Autor Wątek: Poważnie...  (Przeczytany 46197 razy)

Offline tomasz_pianista

• maniak
Odp: Poważnie...
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 25, 2017, 00:07 »
Chyba była transmisja na dwójce, pewnie będzie to można gdzieś znaleźć:)

Swoją drogą-Byłeś już w NOSPR? Dla mnie to akustyczne mistrzostwo świata. Dla mnie to jest polska świątynia muzyki. Mimo że stoi dopiero kilka lat. Warto się przejść na jakąś symfonikę, najlepiej 1 balkon na przeciwko sceny. To jest prawdziwy hi-end:)

Niedługo będzie Sophie Anne Mutter, bilety od stycznia w sprzedaży:)
Grupa ratowania poziomu.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 25, 2017, 00:18 »
Mówisz że była transmisja  he,he,he  ja od 1993 roku nie mam w domu ani radia ani telewizji. Tak wiem że można słuchać via internet  ale  nie chce mi się nawet tego robić. Co do NOSPR'u to chętnie wybiorę się na koncert ,bo  nawet obrazek  sali zapiera dech i rozpala umysł. Zazdraszczam ......................mam też nadzieję ,że doczekam wybudowania wspaniałej siedziby  dla  Symfonia Varsovia ,którą będę mieć niemal pod nosem.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 25, 2017, 17:11 »
Moi rodzice uczestniczyli we wspomnianym wydarzeniu. Mama uwielbia Jaroussky'ego, ten koncert był jej wielkim marzeniem!
Tato z kolei jest wczorajszym gwiazdorem "zdegustowany" od zawsze, ale nie pozostawiono mu wyboru i musiał zmierzyć się ze swoimi demonami :) Bo ogólnie to bardzo ceni sobie dobrą muzykę, NOSPR rodzice odwiedzają kilka razy w roku. Po prostu Jaroussky tak na niego działa "niespecjalnie".

Czystym zbiegiem okoliczności trafiłem na wczorajszą transmisję. Siedzieliśmy u kolegi w kuchni, racząc się piwkiem, przegryzanym gorgonzolą. Ma tam takie małe radyjko z jednym głośniczkiem, zawsze nastawione na PR2. I tak sobie słuchaliśmy, jak pani ładnie śpiewa. A w przerwie okazało się, że to pan :)
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 02, 2017, 20:50 »
Nie zabijcie mnie za to pytanie, ale ma ktoś może cavalleria rusticana we flac i chciałby się podzielić?

Mam wszystko na winylach a chciałbym wrzucić do smartfona we flac.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 21:01 wysłana przez Therion »
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 18, 2017, 23:44 »
Fryderyk w klaserze.10 plackow.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 23, 2018, 17:20 »
Ale mi się trafiło
Box z poematami symfonicznymi Dworzaka.
To jest to co lubię.
Poczytajcie tytuły. Polecam czeskie

🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

MAC

• Gość
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 23, 2018, 17:30 »
Wpadnie Ondrej to Ci da podśmiechujki  ;) ;D

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 23, 2018, 17:47 »
Wpadnie Ondrej to Ci da podśmiechujki  ;) ;D
No i będzie miał rację bo to trochę tak jakbym się z nazwiska nabijał. Ale ja zawsze mam wrażenie że czeski to taka wersja demo
Na swoją obronę mam tylko szczery podziw dla Dworzaka. I zachęcam wszystkich do przygaszenia świateł i posłuchania toczonych przez niego opowieści

🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 23, 2018, 18:21 »

Ja też polecam czeskie:

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 23, 2018, 19:34 »
Mi też dopisało szczęście i kupiłem wszystkie symfonie Beethovena  :np:.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Pionier PL70II, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutech Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 23, 2018, 20:49 »
to ja się pochwałę swoim Bethovenem,
co prawda kupiony dawno dawno temu,

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:00 »

to ja się pochwałę swoim Bethovenem
A czemu on taki niekoszerny ?

🥃

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:11 »
???? ::)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:22 »
???? ::)
Koszerne są placki czarne a nie srebrne

🥃

MAC

• Gość
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:41 »
Berlińczycy kontra Nowojorczycy...
Biorę w ciemno NYP nawet na CD  :P

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:47 »
Berlińczycy kontra Nowojorczycy...
Biorę w ciemno NYP nawet na CD 
Wolisz Ludwika van w wersji pop?

🥃

MAC

• Gość
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:27 »
A jaki mam wybór?  ;)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:36 »
Sucham sobie tych legend Dworzaka i słucham i skończyć nie mogę.
Antoni potrafi w jakiś szczególny sposób trafić pod moją skorupkę. Zaczynam się wręcz zastanawiać czy przypadkiem nie istnieje jakiś wrodzony słowiański element kształtujący wrażliwość. Dwadzieścia lat funkcjonowania w otoczeniu Skandynawów dało mi mniejsze zrozumienie ich sposobu myślenia niż tydzień w towarzystwie Rosjan czy Serbów.

Cholera, jak tak dalej będzie to i kable sieciowe usłyszę

🥃

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:38 »
A jaki mam wybór?  ;)

To nie są Berlińczycy.  :P

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 21, 2018, 15:52 »
Dotarła płyta Supraphonu z utworami Antoniego Dworzaka. W tym moje ulubione Humoreski.
Nie wiem jak oni to zrobili ale jakość nagrania jest rewelacyjna. Jak ktoś lubi piano solo to warto posłuchać. To momentami jest grane jak jazz

🥃

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 26, 2018, 18:45 »
Znacie takiego skrzypka który się nazywa Pablo Sarasate?
Ja nie znałem.
Ale ostatnio wpadł mi w ucho jeden a potem drugi kawałek. I tak mi się spodobało że kupiłem czteropak żeby się dokształcić.
Posłuchajcie czegoś na YT może i Wam wpadnie w ucho.
Proponuję zacząć od Carmen Fantasie.
Ja mam nagranie w wykonaniu chinki Tianwa Yang. Może to nie jest state of the art skrzypiec ale technicznie bez zarzutu.

🥃

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 28, 2018, 20:54 »
Ostatnio padło pytanie o jakość tłoczenia czeskich płyt.
Dziś w moje łapki wpadł box z operą Pucciniego La Boheme wydany przez Opus gdzieś w drugiej połowie lat 70-tych.
Mam opad szczęki z powodu jakości dźwięku.
Taka jakość trafia się naprawdę rzadko
Głupio to będzie wyglądać ale to nagranie trafia na krótką listę referencji dźwiękowych w mojej kolekcji

🥃

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 07, 2018, 21:57 »
Jako lewak, libertyn i zwolennik przyjmowania uchodźców niespecjalnie mi po drodze z księżmi i kościołem
Ale jedno muszę im przyznać.
Ścieżki dźwiękowe mają rewelacyjne

🥃

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 08, 2018, 19:03 »
Jako lewak, libertyn i zwolennik przyjmowania uchodźców niespecjalnie mi po drodze z księżmi i kościołem
Ale jedno muszę im przyznać.
Ścieżki dźwiękowe mają rewelacyjne

Jako Europejczyk, spadkobierca greckiej myśli, rzymskiego porządku i judeochrześcijańskiego mistycyzmu, przeciwnik bezmyślnego i niekontrolowanego przyjmowania uchodźców, agnostyk i hedonista chciałbym przypomnieć, że to masoni zbudowali katedry. 
Religijny charakter muzyki w ogóle nie jest problemem by jej słuchać, gdy dobra, tak jak sodomia kompozytora nie stanowi przeszkody do napisania utworu religijnego. :D

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Bel Canto CD 2, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe EAR 834 P.

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 18, 2018, 11:23 »
Czy ktoś wie gdzie znajdę info na temat tego wydania,tzn.np. z którego roku?