Czym wysterowac Xaviany Primissimy mk2

Zaczęty przez axolotl, Listopad 06, 2016, 18:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

axolotl

Witam.

Poszukuje info jakie wzmacniacze napedza prawidlowo te zamkniete skrzynki.
Przedzial cenowy powiedzmy do 1500 zl ( moge nagiac do 1800)
Celuje w sprzet uzywany.

Prosilbym o Wasze typy i naprowadzenie.

Piterski

Stawiam na Ugodę, widziałem gdzieś na allegro używaną za zbliżoną kasę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

axolotl

Prawde piszac to wolalbym aby nie byl diy.

frywolny trucht

Impedancja nominalna: 8 Ω
Efektywność: (2,83V/1m): 88 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 30-120 W

Jeśli lubisz duże, okrągłe granie- czyli nie jak cięcie skalpelem- mógłbyś uderzyć w używane produkty o prowienencji skośnej. Advance Acoustic, Vincent, Xindak. Oni lubią wkładać bycze toroidy i błyszczeć mocami. Ale nie ma mowy o podstawowych modelach. Stąd sugestia szukania wyższych modeli używanych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


MAC

I nie kupuj w ciemno bez posłuchania.

frywolny trucht

Właśnie sobie pacze/słucham Fakty w A klasie na swoim chinolu Advance Acoustic. Ale nie pytaj dlaczego  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


frywolny trucht

No. Z lenistwa. Przed chwilą słuchaliśmy Pata Mata i nagle żona- o dziewiętnasta! A ona ma fazę większą niz ja na poltykę antypisowską :) To masz odpowiedź  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Albo zle patrze albo te xaviany maja 6 ohm .... czy mniejsza impedancja wymaga mocniejszego wzmaka?

Masza ten zyrkon dosc ciekawy .... podobny do Densena B-100 na ktorego polowalem.

frywolny trucht

Mniejsza impedancja-  gdy zwykle producent nieco podkręca w górę- chodzi szczególnie o krytyczne spadki, no i skuteczność.
Przepraszam, zwykle tego nie robię, ale tym razem strona Pacuły była pierwsza w guglu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Warto sie zainteresowac yamaha as-500 ? Ma wejscie na suba i jest dosc mocna ...

muda44

#12
Cytat: axolotl w Listopad 06, 2016, 18:05Witam.

Poszukuje info jakie wzmacniacze napedza prawidlowo te zamkniete skrzynki.
Przedzial cenowy powiedzmy do 1500 zl ( moge nagiac do 1800)
Celuje w sprzet uzywany.

Prosilbym o Wasze typy i naprowadzenie.


Modyfikowany NAD C352 - równy , mocny.
Albo C350 z modem . Bardziej dociążony , prądowo wydajny ale mocowo nieco słabszy od 352 .
Jest jeszcze 326BEE z modem . Ten da najwięcej basu ( wysokiej jakości  ) co się może przydać ale jakościowo ciut ustępuje powyższym .
A klasy tu nie widzę , zwłaszcza ze nie da się kupić mocnej A klasy za 1500zł

Nie napisałeś o źródle , kablach , akustyce , preferencjach .


Piterski

A Ugoda to nie jest właśnie A-klasa?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Nie i to już widać chociażby po radiatorach .
A klasa ma bardzo małą sprawność więc potrzebuje dużych radiatorów .
Tu masz moją Ugodę w max wypasionej wersji gdzie koszt części przekroczył 4000zł
A dalej podobnej mocy klasa A czyli Xindak A600P . 12 ogromnych tranzystorów na kanał przykręconych do miedzianej sztaby a ta do ogromnych radiatorów .
Trafo 1300W i 4 pomocnicze . 350000uF filtracji .
63kg wagi i pobór 350W bez sygnału .
Ot , taki maluszek :)

Piterski

Nie znam się na elektronice ale te tranzystorki w tym Chinczyku to skromnie wyglądają.
Ugoda ma radiatory pod płytkami i z tego co słyszałem to spadki impedancji nie robią na niej wrażenia.
Gra też bardzo dobrze ale fakt nie mam metki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Piterski w Grudzień 03, 2016, 21:14Nie znam się na elektronice ale te tranzystorki w tym Chinczyku to skromnie wyglądają.
Ugoda ma radiatory pod płytkami i z tego co słyszałem to spadki impedancji nie robią na niej wrażenia.
Gra też bardzo dobrze ale fakt nie mam metki.

Odnoszę wrażenie że na siłę próbujesz sobie wmówić jaka ta Ugoda jest fantastyczna a nawet fotek nie obejrzałeś.
A600P ma 12 tranzystorów na kanał i są to między innymi 2SA1295 .
Teraz porównaj je sobie z 2SA1943 z Ugody .
Xindak ma szerokość 45cm , wysokość 25cm ale głębokość to aż 63cm dlatego nie widać tego ogromu który w nim siedzi .

Pisałem że miałem Ugodę , były też inne wersje ale ta była zrobiona na możliwie najlepszych częściach z nieco przerobionym stopniem wejściowym .
Wszystkie gniazda posrebrzane CMC  , całe okablowanie drut Sonus Oliva z którego robi słynne IC i głosnikowe a sterowanie głośnością najlepsza wersja drabinki Khozmo .
Ta dokładnie Ugoda była na porównaniu z tym dokładnie Xindakiem którego po tym porównaniu kupiłem ( to był pierwszy A600P sprowadzony do kraju a ja byłem jego drugim właścicielem  ).
Niestety Xindak pozamiatał Ugodą .
Ale nie ma się co dziwić skoro brat A600E przez niemieckie gazety jest niewiele niżej punktowany od Krella FBI uznawanego za jedną z najlepszych integr .

Metki mi nie grają . Po Xindaku kupiłem nowego Krella S300i i to był największy badziew jaki miałem co też opisywałem na AS . Po Krellu było też kilka innych wzmacniaczy do 16000zł a jednak gram na modyfikowanym NADzie C356BEE .
Owszem , nie ma takiej wydajności prądowej jak Xindak ani mocy Krella ale z zapasem napędza mi niemałe Kefy R900 na wyższym od tamtych wzmacniaczy poziomie .

W swojej cenie Ugoda jest bardzo fajnym wzmakiem DIY ale jak do niej dodamy pre i obudowę to cena prawie wyniesie tyle co C356BEE ...

Znalazłem jeszcze fotkę z testu Ugody .
Kolumny Harpia Amstaff z modem , w półce Xindak A600P , CD Krell KAV 280CD ( też jak dla mnie badziew ) i pre klon Jadisa .

Piterski

Cytat: muda44 w Grudzień 04, 2016, 11:46Odnoszę wrażenie że na siłę próbujesz sobie wmówić jaka ta Ugoda jest fantastyczna
Nic z tych rzeczy :).
Odniosłem się tylko do tego, że dobrze sobie radzi z trudnym obciążeniem i gra całkiem przyzwoicie.
Kilka razy słuchałem jej w KAiM, ale Alefik mi się bardziej podobał.
Skoro twierdzisz, że Xindak jest taki dobry to nie przeczę nigdy go nie słyszałem.
Sam idę inną trochę drogą w stronę starych urządzeń by uzyskać dobry dźwięk za kasę mniejszą niż 20-30 tyś za klocek, a raczej nie odstający już od poziomu, który daje przyjemność z słuchania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Bo to bardzo fajny wzmacniacz a właściwie końcówka .
I tu przedwzmacniacz jest kolejnym elementem który ma ogromne znaczenie . I to jest powód dlaczego sprzedałem Xindaka .
Słuchałem go z Calyxem Femto w roli DAca i pre . U mnie z kilkoma DACami i preampami nie udało sie tego powtórzyć i odpuściłem takie dzielone wzmaki na rzecz integr .
A później okazało się że da się złożyć  tani system niewiele ustępujący tym drogim :)

To co Ty za stare klocki kupujesz po 20-30 tyś ?

axolotl

Przepraszam , calkowicie zapomnialem o zallzonym temacie ;))

No i stalo sie. Obecnie moje xaviany napedza Magnat ma 600...

Na razie moge napisac tyle, ze jest moc w skali 0-40 przy 25 trzeba uciekac z pokoju.
Jest czysto, dynamicznie.
Lampka ECC 88 zostala zmieniona na mullarda przez poprzedniego wlasciciela.
Prosilbym o nakierowanie jakie lampki moglbym tam jeszcze wsadzic aby dobrac dzwiek do swoich potrzeb.
Nie znam sie na tym w ogole :/

gratefullde

Proponuję Amperexy Bugle Boy, te lampy po prostu załatwiają sprawę i tu kończy się zabawa w dobieranie. To dość bezkompromisowe rozwiązanie daje pełnię satysfakcji i gwarancję, że nie będzie się błądzić (drogo zazwyczaj) i eksperymentować.
Masza, dzięki ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl

No tak tyllo moj wzmak ma jedna lampke ;))

Piterski

Cytat: muda44 w Grudzień 05, 2016, 16:24To co Ty za stare klocki kupujesz po 20-30 tyś ?
Nie no skąd ;D góra do dychy, a najlepiej bliżej połowy tej kwoty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Piterski w Grudzień 05, 2016, 19:47Nie no skąd ;D góra do dychy, a najlepiej bliżej połowy tej kwoty.
Podziwiam odwagę tych co kupują stare wzmacniacze za takie kwoty ;)

axolotl

Wlasnie jestem po malych testach 2 lampek. Orginalnie dolaczona do zestawu ecc88 zostala zmieciona przez
ECC88 6DJ8 MULLARD, szczerze to nie mialem pojecia , ze jedna lampka moze tak wplywac na brzmienie , scene i stereofonie ....miazga.  Podoba mi sie swiat lampowy, mimo ze ten wzmak to dopiero poczatek.