Autor Wątek: Bezpiecznik i spółka  (Przeczytany 5495 razy)

bum1234

• Gość
Odp: Bezpiecznik i spółka
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 28, 2017, 16:44 »
Po kilku dniach słuchania mogę powiedzieć, że w przypadku Denona 3910 dało to pozytywny efekt, natomiast w przypadku samego wzmacniacza to chyba nie potrafię usłyszeć różnicy.
Odtwarzanie płyt winylowych - zero zmian.
Odtwarzanie płyt CD - zauważalna poprawa.

Jest to o tyle dziwne, że audiofilska teoria mówi, że zmiany w brzmieniu powodowane są zmianami natężenia prądu płynącego przez bezpiecznik i o ile we wzmacniaczu takie zmiany jak najbardziej występują, to w odtwarzaczu CD pobór prądu jest raczej stały ;)

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 28, 2017, 17:06 »
Wizę "oczko" ale dlaczego "stały"? Przecież pracuje napęd zmieniając prędkość obrotową, pracuje serwomechanizm czytnika laserowego, a i sygnał elektryczny wysyłany do wzmacniacza też nie ustalony na jednym poziomie. Nie wiem co jest modulowane w tym sygnale ale nie jest to przecież stały przepływ prądu.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, AdFontest, Micro Seiki DD-40, Sensor2, DV-20x2L, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

bum1234

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 28, 2017, 17:58 »
Wizę "oczko" ale dlaczego "stały"? Przecież pracuje napęd zmieniając prędkość obrotową, pracuje serwomechanizm czytnika laserowego, a i sygnał elektryczny wysyłany do wzmacniacza też nie ustalony na jednym poziomie. Nie wiem co jest modulowane w tym sygnale ale nie jest to przecież stały przepływ prądu.

Sygnał jest oczywiście zmienny, ale wzmacniacze sygnału w odtwarzaczach pracują w klasie A, moc jest znikoma, a poza momentami startu silników i zmian ścieżek, napęd pracuje stabilnie i nie ma drastycznych zmian poboru prądu.

Oczko znalazło się w moim wpisie dlatego, że nawet we wzmacniaczach, w których pobór prądu zmienia się znacznie, wywoływane tymi zmianami termiczne zmiany parametrów bezpiecznika są za małe, by miało to jakikolwiek wpływ na to, co się dzieje na wyjściu wzmacniacza.

Online masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 28, 2017, 18:33 »
Piszcie sobie co chcecie ale jak dla mnie gra lepiej na tych srebrzonych bezpiecznikach. Zapewne podświadomość ale jakoś tak to wszystko jeszcze więcej werwy nabrało.
Nie wymieniłem jedynie w Linnie. Jestem wierzący ale nie aż tak głębokiej wiary żeby uwierzyć, że bezpiecznik pozytywnie wpłynie na zasilacz impulsowy  ;D

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 28, 2017, 18:38 »
A próbowałeś już kierunkowość? Czytam, że to też może być istotne.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Online masza

• maniak
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 28, 2017, 19:00 »
A próbowałeś już kierunkowość?

;D ;D ;D

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 28, 2017, 19:10 »
i nie jest w tym zdaniu odosobnony  :o
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 28, 2017, 19:12 »
No ale ale. System gra cały. Gra jak jego najsłabsze ogniwo. Mózg to też część systemu. Wyparcie zatem pewnych idei może prowadzić do byle jakiego grania ;D ;D ;D
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy Cheviot ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7se

Online masza

• maniak
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 28, 2017, 19:22 »
i nie jest w tym zdaniu odosobnony

Kierunkowość bezpiecznika prądu zmiennego powiadasz?  :o
Może i miałoby to sens gdybyś przed bezpiecznik wsadził jaką diodę prostowniczą a najlepiej ze ćtyry coby to zmienne prundzisko zmusić do przepływu w jednym kierunku ;)

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 28, 2017, 19:22 »
Jednego Ruska ubiłem  ;D

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 28, 2017, 19:25 »
Zapewne podświadomość ale jakoś tak to wszystko jeszcze więcej werwy nabrało.
Kurcze jak wy boicie się  wszystkiego . Jak coś zmieniliście w waszym systemie i usłyszeliście zmianę to zaraz za to przepraszacie aby nie narazić się na śmieszność . Do niedawna kable nie grały a jak ktoś o tym mówił to go rozstrzeliwali . Jak coś zmieniacie i to słychać to znaczy że tak właśnie jest.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 28, 2017, 19:28 »
Co ja widzę? Nie dość, że słyszy to ciągle usuwa konto. Ile to już lat?
 ;D

Offline Al Capone

• maniak
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 28, 2017, 19:28 »
Co do kierunkowości bezpiecznika to sprawa jest banalnie prosta. Otóż dźwięk się zmienia bo jest w przeciwfazie.
Słyszałem, że kolejnym poziomem do którego dążą konstrukcje wzmacniaczy audiofilskich jest bi-bezpieczning, kiedy to ostateczną sygnaturę dźwięku będzie można kształtować również za pomocą doboru odpowiednich bezpieczników w zależności od zakresu częstotliwości jaki chcemy modyfikować.

A tak bardziej poważnie to czy ktoś z ciekawości próbował zamiast tego audiofilskiego bezpiecznika walnąć w jego miejsce kawałek zwykłego gwoździa? Przecież od razu z dymem sprzęt nie pójdzie. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2017, 19:32 wysłana przez Al Capone »

Online masza

• maniak
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 28, 2017, 19:28 »
Paweł, bo te zmiany są (jeśli są) na granicy percepcji i Science Fiction  :)

Online masza

• maniak
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 28, 2017, 19:31 »
Co ja widzę? Nie dość, że słyszy to ciągle usuwa konto. Ile to już lat?

2012 rok... Wtedy to ja wierzyłem też w Św. Mikołaja  ;D

Co do konta to nie ode mnie zależało. Od razu po awanturze ze Skrzypczakiem wywalił mi hasło w kosmos i nawet nie miałem i nie mam możliwości zalogowania się żeby upomnieć sie o ten status  >:(

Online masza

• maniak
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 28, 2017, 19:33 »
A tak bardziej poważnie to czy ktoś z ciekawości próbował zamiast tego audiofilskiego bezpiecznika walnąć w jego miejsce kawałek zwykłego gwoździa? Przecież od razu z dymem sprzęt nie pójdzie.

Na bank wtedy będzie słyszalna poprawa ale osobiście nie mam śmiałości. Mam w monoblokach 1,2kV  ;D ;D ;D
Melepeta próbował i pisze, że jest lepiej i ja mu wierzę.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 28, 2017, 19:55 »

Do niedawna kable nie grały a jak ktoś o tym mówił to go rozstrzeliwali.
A teraz to się zmieniło i zamiast pod ścianę to na audiofilski ołtarz :(
To jak z zamachem smoleńskim, mimo wysiłku i najszczerszych chęci - dowodów brak.
Ale jesteśmy głęboko przekonani że zamach był bo przecież musiał być 😱
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 28, 2017, 21:21 »
Ja w swoim wzmaku wymieniłem dwa bezpieczniki . Przed i po była róznica . Tak samo jak z terminalami głośnikowymi .Jak dacie nędzne i zmienicie na lepszej jakości efekt słychać . Tu nie ma żadnego voodoo.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 28, 2017, 21:32 »
Nie mam bezpieczników, to fakt. Wszystkie pominąłem. A gdy miałem, to niejednokrotnie słyszałem zmiany w graniu, po zmianie bezpieczników na lepsze. W niedzielę próbowałem z odwracaniem wtyczek w gniazdkach zasilających. I też słychać zmiany w zależności jak się podłączy wtyczkę schuko. Spróbowałem też dociążyć odtwarzacz CD płytą granitową circa 12 kg. I tu była największa poprawa. A wtyczki zostały w tym położeniu, gdzie lepiej gra.
I nie śmiać mi się tu ;)
To nie AS :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 28, 2017, 21:35 »
jakiś dziwny. Nie widziałem takiego. Drucik nawinięty na żyłkę?
Ja miałem świderek jak korkociąg ???

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 28, 2017, 21:36 »
A wtyczki zostały w tym położeniu, gdzie lepiej gra.
I nie śmiać mi się tu ;)
To akurat nie jest żadne voodoo i nie ma się co śmiać. Prawidłowe ustawienie fazy ma kolosalne znaczenie.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 28, 2017, 21:40 »

I nie śmiać mi się tu ;)
To nie AS :)
Ja się nie śmieję. Ja tylko zwracam uwagę na dość istotną różnicę pomiędzy faktem a wrażeniem. Jeżeli po obrocie wtyczki bardziej Ci się podoba to jest wrażenie. Dopiero jeżeli jesteś w stanie stwierdzić na słuch jak jest wetknięta wtyczka to jest fakt.
A jeżeli jesteś to chyba melon zielonych wciąż czeka 💲💲💲
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 28, 2017, 21:43 »
Vasa popróbuj u siebie z wtyczką. To na prawdę słychać. Tylko, że potem wszystkie elementy muszą mieć identycznie ustawioną fazę.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 28, 2017, 21:47 »
Z tym melonem, to jak z grą w trzy karty. Nikt chyba jeszcze nie wygrał.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 28, 2017, 21:57 »
Vasa popróbuj u siebie z wtyczką. To na prawdę słychać. Tylko, że potem wszystkie elementy muszą mieć identycznie ustawioną fazę.
Nie działa :(
Za dużo traf, prostowników i kondensatorów po drodze.
Z tym melonem, to jak z grą w trzy karty. Nikt chyba jeszcze nie wygrał.
No właśnie.
Nikt nie był w stanie spełnić warunków.
Normalnie gupki jakieś 🤔

Ps. No dobra, ani mi w głowie jakąś wielką dyskusję wszczynać.
Miniabyr zagaił, ja odpowiedziałem i starczy 😎