Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#575
Końcowa scena. Kobita w ciąży mówi do swojego faceta, że trochę się pobawili w dom i starczy, chce odejść, a on nie ma żadnych zobowiązań wobec niej i dziecka i ma o nich zapomnieć. Facet krzyczy- znajdę cię. Ona wsiadając do taksówki- nie szukaj mnie.

No ja piertolę. Niby inteligentni, wykształceni ludzie w cywilizowanym kraju, a wysypuje się z nich tekst, który czyni z nich niedorozwojów z Marsa  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Dramat, po prostu szybki skok na kasę po sukcesie pierwszej części. Strata czasu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Trochę zacząłem drążyć dlaczego to takie zabałaganione wyszło? Mnóstwo wątków poucinanych, niespójności, dziwnych scen ( nawet nie mam na myśli, że niezgodnych z fizyką i logiką- co jest oczywiste dla każdego dorosłego człowieka) i chyba na sporo pytań jest odpowiedź. Ja tego nie śledziłem specjalnie dokładnie, ale ponoć miało być 10 odcinków i w trakcie kręcenia ustalono, że będzie tylko 8.

Taki opis sytuacyjny znalazłem, nie wiem na ile prawdziwy:


The_Riddler 17 godz. temu
+62
Co tu się ODJEBAŁO.

"1. Sezon drugi miał mieć dziesięć odcinków. Jest takie zdjęcie promocyjne z Zofią Wihłacz (Karolina, odstrzelona przez Iwo) gdzie widać tablicę z napisem Belfer 2 i dziesięcioma kreskami. Dwie były skreślone więc można uznać że było to po drugim odcinku a zdjęcie zrobiono bo dziewczyna żegnała się z serialem. Na etapie kręcenia jednak miało być 10 odcinków.
2. W tym odcinku widać MASĘ dokrętek. Można zauważyć zmieniające się pory roku na ujęciach ale też całą masę scen bez Stuhra który miał bardzo napięty grafik. Jest ta scena w serwerowni szkoły z Tymkiem i Elizą i trzecią osobą której widzimy tylko cień. Moim zdanim to dokrętka, Sturh nie był dostępny.
3. Porzucono liczne wątki - np. morderstwa "wieprza" ale też nie wyjaśniono kto dokładnie i DLACZEGO zabił Kędzierskiego, o co chodziło z Ruskimi i Orzechowskim oraz kto powiadomił Lucjana. Moim zdaniem w montażu wywalono masę scen, cały sezon skracając do 8 odcinków. Jednocześnie można się domyślić że 1 i 2 odcinków zostały niezmienione a kombinacje zaczęły się dopiero przy odcinkach 7-8 gdzie najlepiej widać dokrętki ale też fatalny montaż.
4. MASA scen bez Stuhra w finale! Cały wątek porwania i przetrzymawania narzeczonej Belfra wyglądał jak tanie dokrętki żeby jakoś całość poskładać do kupy.
5. Wszystkie słowa o siatce szpiegów padają gdy Stuhr jest off screen albo osoba mówiąca jest off screen i słyszymy tylko słowa. Moim zdaniem zmieniono zakończenie sezonu. Scena rekrutacji Belfra przez wywiad może ale nie musi być dokrętką.
6. Zakończenie miało wyglądać inaczej, zmieniono je dokrętkami i montażem.

Scenariusz nie był najlepszy ale serial położono w montażowni. "


Czyli co? Zabrakło pieniędzy? Skrócono, bo i tak uznano sezon za położony i szkoda było wydawać więcej pieniędzy?
Stuhr miał romans i nie chciało mu się grać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Deadpool. Uznany za jedną z lepszych, jak nie najlepszą, produkcję Marvel-a. Czyli o bohaterach nadprzyrodzonych. Amerykańskich. Co prawda wychowałem się na Tytusie de Zoo i Kajko i Kokoszu, sporo złośliwostek w temacie amerykańskich bohaterów komiksów nie wyczaiłem, ale rozrywka przednia. W sensie- zajebisty odmóżdżacz na leniwą niedzielę. Jet wartka akcja, są takie efekty specjalne, że gacie zrywa. W bonusie ukryto flagi amerykańskie. Film nie kończy się w stylu puszczamy baloniki na festynie ku czci amerykańskich patriotów. Czyli jeszcze raz. Wartka akcja, żywe teksty, można się pośmiać i spektakularne efekty. No może czasem zbyt naturalistyczny, męski, chamski żart. Ale i tak brawo!

http://www.filmweb.pl/film/Deadpool-2016-514675#

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Nie wiem czy widzieliście, czy też nie. Jeżeli nie udało wam się obejrzeć w kinie, a najlepiej w IMAX'e, to polecam w domu.. świetne kino... Muzyka, dźwięk, obraz. I świadomość że to wszytko jest nakręcone praktycznie bez efektów cyfrowych... Stare dobry warsztat.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Hiszpanie rządzą. Na CDA:

http://www.filmweb.pl/film/Contratiempo-2016-754287

https://www.youtube.com/watch?v=epCg2RbyF80

na Netflix:
http://www.filmweb.pl/serial/Dom+z+papieru-2017-792826

Przy czym jestem na piątym odcinku, może zaraz być kaszana i będę musiał odszczekać.
Już "Wiem kim jesteś" pokazał, że Hiszpanie potrafią fajnie knuć historię, gdzies tam na pograniczu thrillera i kryminału.
Jest klimat, jest wartka akcja, spiseg wymaga jakiejś naszej rozkminy, czyli angażujemy się w sprytnie zakręconą opowieść.

https://www.youtube.com/watch?v=X63OsUG-KCg

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ten pan ( pierwsze widzę, ale chyba nie kłamie) obiecuje, że całość zajebioza.

https://www.youtube.com/watch?v=WE3U6y8XRQw
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

ja obejrzalem ostatnio serial norweski "Valkyrien. Klinika przetrwania". fajna fabula i klimat
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Kto ogląda "Koronę Królów"? Palec pod budkę! Ponoć miliony oglądają.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 18, 2018, 15:25
Kto ogląda "Koronę Królów"? Palec pod budkę! Ponoć miliony oglądają.
nie miliony tylko miliardy  ;D
bo przecież cały świat, w/g oficjalnych mediów

frywolny trucht

W weekend obejrzałem http://www.filmweb.pl/film/Manchester+by+the+Sea-2016-736182

Film wybitny jeśli chodzi o warsztat, ale nie w sensie fajerwerków, wartkości akcji. Co to, to nie. To zupełnie inny rodzaj kina. Obserwujemy głównie to co się toczy się w głowach aktorów, najistotniejsze są relacje międzyludzkie przekoszone w wyniku bagażu smutnych przeżyć i uwarunkowań jakich los nie szczędził. Z jednej strony widzę kino wybitne, z drugiej smutne, przygnębiające i nie kończące żadnym promykiem nadziei, że coś się może poprawić. (Albo czegoś nie zrozumiałem).  Nie wiem po co kręcić takie filmy, jak ktoś ma słabszy dzień, jeszcze gotów się pociąć.

http://www.filmweb.pl/film/Manchester+by+the+Sea-2016-736182

https://www.youtube.com/watch?v=gsVoD0pTge0



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elkape98

Też oglądałam ten film i bardzo mi się podobał. Dobrze, że takie filmy grają z reguły w kinach studyjnych, a nie w w tych dużych kinach w galeriach handlowych. Z takich filmów mogę polecić jeszcze The Squere :)
Nic dziwnego, że serce biło mi tak szybko. On był ogniem, a ja podpałką. Mój los został przypieczętowany.
Meg Cabot

frywolny trucht

Himalaje, Mackiewicz... Wiadomo.  Temat na czasie. Świetny film o tej tematyce. Dokument fabularyzowany na Netflix. MERU.
Świetna, wg mnie produkcja. Zdjęcia. Dystans. Upór.
http://www.filmweb.pl/film/Meru-2015-729957

https://www.youtube.com/watch?v=1pZ1GzXPEO8



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

#588
Ja może nie jestem jakimś specjalnym kinomanem ani filmolubem ale podobno nieźle się nadaję do oceny filmów.
Jeżeli następnego dnia nic już nie pamiętam to jedna gwiazdka, jeżeli pojutrze nie jarzę że byłem w kinie to dwie itd.
No to wynika mi że film trzy bilbordy za Ebbing, Missouri jest świetny. Nie dość że pamiętam że w kinie byłem to jeszcze film mi z głowy nie chce wyjść :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

melonik

A coś z nowości ? Ja jestem fanem Vegi i jego filmów :D Pitbull, Botoks zaliczone :D teraz czas na Kobiety Mafii :)

frywolny trucht

Zawsze sądziłem, że to piracka witryna, ale coś długo ich nie zamykają. Poszperałem w necie i opinie są różne, raczej prywatne niż oficjalne stanowiska. Że nielegalna, ale nic nie grozi za oglądanie, że legalna ( jakim cudem?) . No nic- postanowiłem powrzucać w gugla Oskarowe tytuły. "Kształt wody" i "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri PL " I są  :o :o :o. E pewnie nagrywane w kinie- myslę sobie. Zarzucam ten drugi. A tu reklama Majonezu Kieleckiego  :o :o :o Jakość obrazu do 720 p, lektor. Hmmm. Zaglądam do "Kształt wody" ( 720p i tekst). Na początku reklama konta premium za 66groszy na dzień. To nic nie znaczy, ale reklama majonezu jakby legitymizuje legalność? WTF?

https://www.cda.pl/video/2002326b0
https://www.cda.pl/video/20300737a
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Marzec 08, 2018, 09:58To nic nie znaczy, ale reklama majonezu jakby legitymizuje legalność?
Skąd ten wniosek?
A są jakieś polskie filmy (ale nowości - nie wykopaliska z domeny publicznej)? To najlepszy wskaźnik ewentualnej legalności.
Z innej beczki. Od kwiernia (czy nawet jeszcze w marcu) HBO GO ma zostać uwolnione od abonamentu na "zwykłe" HBO. Bedzie można kupować sobie dostęp na podobnej zasadzie co w Netfliksie. Jest to o tyle fajne, że można będzie sobie opłacać platformy naprzemiennie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Cytat: vasa w Luty 05, 2018, 12:38Ja może nie jestem jakimś specjalnym kinomanem ani filmolubem ale podobno nieźle się nadaję do oceny filmów.
Jeżeli następnego dnia nic już nie pamiętam to jedna gwiazdka, jeżeli pojutrze nie jarzę że byłem w kinie to dwie itd.
No to wynika mi że film trzy bilbordy za Ebbing, Missouri jest świetny. Nie dość że pamiętam że w kinie byłem to jeszcze film mi z głowy nie chce wyjść :D
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

#593
Takie coś znalazłem, to ( prawie) wszystko tłumaczy: http://forsal.pl/artykuly/902637,rzadza-milionami-dusz-polskich-internautow-jak-ojciec-z-synem-stworzyli-serwis-przed-ktorym-drza-najwieksi.html

No to wszystko jasne. Serwis działa legalnie, nielegalne treści są wrzucane, ale usuwane natychmiast po zgłoszeniu przez właściciela praw autorskich ( zupełnie jak na Jutubie). Część materiałów jest legalna, np. z Filmoteki Narodowej  :o Co ciekawe część producentów, które mają pretensje do CDA zarzuca reklamy na CDA i jest to główny zarobek spółki. Ja pierdzielę. Piękne  ;D ;D

Czyli nie wiem czy materiał jest  w serwisie legalnie, czy nie i obojętnie jak jest- nic mi nie grozi. Nie ściągam, nie udostępniam jak na torrentach- działam legalnie. To tylko wybór mojego sumienia, czy w związku z tym, że mam podejrzenia, że materiał kradziony- nie będę oglądał od złodzieja. Tymczasem sami okradani pasą dupę właścicielowi serwisu  ::) ::)
Nie rozumiem konkluzji kończącej artykuł. Że jest po ptokach, żeby to zamknąć. Przecież przestępstwem jest wrzucenie takich treści. Parę nalotów policji, zebranie adresów IP i świadomość wrzucaczy byłaby się poprawiła. Czy nie?



Wybrane przeze mnie kwiatki z tekstu:

Serwis, w którym swoje kanały zakładają vlogerzy znani z YT, tacy jak Matura to Bzdura, Jaja w Kuchni czy Kurs na Wschód. I który współpracuje z Filmoteką Narodową.

Te znacznie mniejsze zarobki wynikają z modelu biznesowego, który wybrało CDA.pl – czyli reklam. Nie są w tym odosobnieni. Jak wynika z wielu badań, Polacy nie lubią płacić za treści w sieci. I dlatego tak serwisy VoD z legalnymi treściami, jak i ponad połowa serwisów z nielegalnymi treściami (raport IAB) żyją z reklam.
Ale w tym reklamowym modelu CDA jest element zaskoczenia. Bo wsparcie reklamowe temu portalowi zapewnia sieć reklamowa IDMnet, będąca częścią Grupy ZPR (holdingu holdingu spółek jak ZPR Media, Time SA w skład którego wchodzi m.in Radio WAWA i Radio ESKA). A w obsłudze technicznej tych reklam pomaga Ad Player należący do Agory

– Branża przeoczyła moment, kiedy można było z CDA walczyć. Od dawna ją się o tym zagrożeniu ostrzegało, ale żadnych skoordynowanych działań nie podjęli – rozkłada ręce Przasnyski. I dodaje: – A dziś nie jest już to serwis, na który można nasłać policję. Jego właścicieli nikt już nie zatrzyma za złamanie prawa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Marzec 08, 2018, 09:58To nic nie znaczy, ale reklama majonezu jakby legitymizuje legalność? WTF?
Jak uruchamiam Twój link to mam bez majonezu >:( . Oszustwo. ;D

vasa

Cytat: rudy-102 w Marzec 08, 2018, 12:01Jak uruchamiam Twój link to mam bez majonezu  .
Bo to są inteligentne reklamy, oparte na historii wyszukiwań ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Dobrze, że nie szukałem ostatnio narzędzi do BDSM  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 08, 2018, 13:52
Dobrze, że nie szukałem ostatnio narzędzi do BDSM  ;D
.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Trzy... za Elbląg  ;D
BDSM  ;D (nie wiem jak Tobie jutro podać kawę z Dżizusem czy Pejczem ?)

A ja sobie oglądam Babylon Berlin. Na razie daje radę - mogliby tak zrobić coś z Krajewskiego.
Na rozterki - KODI  8)

moon

Cytat: dino w Marzec 08, 2018, 20:33mogliby tak zrobić coś z Krajewskiego.

teatr telewizji zrobili. Chyba ze nie chodzi o Marka, a Seweryna;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand