Zapraszam na testy odsłuchowe

Zaczęty przez Tom8848, Październik 22, 2016, 17:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tom8848

Witam wszystkich. To moje początki na tym forum, do niedawna nie wiedziałem o jego istnieniu.

Wątek który rozpoczynam dotyczy kolumn, które niedawno ujrzały światło dzienne. Być może temat ten znany jest niektórym osobom z forum audiostereo.pl/zapraszam-zapraszam-zapraszam_129300.html

Projekt jest autorski. Głośniki pochodzą od Norweskiego Seasa z serii excel.

Wszystkich zainteresowanych tym projektem zapraszam do posłuchania ich na żywo. Znajdują się one w miejscowości Halinów pod Warszawą.

Pozdrawiam ;D

MAC


frywolny trucht

Uszkodziłem link, żeby nie dało się wprost z tego forum przeskakiwać na AS. Takie tam osobiste niesnaski ciążą w stosunkach między tym, a tamtym forum. Wystarczy jednak skopiować link i przeglądarka powinna sobie poradzić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cieszę się że skorzystałeś z zaproszenia na nasze forum  :)
Witam i pozdrawiam

frywolny trucht

Da się wbić jakieś dane techniczne? Typu skuteczność, impedancję, wymiary, masę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Tom8848

Kolumny są 8 omowe. Ich skuteczność 88db. Każda waży ponad 90kg. Wysokość 120cm - średniotonowy na wysokości głowy słuchającego. Tak zresztą były intonowane, uwzględniając położenie głowy słuchającego.

Chciałbym w przyszłości zająć się tym zawodowo. Myślę że mam coś do powiedzenia, co jeszcze nie zostało powiedziane. Osoby zainteresowane odsłuchem powinny wiedzieć że tu nie chodzi o to że ktoś tam wystrugał sobie kolumienki które grają jakoś tam, tylko że jest to świadomy projekt być może manufaktury - pierwsze dziecko w rodzinie. Osoby które były już u mnie zdawały się mieć niższe oczekiwania niż to co zostało zaprezentowane.

Tak więc serdecznie zapraszam, trzeba je świadomie rozegrać  ;)

MAC

Ściągnij Jacka (umka z S&R) do siebie.
Ma gigantyczną ilość osłuchanych głośników i rzut beretem do Ciebie.
Jego zdanie będzie bardzo miarodajne a nie takich leszczy jak my :)
Oczywiście potwierdzam, że z przyjemnością sam posłucham. Wyciągnę jeszcze kawosza i miniabyra.

Tom8848

Niedawno odpaliłem stronę internetową, jeśli to zgodne z regulaminem chętnie się nią podzielę.

finestra-audio.com

Pozdrawiam.

bum1234

Kolumny ładnie się prezentują, przetworniki znane, mniej więcej wiadomo czego się spodziewać. Pytanie jest takie - dlaczego w większości konstukcji dominuje obecnie obudowa z BR, skoro wiadomo, że choćby nie wiem jak się starać, będzie to powodowało problemy? Czy nie jest przypadkiem tak, że wszyscy tak już przywyklido tego rozwiązania, że inne brzmią "nienaturalnie"?

Piterski

Muszę się do kolegi pofatygować i posłuchać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: bum1234 w Czerwiec 12, 2017, 18:20
Pytanie jest takie - dlaczego w większości konstukcji dominuje obecnie obudowa z BR, skoro wiadomo, że choćby nie wiem jak się starać, będzie to powodowało problemy?
muszą przedewszystkim wyglądać smukło ;D


malg

Cytat: Piterski w Czerwiec 12, 2017, 19:20
Muszę się do kolegi pofatygować i posłuchać.
Piotrek wybierasz sie ?
to daj znać

Piterski

Grzesiu jak tylko się konkretnie umówię to zadzwonię do Ciebie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.