iRobot Roomba 865

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 19, 2016, 20:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Co myślicie o robotach odkurzających?
Dwa!

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#1
No nie mówicie, że nie używacie robotów sprzątających? Jaki facet lubi odkurzać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 19, 2016, 20:32No nie mówicie, że nie używacie robotów sprzątających
Nie

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Mam trzy poziomy. Potrzebowałbym trzy roboty, a jak mam go przenosić to się mogę z normalnym ssakiem przejść.

rudy-102

A ze schodów toto nie spada?

frywolny trucht

#6
To bardzo drogi model. Nawet takie za parę stów nie spadną. Mają czujniki. Dwa, że droższe modele mają wirtualne ściany. Takie dodatkowe latarnie do ustawienia. Na baterie. Ustawiasz mu granice i nie przekroczy jej. Wirtualna ściana może chronić też po łuku. Czyli stawiasz przy miskach z żarciem i robot omija miski. No vintydż zajebisty, ale pewne rzeczy się dzieją :) Tak knuję sobie kupić, tylko żona nie wierzy, że to jest skuteczne.
A takie jajka widzieli koledzy analogowcy?



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Mam tą roombę-genialne urządzenie. Obgania mi całe poddasze i pokój nad garażem. Nie wyobrażam sobie życia bez tego ustrojstwa. Technologia tak się rozwinęła,że nie trzeba po tym poprawiać.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 19, 2016, 20:42A takie jajka widzieli koledzy analogowcy?
Człowieku, wiesz ila ja mam okien? Z tą zabawką to by tydzień trwało.
Wypijmy.

jamówię

Do okien świetny jest Karcher,wiem bo nim myję 8)

rudy-102


frywolny trucht

#11
Zamuruj połowę. Po co ci okna? Tylko zimno przez nie :)
Też mam Karchera. Ale to analog. Sam machasz nadal :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Kilka zamurowałem, a i tak dużo zostało.
Ja analogowy jestem.

frywolny trucht

#13



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Listopad 19, 2016, 20:36Kiedyś drążyłem temat i roboty były cienkie, ale dziś? Temat się mocno ruszył.

Obudź mnie jak nauczą się po schodach chodzić.

frywolny trucht

#15

Cytat: masza w Listopad 19, 2016, 22:26Obudź mnie jak nauczą się po schodach chodzić.

Trzeba zakleić taśmą izolacyjną czujniki :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Irobot to bardzo innowacyjna firma. Widzieliście ich diwajs do czyszczenia rynien i rur spustowych z liści?Roomba do schodów,to pewnie kwestia chwili  ;D

gratefullde

Wczoraj mój pracownik Krzysiu czyścił rynny na budynku wielorodzinnym. Stwierdzam, że jest innowacyjny. Dopasowal się do zawartości lisciastej jak i ptasich odchodów. Różna gęstość powodowała lekkie frustracje ale zostały one opanowane za pomocą elastycznej psychiki Krzysia ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: gratefullde w Listopad 20, 2016, 12:08
Wczoraj mój pracownik Krzysiu czyścił rynny na budynku wielorodzinnym. Stwierdzam, że jest innowacyjny. Dopasowal się do zawartości lisciastej jak i ptasich odchodów. Różna gęstość powodowała lekkie frustracje ale zostały one opanowane za pomocą elastycznej psychiki Krzysia ;D




:) :) :)

frywolny trucht

Nie ma to jednak jak podejść do sklepu i pomacać. Myślałem o robocie Hoover, ale organoleptycznie kiszka przy IRobot, a Miele nie było do pomacania ( MM ma w niezłej cenie, ale nie na półce). Witaj więc IRobocie u mnie.
Cechy charakterystyczne: gumowe szczotki ( łatwiej się czyści, większa moc czyszcząca), możliwość zaprogramowania godzin pracy w tygodniu, ale jeszcze brak sterowania z aplikacji na smartfona. Jest zaskakująco cichy. Nie będzie wcurwiał nawet wtedy gdy ktoś z domowników jest na pokładzie. Kupiony w MM w bieda wersji bez pilota i latarni za 2399 zł.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Mam do Ciebie prośbę... w zasadzie dwie.
1. Zobacz czy przeżyje jak się spierdoli z dwóch stopni (mam dwa schodki między salonem a reszta parteru).
2. Skombinuj owcę, ostrzyż, porozrzucaj po całym domu i daj znać czy roomba to wciągnie (na stanie owczarek niemiecki długowłosy liniejący 2 x w roku)  ;D

PS
3. Teściowa taniej nie wyjdzie?  ;D ;D ;D ;D

frywolny trucht

Jest ciężki. Niby zwarty, ale ciężki - może nie przeżyć. Natomiast ja to widzę tak: Gad odpala się z programatora sam. Codziennie. Jak codziennie- to brudu mniej-powinien dać radę nawet paru owcom ( acz czyszczenie po każdym odkurzaniu czeka). Kończy jeden poziom. Przychodzisz do niego jak ci pasuje czasowo- ściągasz na poziom, którego nie ogarnął i odpalasz z buta. Pobawiłem się nim z 10 minut zanim się rozładował i muszę stwierdzić dwie rzeczy. Nie widzi stojaka kolumny. Taki, który ma rurę i jakby płetwę stabilizującą-walnął ze sporym animuszem i coś tam parę milimetrów przestawił. Z taboretami jakie macie- nie powinno być problemu. Dwa- z animuszem przeszedł przez kabel głośnikowy i całkiem głęboko sięgnął z tyłu za szafką RTV. Nooo. Fajnie, mniej będzie do roboty ręcznym odkurzaczem. W bonusie otrzymujemy to, że ta śmieszna, wirujca szczotka wymiata spod mebli. Ze szczelin. To wymagałoby już w odkurzaczu manualnym założenia kolejnej końcówki.

Lubuskie IPA, żeby dobrze działał :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Ale jak go ochronić przed przepaścią?

frywolny trucht

#23
Sam się chroni. Roboty no name od 400 zł potrafią się chronić, a co dopiero IRobot. Sporo się ruszyło, od momentu kiedy pojawiły się pierwsze roboty.
Jeszcze jedna kwestia. Gdy zgłębiałem temat- lampa UV do zabijania bakteriozy. Mój nie ma, pewnie ten za cztery koła ma, ale spotkałem się, że w ofercie Media Expert jest jakiś za 700 zł, które ma taką lampę- tyle, że czytałem test, że słabą. Warto się tematowi przyjrzeć jak ktoś bardzo astmatyk.

Jeszcze jedno. Unikać typowych szczotek- takich jak wyciory do butelek. Nowa generacja wałków gumowych jest wydajniejsza i nie siedzisz z nożyczkami wyplątując sierść.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ponieważ robot ma czujki u góry, nie widzi za bardzo niskich przeszkód. Nie zobaczy misek dla kota i psa. Ale nawet jeśli nie kupiłem zestawu z tzw latarniami to latarnie za stówkę sztukę da się dokupić. Stawiasz latarnię po środku misek i robot omija chroniony obszar. Latarnie można przestawić w tryb ściany, wyznaczana jest linia prosta, której robot też nie przekroczy. Robot ma swoje czujki na spodzie, żeby nie spieprzyć się ze schodów, a latarnie wyznaczyć mogą kolejne granice działania robota. Przy czym sprzedawca się śmiał, że był chłopek, co nie chciał latarni bo on deską będzie zastawiał i też robot nie przejdzie :) No nie przejdzie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93