Gramofon za ok. 10 tyś

Zaczęty przez Capricorn44, Listopad 04, 2016, 07:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Capricorn44

Witam

Jestem tutaj nowy, więc na początek witam wszystkich.

Doradźcie jaki wziąć po uwagę gramofon w okolicach 10 tyś.? I jaką ewentualnie wkładkę?
Aktualnie mam Thorensa 295 MKIV z wkładką Ortofon Blue, chciałbym lepiej :-)
Wzmak Denon 2020AE, kolumny Focal Aria 948. W planach jest wymiana wzmacniacza na Accuphause E-370 i kolumny na KEF Reference 3.

Słucham dobrej muzyki; Dire Straits, Led Zeppelin, Pink Floyd, Genesis, Marillion, itp

Dzięki

frywolny trucht

Czyli gramofon + wkładka = 10 tys.?
A pre gramofonowe?
Czy w grę wchodzi stary gramofon w stanie tip top na gwarancji?
Coś jak to:





zdjęcia tatachabera
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: Capricorn44 w Listopad 04, 2016, 07:57Aktualnie mam Thorensa 295 MKIV
Cześć.
Za 10k można już coś znaleźć. Tyle że ten Twój to zupełnie niezły jest.
Z używanych to ja mam takiego: http://usato.audiograffiti.com/annunci/giradischi-bracci-testine/168336/
A jak wiadomo każda pliszka .... :)
Z nowych można na przykład takiego: http://www.muarah.pl/pl/sample-page/gramofon/
Można go będzie posłuchać na AVS.
Tylko że wąskim gardłem Twojego systemu jest wkładka i pre. (rozumiem że grasz na pre wbudowanym)
Kupno nawet najlepszego gramofonu zmieni tu niewiele.
Jeżeli chcesz zrobić istotny progres to najlepiej byłoby wydać kasę na zewnętrzne pre i dobrą wkładkę MCLO.
A napęd na razie zostawić.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Fajnie że skorzystałeś z zaproszenia  :)
Zgadzam się z Vasą co do pre i wkładki ale też rozumiem że włączył się nervos i chcesz zmienić napęd
Denon to fajna opcja tyle że z ramieniem S . Miałem tego denona właśnie z prostym ramieniem i jest to spore ograniczenie dla tego gramofonu . Choć z wkładką którą ci proponowałem na AS czyli 103r to on zagra nawet z tym ramieniem . U mnie tak grał . A co do gramofonu i ogonka to poszukaj luxmana 444  ;)
Spróbuj się potargować może zejdzie z ceny .
http://www.ebay.de/itm/Luxman-PD-444-Plattenspieler-mit-Tonarm-FR-64-Turntable-with-tonearm-/222296311343?hash=item33c1e4862f:g:5q4AAOSwmLlX9l2l

Na podpaskę założysz dwa ramiona  :) Dla mnie to już ostatni gramofon który kupiłem i nie zamierzam już zmieniać . No i kieliszki będzie gdzie postawić ;D

elem

tak jak pisze Vasa, najpierw zrób sobie dobrze kupując fajne pre i wkładkę. Napęd - wybór ogromny.
Ma być miękki czy top loader? Musi mieć klasyczny wygląd  czy może być lekko "kosmiczny" (np jak w/w Muarah). Warto wybrać taki, który pozwala na montaż również ramion 12", najlepiej z możliwością montażu 2 ramion.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Capricorn44

Dzięki Panowie za informacje.

Jeśli faktycznie zostawiłbym ten gramofon który mam, jaką polecilibyście do niego wkładkę i jaki preamp?
Gram w tej chwili na wbudowanym w Denonie 2020AE.

MAC

Cytat: vasa w Listopad 04, 2016, 11:12Z nowych można na przykład takiego: http://www.muarah.pl/pl/sample-page/gramofon/

A za 10k to z jakim ramieniem sprzedają tego Muaraha?

MAC

Cytat: Capricorn44 w Listopad 04, 2016, 19:12Jeśli faktycznie zostawiłbym ten gramofon który mam, jaką polecilibyście do niego wkładkę i jaki preamp?
Gram w tej chwili na wbudowanym w Denonie 2020AE.

Pogadaj z ahaja w celu ewentualnego wypożyczenia Husarii jak budżet pozwoli. Jeśli nie a jej brzmienie poprawi Tobie humor to rozglądaj się za Nudą.
Oba te preampy przyjmą każdą wkładkę.
A wkładkę to niech koledzy doradzą bo ja się nie znam.

kawosz

Podpisuję się obiema łapkami pod postem Maszy . Już Twój niebieski ortofon zagra o niebo lepiej z tym pre . Husaria to bardzo dobra opcja za rozsądną kasę .
I właśnie od pre bym zaczął bo może się okazać że pograsz jeszcze jakiś dłuższy czas z 2M która do rocka jest fajna .

frywolny trucht

Ale Torensiaka warto też wypierdzielić, żeby się przekonać jak to mieć długiego kija. Podpaska kawosza daje taką możliwość. No i muzyka jaką słuchasz. Wkładki MC LO grają dlelikatniej, ale prawdziwiej i zwiewniej. Bardziej wyrafinowanie. Fakt, że Husariaa potrafi -z racji ogromu regulacji- uczynić z takiej agresora, niemieckiego najeźdźcę, ale wkładki MM i tak jakoś mi lepiej pasują do rocka, prog rocka. Szczególnie ta jedna, za cenę ok. 100 zł  ;D  Przydałoby mi się drugie ramię.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: masza w Listopad 04, 2016, 19:39
Cytat: vasa w Listopad 04, 2016, 11:12Z nowych można na przykład takiego: http://www.muarah.pl/pl/sample-page/gramofon/

A za 10k to z jakim ramieniem sprzedają tego Muaraha?
Szczerze mówiąc to strzeliłem z pamięci, bez sprawdzania ale widziałem go chyba z 9 calowym Jelco za 11k.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Jeśli gramofon zostaje i budżet rownież jest z nami, to kupił bym w ciemno Ortofona Rohmanna i Husariię Krzyśka. I zostanie fajna kasa na coś jeszcze: myjka do płyt ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: Capricorn44 w Listopad 04, 2016, 19:12jaką polecilibyście do niego wkładkę i jaki preamp?
Co do preampu to Husariia, tak jak koledzy pisali wcześniej. Absolutnie uniwersalna, pociągnie każdą wkładkę i poda sygnał który zadowoli każdy wzmacniacz :)
Co do wkładki to warto znać odpowiedź na dwa pytania: jaką masę zastępczą ma Twoje ramię i czy jest regulacja azymutu?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

#13
Cytat: frywolny trucht w Listopad 04, 2016, 20:04Przydałoby mi się drugie ramię.
Dzwoń do Andrzeja na gwiazdkę będzie gotowe ;D
Będziesz miał kredensa dwu ramiennego ;D
Możesz też tak ;D

Capricorn44

Nie bardzo umie się jeszcze po tym forum poruszać.

Napiszcie mi jaki jest koszt Husarii i  jak skontaktować się ze sprzedawcą?

frywolny trucht

Lektura do poczytania: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1239.0
Jak tam zajrzysz widzisz, że założył wątek ahaja. Konstruktor Husarii. Pod avatarem Elvisa masz  ilość wpisów, a pod nimi trzy ikonki, środkowa to e-mail, prawa- prywatna wiadomość do użytkownika na tym forum.

Na stronie głównej, u góry, mamy banner firmowy pod nim pasek funkcji i moje wiadomości. Jak ktoś coś napisze na priv tam się pojawi cyferka z ilością wiadomości których nie czytałeś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Palnąłem głupotę z gramiakiem Muarach. On kosztuje 22kzł :(
Ale na wystawie okazało się że Janusz Sikora uruchomił linię starter i machinę wraz z rewelacyjnym (acz upierdliwym) ramieniem Kuzmy można by już negocjować :)

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ahaja

Vasa ... ale to za napęd 12k. Do tego ramię, wkładka ...

vasa

Cytat: ahaja w Listopad 05, 2016, 22:34to za napęd 12k. Do tego ramię, wkładka ...
Wkładka zawsze była poza budżetem. A napęd z ramieniem trzeba negocjować.
Z tego co dziś słyszałem to negocjacje mogą przynieść skutek :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.