Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

fioni

Cytat: fioni w Październik 10, 2014, 23:48


Cytat: frywolny trucht w Październik 11, 2014, 13:02W Anglii są trochę inne klify. No i szwedzki język wyginający uszy nie pozostawia wątpliwości
Nie wiem czy wychwyciliście, ale bardzo mnie to bawiło. Znaczy się lokowanie produktu.W angielskiej wersji Wallandera wszyscy jeździli Volvo. Inne samochody w zasadzie nie istniały. Tymczasem w ostatniej serii Wallandera, szwedzkiej, nagle wszyscy Szwedzi jeżdżą produktami Volkswagena.

hahahaa -  no i pomyliłam serię. Chodziło mi o "Morderstwa w Midsomer" a wszystko przez to, że nie noszę za często zapisanych okularów i że z natury roztrzepana jestem, w związku z tym pewnie nie doczytałam do końca :D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

frywolny trucht

A "Wataha"?  Fajne zdjęcia, dobra muza, klimat...

gratefullde

Na razie nagrywam na dysk Watahę, obejrzę wszystkie odcinki cięgiem :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Watahę też obejrzałem prawie że jednym ciągiem w czasie pełnienia dyżuru nocnego  ;)   

gratefullde

Ja właśnie się szykuję na weekend by obejrzeć bo ze zdziwieniem stwierdziłem, że sezon 1 się już zamknął jako całość :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#30
Furia występuje w walce, bo to film wojenny, tak się też nazywa czołg amerykański, którym przez Niemcy przebijają się bohaterowie. Załoga czołgu. Film amerykański, ale czy nie będzie doskonałą rekomendacją, że to dość rzadko widać?
Mocne kino, dobra oprawa muzyczna!



opis:
http://www.filmweb.pl/film/Furia-2014-683180
link do filmu:
http://www.cda.pl/video/1578459c/Furia-2014-720p-Napisy-PL-By-Traku


GregWatson

#31
Bon Scott bohaterem filmu.

Bon Scott, pierwszy wokalista AC/DC, został bohaterem dokumentu. W planach jest również filmowa biografia rockmana.

Dokumentalna produkcja nosi tytuł "Looking For Bon". Obraz opowiada o latach 1970 - 1974, czyli czasie poprzedzającym jego karierę w AC/DC. Narratorem jest David O'Hara, szkocki aktor znany z "Dynastii Tudorów" czy "Infiltracji".

Planowana biografia powstanie na podstawie scenariusza napisanego przez nieżyjącego już australijskiego muzyka Vince'a Lovegrove'a, który był ze Scottem w zespole The Valentines oraz Angelę Anagnostopoulos. W odróżnieniu od dokumentu, obraz skupiać będzie się na karierze Scotta w AC/DC.

Bon Scott zmarł 19 lutego 1980 roku w Londynie.


http://muzyka.onet.pl/rock/bon-scott-bohaterem-filmu/melpt




Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht


wojtek41

Dobry film. Widzialem. Polecam  :)

SVART

#34
Żeby nie było, że tylko słuchamy, to zakładam ten wątek o filmach.

Na początek film związany z muzyką: WHIPLASH. Jeszcze nie byłem, ale zapowiada się ciekawie. Znajomi mówili, że świetny obraz.



Dziś za to wybieram się na: Teorię Wszystkiego.


wojtek41


gratefullde

A ja jestem ciekawy jak to się Eastwoodowi udało. Książka niezła... choć kilka uwag mam ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SVART

Oba filmy zobaczyć chcę, a pozycję nr 2 muszę.

Jak się Wam podobała Furia? Dla mnie świetne kino, prawdziwe, brutalne, masa brudu, zero pierdolenia.


Two-FacedGirl

Ja ostatnio byłam w kinie na: "The Imitation Game"



Bardzo dobry film, a Benedict Cumberbath jak zwykle rewelacyjny. Trochę się Polacy denerwują, gdyż ich udział w złamaniu kodu Enigmy został bardzo zmarginalizowany, żeby nie powiedzieć pominięty. Osobiście uważam, że nie ma co się obrażać a film zobaczyć warto. Zresztą nie o Enigmę, lecz o Alana Turinga tu chodzi.
Ten genialny, brytyjski matematyk konstruuje maszynę, która początkowo służy do złamania kodu, a w późniejszym czasie staje się prototypem komputera. "Dlaczego o jego wkładzie w wojenny wysiłek długo milczano? Wreszcie kim był człowiek, który tylko i wyłącznie ze względu na orientację seksualną został poddany chemicznej kastracji, która doprowadziła go do samobójstwa?" Odpowiedź znajdziemy w "Grze tajemnic".

Pozdrawiam

Two-FacedGirl

Cytat: SVART w Luty 07, 2015, 12:28
Na początek film związany z muzyką: WHIPLASH. Jeszcze nie byłem, ale zapowiada się ciekawie. Znajomi mówili, że świetny obraz.



Byłam, widziałam. Rewelacyjny, poruszający i ta muzyka! Polecam.
Pozdrawiam

frywolny trucht

Snajper? Przerażająca amerykańska pompatyczność na końcu miażdży wszystko. Amerykańskie flagi,  w okolicach napisów końcowych, są poza moją percepcją.

SVART

Tego się obawiam po Snajperze. Snajper to był rewelacyjny, ale 1 cz. z Berengerem :).

Ciekawe, czy w Enigmie wspomniano o naszych rodakach, czy cały sukces przypisano UK :). Jak zwykle nas dymają, trzeci świat :).


gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Luty 07, 2015, 23:29Snajper? Przerażająca amerykańska pompatyczność na końcu miażdży wszystko. Amerykańskie flagi,  w okolicach napisów końcowych, są poza moją percepcją.


Ale taka jest również książka, autobiografia Krisa. Zaślepionego patrioty Bóg, Rodzina, Ojczyzna...  I chyba dlatego ten film jest taki... Clint zrobił go pod książkę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#43
To byłby bardzo dobry film, gdy ktoś uciął ostatnie 10 minut.

A jeśli chodzi o Enigmę to wspomnieli o Polakach, też się oburzyłem, że mało, ale zacząłem coś tam czytać i okazało się, że to my przewartościowaliśmy swoje zasługi, rozpracowaliśmy prostszą wersję Enigmy, ale Niemcy dołożyli kolejny trybik i utknęliśmy. Pomogliśmy w pierwszym etapie, ale "komputer" do rozszyfrowywania Enigmy, czyli cofnięcie się i pójście nieco inną drogą jest już- zdaje się- zasługą fajf o kloków.

fioni

 " Well, well, well"

Polski tytuł " Czarownica" ... hmm . Jak dla mnie lepiej brzmiałby w oryginale: "Maleficent" ale cóż , na to wpływu nie mam.
Baśń jak baśń - fajnie czasem oderwać się od rzeczywistości i pofruwać  ;D .
Puenta filmu znacznie lepsza niż ta, którą pamiętam z dzieciństwa, no i rewelacyjna kreacja Angeliny.
Jeśli nie widzieliście to polecam - dobry film niekoniecznie na myślenie, ale relaks gwarantowany  ;)

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

il cattivo

Mi ta Czarownica wizualnie bardzo moją dyrektorkę przypomina :P

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Luty 09, 2015, 14:40
To byłby bardzo dobry film, gdy ktoś uciął ostatnie 10 minut.

A jeśli chodzi o Enigmę to wspomnieli o Polakach, też się oburzyłem, że mało, ale zacząłem coś tam czytać i okazało się, że to my przewartościowaliśmy swoje zasługi, rozpracowaliśmy prostszą wersję Enigmy, ale Niemcy dołożyli kolejny trybik i utknęliśmy. Pomogliśmy w pierwszym etapie, ale "komputer" do rozszyfrowywania Enigmy, czyli cofnięcie się i pójście nieco inną drogą jest już- zdaje się- zasługą fajf o kloków.
Przy współudziale Amerykańców. W pracach nad "bombami", oprócz Turinga, brał udział niejaki Seymour Cray, późniejszy projektant superkomputerów, właściciel Cray corp. Niestety - faktycznie udział Polaków nie był tak wielki, jak nam się wydaje ...
Pozdrawiam, Wireless

fioni

Cytat: il cattivo w Luty 13, 2015, 21:48Mi ta Czarownica wizualnie bardzo moją dyrektorkę przypomina

w takim razie całkiem niezłą masz dyrektorkę ;D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

il cattivo


Keef98

Bardzo chciałabym obejrzeć film pt. "Moja lewa stopa", gra tam Daniel Day-Lewis. Wie ktoś gdzie to obejrzeć? Nie musi być legalnie ;)