Autor Wątek: Bezpiecznik i spółka  (Przeczytany 8642 razy)

bum1234

• Gość
Odp: Bezpiecznik i spółka
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 28, 2017, 16:44 »
Po kilku dniach słuchania mogę powiedzieć, że w przypadku Denona 3910 dało to pozytywny efekt, natomiast w przypadku samego wzmacniacza to chyba nie potrafię usłyszeć różnicy.
Odtwarzanie płyt winylowych - zero zmian.
Odtwarzanie płyt CD - zauważalna poprawa.

Jest to o tyle dziwne, że audiofilska teoria mówi, że zmiany w brzmieniu powodowane są zmianami natężenia prądu płynącego przez bezpiecznik i o ile we wzmacniaczu takie zmiany jak najbardziej występują, to w odtwarzaczu CD pobór prądu jest raczej stały ;)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 28, 2017, 17:06 »
Wizę "oczko" ale dlaczego "stały"? Przecież pracuje napęd zmieniając prędkość obrotową, pracuje serwomechanizm czytnika laserowego, a i sygnał elektryczny wysyłany do wzmacniacza też nie ustalony na jednym poziomie. Nie wiem co jest modulowane w tym sygnale ale nie jest to przecież stały przepływ prądu.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

bum1234

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 28, 2017, 17:58 »
Wizę "oczko" ale dlaczego "stały"? Przecież pracuje napęd zmieniając prędkość obrotową, pracuje serwomechanizm czytnika laserowego, a i sygnał elektryczny wysyłany do wzmacniacza też nie ustalony na jednym poziomie. Nie wiem co jest modulowane w tym sygnale ale nie jest to przecież stały przepływ prądu.

Sygnał jest oczywiście zmienny, ale wzmacniacze sygnału w odtwarzaczach pracują w klasie A, moc jest znikoma, a poza momentami startu silników i zmian ścieżek, napęd pracuje stabilnie i nie ma drastycznych zmian poboru prądu.

Oczko znalazło się w moim wpisie dlatego, że nawet we wzmacniaczach, w których pobór prądu zmienia się znacznie, wywoływane tymi zmianami termiczne zmiany parametrów bezpiecznika są za małe, by miało to jakikolwiek wpływ na to, co się dzieje na wyjściu wzmacniacza.

MAC

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 28, 2017, 18:33 »
Piszcie sobie co chcecie ale jak dla mnie gra lepiej na tych srebrzonych bezpiecznikach. Zapewne podświadomość ale jakoś tak to wszystko jeszcze więcej werwy nabrało.
Nie wymieniłem jedynie w Linnie. Jestem wierzący ale nie aż tak głębokiej wiary żeby uwierzyć, że bezpiecznik pozytywnie wpłynie na zasilacz impulsowy  ;D

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 28, 2017, 18:38 »
A próbowałeś już kierunkowość? Czytam, że to też może być istotne.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

MAC

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 28, 2017, 19:00 »
A próbowałeś już kierunkowość?

;D ;D ;D

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 28, 2017, 19:10 »
i nie jest w tym zdaniu odosobnony  :o
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 28, 2017, 19:12 »
No ale ale. System gra cały. Gra jak jego najsłabsze ogniwo. Mózg to też część systemu. Wyparcie zatem pewnych idei może prowadzić do byle jakiego grania ;D ;D ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

MAC

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 28, 2017, 19:22 »
i nie jest w tym zdaniu odosobnony

Kierunkowość bezpiecznika prądu zmiennego powiadasz?  :o
Może i miałoby to sens gdybyś przed bezpiecznik wsadził jaką diodę prostowniczą a najlepiej ze ćtyry coby to zmienne prundzisko zmusić do przepływu w jednym kierunku ;)

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 28, 2017, 19:22 »
Jednego Ruska ubiłem  ;D

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 28, 2017, 19:25 »
Zapewne podświadomość ale jakoś tak to wszystko jeszcze więcej werwy nabrało.
Kurcze jak wy boicie się  wszystkiego . Jak coś zmieniliście w waszym systemie i usłyszeliście zmianę to zaraz za to przepraszacie aby nie narazić się na śmieszność . Do niedawna kable nie grały a jak ktoś o tym mówił to go rozstrzeliwali . Jak coś zmieniacie i to słychać to znaczy że tak właśnie jest.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 28, 2017, 19:28 »
Co ja widzę? Nie dość, że słyszy to ciągle usuwa konto. Ile to już lat?
 ;D

Offline Al Capone

• maniak
  • **
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 28, 2017, 19:28 »
Co do kierunkowości bezpiecznika to sprawa jest banalnie prosta. Otóż dźwięk się zmienia bo jest w przeciwfazie.
Słyszałem, że kolejnym poziomem do którego dążą konstrukcje wzmacniaczy audiofilskich jest bi-bezpieczning, kiedy to ostateczną sygnaturę dźwięku będzie można kształtować również za pomocą doboru odpowiednich bezpieczników w zależności od zakresu częstotliwości jaki chcemy modyfikować.

A tak bardziej poważnie to czy ktoś z ciekawości próbował zamiast tego audiofilskiego bezpiecznika walnąć w jego miejsce kawałek zwykłego gwoździa? Przecież od razu z dymem sprzęt nie pójdzie. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2017, 19:32 wysłana przez Al Capone »

MAC

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 28, 2017, 19:28 »
Paweł, bo te zmiany są (jeśli są) na granicy percepcji i Science Fiction  :)

MAC

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 28, 2017, 19:31 »
Co ja widzę? Nie dość, że słyszy to ciągle usuwa konto. Ile to już lat?

2012 rok... Wtedy to ja wierzyłem też w Św. Mikołaja  ;D

Co do konta to nie ode mnie zależało. Od razu po awanturze ze Skrzypczakiem wywalił mi hasło w kosmos i nawet nie miałem i nie mam możliwości zalogowania się żeby upomnieć sie o ten status  >:(

MAC

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 28, 2017, 19:33 »
A tak bardziej poważnie to czy ktoś z ciekawości próbował zamiast tego audiofilskiego bezpiecznika walnąć w jego miejsce kawałek zwykłego gwoździa? Przecież od razu z dymem sprzęt nie pójdzie.

Na bank wtedy będzie słyszalna poprawa ale osobiście nie mam śmiałości. Mam w monoblokach 1,2kV  ;D ;D ;D
Melepeta próbował i pisze, że jest lepiej i ja mu wierzę.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 28, 2017, 19:55 »

Do niedawna kable nie grały a jak ktoś o tym mówił to go rozstrzeliwali.
A teraz to się zmieniło i zamiast pod ścianę to na audiofilski ołtarz :(
To jak z zamachem smoleńskim, mimo wysiłku i najszczerszych chęci - dowodów brak.
Ale jesteśmy głęboko przekonani że zamach był bo przecież musiał być 😱
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 28, 2017, 21:21 »
Ja w swoim wzmaku wymieniłem dwa bezpieczniki . Przed i po była róznica . Tak samo jak z terminalami głośnikowymi .Jak dacie nędzne i zmienicie na lepszej jakości efekt słychać . Tu nie ma żadnego voodoo.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 28, 2017, 21:32 »
Nie mam bezpieczników, to fakt. Wszystkie pominąłem. A gdy miałem, to niejednokrotnie słyszałem zmiany w graniu, po zmianie bezpieczników na lepsze. W niedzielę próbowałem z odwracaniem wtyczek w gniazdkach zasilających. I też słychać zmiany w zależności jak się podłączy wtyczkę schuko. Spróbowałem też dociążyć odtwarzacz CD płytą granitową circa 12 kg. I tu była największa poprawa. A wtyczki zostały w tym położeniu, gdzie lepiej gra.
I nie śmiać mi się tu ;)
To nie AS :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 28, 2017, 21:35 »
jakiś dziwny. Nie widziałem takiego. Drucik nawinięty na żyłkę?
Ja miałem świderek jak korkociąg ???

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 28, 2017, 21:36 »
A wtyczki zostały w tym położeniu, gdzie lepiej gra.
I nie śmiać mi się tu ;)
To akurat nie jest żadne voodoo i nie ma się co śmiać. Prawidłowe ustawienie fazy ma kolosalne znaczenie.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 28, 2017, 21:40 »

I nie śmiać mi się tu ;)
To nie AS :)
Ja się nie śmieję. Ja tylko zwracam uwagę na dość istotną różnicę pomiędzy faktem a wrażeniem. Jeżeli po obrocie wtyczki bardziej Ci się podoba to jest wrażenie. Dopiero jeżeli jesteś w stanie stwierdzić na słuch jak jest wetknięta wtyczka to jest fakt.
A jeżeli jesteś to chyba melon zielonych wciąż czeka 💲💲💲
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 28, 2017, 21:43 »
Vasa popróbuj u siebie z wtyczką. To na prawdę słychać. Tylko, że potem wszystkie elementy muszą mieć identycznie ustawioną fazę.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 28, 2017, 21:47 »
Z tym melonem, to jak z grą w trzy karty. Nikt chyba jeszcze nie wygrał.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 28, 2017, 21:57 »
Vasa popróbuj u siebie z wtyczką. To na prawdę słychać. Tylko, że potem wszystkie elementy muszą mieć identycznie ustawioną fazę.
Nie działa :(
Za dużo traf, prostowników i kondensatorów po drodze.
Z tym melonem, to jak z grą w trzy karty. Nikt chyba jeszcze nie wygrał.
No właśnie.
Nikt nie był w stanie spełnić warunków.
Normalnie gupki jakieś 🤔

Ps. No dobra, ani mi w głowie jakąś wielką dyskusję wszczynać.
Miniabyr zagaił, ja odpowiedziałem i starczy 😎