoż.  Wahadło Foucaulta. I jak na dloni widać mialkosc i powierzchowność Dana Browna. Baudolino, genialna opowieść o tworzeniu religii chrześcijańskiej i każdej innej. polecam

kangie

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2015, 10:37 »
Odkopuję temat.

Daleko mi do nawet mniej wybitnych pisarzy i poetów regionalnych. Próbowałem kiedyś w szkolnych latach swych sił w pisaniu. Popełniłem kilka opowiadań, kilkadziesiąt wierszy.

Jeśli macie ochotę, to zapraszam do zapoznania się z moją "spuścizną literacką". Na początek coś bliskiego nam - facetom; chociaż niektóre kobity nie zostają w tyle ;)

Offline fioni

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2015, 19:35 »
no no Kangie  ;) poczytałam sobie. Gratuluję lekkości pióra. Temat niezbyt mnie ujął  :-\ ale puenta ok. Pisz dalej  ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2015, 19:42 »
Dziekuje. Wkleic nastepne? Inna tematyka.

Od dawna nie pisze.

Offline fioni

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2015, 19:45 »
według mnie wklejaj  ;) chyba ... tak się porządziłam, ale to nie mój wątek ...  ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2015, 20:13 »
Watek Gratefulla. Najwyzej pojdzie do kosza ;)

Offline fioni

• maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2015, 21:03 »
kangie aż tak tragicznego końca to się nie spodziewałam, ale fakt dorośli kształtują dzieci, a dzieci kształtują się pod wpływem opinii najbliższych. często się mówi do dziewczynek: " jaka Ty śliczna jesteś etc..." no i potem panienka uważa, że jest najpiękniejsza, a jej pustota przechodzi wszelkie granice. ( Tak trochę odwróciłam Twoją tezę z opowiadania) ale o to samo chodzi. Trzeba bardzo uważać, bo niewielka jest granica, gdzie można wyrządzić krzywdę własnemu dziecku na całe życie. Wychowanie niezmiernie trudna sztuka - ale nikt nie mówił że będzie łatwo.
Jakbym mogła uwagę wtrącić, to nie wiem, czy jak dzieci z opowiadania poszły do szkoły to było już po reformie  oświaty i były szóstki  jako oceny. Trzeba by to sprawdzić, aby fakty historyczne się zgadzały  ;). Ale w zasadzie to nie o to chodzi w tym opowiadaniu. Czyta się bardzo fajnie i swobodnie

kangie

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2015, 21:26 »
Masz racje poknocilem czasy. Staralem cofnac sie w czasie, ale system ocen pozostawilem ze swoich lat szkolnych. Zostawilem to bez zmian.

Pozostalo ostatnie opowiadanie. O dziewczynce. Wklejam.

Offline fioni

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2015, 21:44 »
no  ;). Opowiadanko ok, choć taki lekki niedosyt chyba czuję :D może zbyt szybkie zakończenie, takie jakby nagłe, no nie wiem jak to określić :D jak się dowiem to powiem :)

kangie

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2015, 21:46 »
Ciesze sie ze jedna osoba przeczytala  :)

Ile ja wtedy mialem? 17 lat. Niewiele o zyciu wiedzialem. Chciem sie rozpisac przed matura i fantazjowalem sobie.

kangie

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2015, 07:28 »
Być może wstyd się przyznać, ale ostatnimi czasy kupuję i sięgam właśnie po takie książki.

Offline fioni

• maniak
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2015, 21:00 »
kangie wstyd to kraść ;) Ty po prostu wzbogacasz swoja pasję o literaturę :)

kangie

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2015, 08:39 »
Dobra, czas na konkrety...

Czym jest szczescie? Co sprawia ze ludzie sa szczesliwi? Czy szczescie idzie w parze ze stanem posiadania/zamoznosci? Jak szukac szczescia?

Na te pytania szukal odpowiedzi autor tej ksiazki przez 25 lat swojej pracy badawczej. Mimo, ze to swietna pozycja - nie jest to ksiazka latwa i do poduszki. Nie dalem rady przebrnac przez calosc. Doszedlem do polowy i odpuscilem. Mam w planie sprobowac raz jeszcze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2015, 08:47 wysłana przez kangie »

Offline Keef98

« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2015, 23:36 »
Przypomniało mi się, że jest tu spora ilość fanów fantasy, którzy mają dzieci mniej więcej w moim wieku. Jest taka seria książek napisana przez francuskiego, zresztą już nieżyjącego pisarza Pierre Bottero. Chodzi mi o serię "Ewilan z dwóch światów", samej fabuły nie będę opowiadać, bo mam tendencję do spoilerów :P Czytałam to perę lat temu, ale bardzo mi się podobało.
Aaa...
Kangie, przeczytaj to:

kangie

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2015, 07:16 »
Dzieki. Jesli wpadnie w rece, to zaczne czytac.
P.S. Keef98, czytalas opowiadania?  :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 07:19 wysłana przez kangie »

Offline Keef98

« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2015, 11:26 »
Jedno, reszta nie zna dnia ani godziny. ;) Chyba dzisiaj wieczorem/w nocy przeczytam, ale głowy nie dam. Mam jeszcze dużo książek, które sobie przygotowałam w ramach Pyrkonowych prac domowych :P Chcę przeczytać całą twórczość Hubaratha i Dukaja (bardzo ich lubię, ale niestety nie znam wszystkiego), jeszcze sporo innych książek, mam jeszcze "Królów przeklętych", "Wiele demonów", biografię Johnny'ego Casha, biografie Stonesów (po polsku i po angielsku), biografię Tolkiena i dużo, dużo innych, tylko czasu i chęci brak :(

Offline Wireless

• maniak
  • winyl i pliki - oto przyszłość muzyki ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2015, 13:45 »
Ciesze sie ze jedna osoba przeczytala  :)

Ile ja wtedy mialem? 17 lat. Niewiele o zyciu wiedzialem. Chciem sie rozpisac przed matura i fantazjowalem sobie.
Kangie, literacie :) "Nieudacznik" to b. dobre opowiadanie, ale baaardzoo mroczne i przygnębiające... Straszną krzywdę można dziecku wyrządzić...
Napisałbyś coś wesołego, please :)
Pozdrawiam, Wireless

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2015, 14:08 »
Czytam niesamowitą powieść.  Papugi z placu D'arezzo. Autorem jest Eric Emmanuel Schmitt.

Wielowatkowa,  wielobarwna opowieść o mieszkańcach pewnego belgijskiego placu. Opowieść o różnych odcieniach życia,  miłości,  nienawiści.  Splotu nieoczekiwanych zdarzeń. Nad całością jest rozpięta aura tajemniczości.  Trwa ona podsycana tajemniczym listem, adresowanym do poszczególnych mieszkańców placu,  w treści którego stoi zapewnienie o uczuciu oraz podpis: wiesz kto.
Polecam gorąco te powieść.  Napisana pięknym językiem no i jest to coś w niej.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 12, 2015, 21:05 »
We wtorek odbieram z empiku, obok miejsca mego obecnego stacjonowania, biografie Herbie Hancocka. Tak że od wtorku czytamy :)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2015, 14:46 »
No to mam, absolutny mintaj, jeszcze w folii.
Teraz sobie muzyczke puszczę i piwko otworze,  i czytam :)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 14, 2015, 14:49 »
Jeszcze zdjatko

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 14, 2015, 16:37 »
Ksiąźka świetna, jadę po piwo.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 16, 2015, 21:22 »
;)