iRobot Roomba 865

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 19, 2016, 20:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Ten LG jest świetny.
Najbardziej mi sie w nim podoba sensor


MAC

Cytat: jamówię w Grudzień 12, 2016, 19:01
Cytat: masza w Grudzień 12, 2016, 18:29
Co z czujkami ruchu od alarmu?
Testowałeś?
Bo juz jestem bliski zakupu ale co z alarmem?




Włącza,sprawdzone na własnej skórze :)


To nie specjalnie dobrze  :-\

jamówię

Cytat: masza w Grudzień 12, 2016, 19:03
Ten LG jest świetny.
Najbardziej mi sie w nim podoba sensor




Roomba jest do doopy :) i faktycznie jest sporo głośniejsza od tego LG

MAC



jamówię

No w tym teście wypadła blado,co dziwne Roomba chwali się najlepszym algorytmem a na tym teście wygląda jakby zaprogramował ją gimnazjalista.Nie wiem,ale ja jestem zadowolony,natomiast głośność w tym LG jest zastanawiająca.


frywolny trucht

Cytat: masza w Grudzień 12, 2016, 18:29
Co z czujkami ruchu od alarmu?
Testowałeś?
Bo juz jestem bliski zakupu ale co z alarmem?

Jestem w 99% pewny, że włączy. A ponieważ alarm jest podłączony do firmy ochroniarskiej, która najpierw leje, a potem pyta- wolę nie ryzykować ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To co widać w ostatnim teście nie jest trybem pracy Roomby, gdy startuje ze stacji dokującej do codziennej roboty. Wtedy najpierw obmierza wzdłuż ścian pomieszczenia, a później jakby wypełnia.
Ale fakt faktem, że przewróci pozostawioną świeczkę na papier i dokona samospalenia.


p.s. Tymczasem czekam na dostawę części eksploatacyjnych za nieco jakby mniejsze pieniądze:
http://www.ebay.pl/itm/291854908510?_trksid=p2060353.m2749.l2648&var=590858514628&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Jak przyjdzie i jeśli przyjdzie- pochwalę się.

LG ma kamerę. Mapuje pomieszczenie w sposób bardziej zaawansowany niż moja Roomba. Bliżej mu w tym momencie do najwyższego IRobota. Ciekawe czy wykorzystuje to poprzez oprogramowanie. Robot Xiaomi można obsługiwać z komóry. Latarnie są zbędne. Pokazujesz, który pokój ma opędzlować. Niestety Chińczyk jest droższy i chyba gada tylko po chińsku, albo po prostu tester Szafa nie potrafił mu zmienić języka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jeszcze jedno. Numer ze szklanką wody jest dobry i nie jest dobry. Ten co nie przepchnie szklanki nie wjedzie za zasłony i firany. Jeśli masz kolekcję kryształowych wazonów na podłodze- lepiej wziąć radarowy Xiaomi i LG. Jak masz chatę w zasłonach, narzutach zwisających z kanap- lepiej bez radaru.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

U mnie w domu mamy takie coś:

Nie wiem czy to ten model, bo kupowaliśmy (czyt. rodzice kupili) go dawno.
Nie mamy dywanów, więc perpetuum mobile nie ma się w co wkręcić, ale czasem świruje pod stołem czy w kablach.
Ja bardzo lubię go używać, raz na tydzień odpalam w pokoju i jest czysto ;D Nie cierpię sprzątać, taka Syzyfowa praca... Jest porządek, a po kilku godzinach kolejny "artystyczny nieład" i tak w kółko. ;)

frywolny trucht

Któregoś dnia zauważyłem, że odkurzacz przestał obracać tą trójramienną szczotką. Po krótkich oględzinach wyszło, że czasem ją trzeba odkręcać, bo i pod nią potrafią wejść włosy:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dziś nadejszła wiekopomna chwila. Z Chin, po wielu dniach od zakupu, dotarła paczka akcesoriów. Zakup z 24 listopada  ;D  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tak, tak. Z przesyłką niecałe sto złotych. Powtórzę- sto złotych.
Tymczasem w sklepie firmowym nie kupimy za tą kwotę nawet dwóch rolek czyszczących.
http://irobot.pl/pl/seria-800/260-szczotki-gumowe-aeroforce-komplet-seria-800-5060155409863.html

Cena 139 zł brutto, tylko jak wejdziemy w koszyk robią się czary mary i wychodzi cena:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#89
To może jakość jest dramatycznie zła? Stąd taka różnica cen? Na moje- wszystko powstaje w tej samej fabryce, z tych samych materiałów. Są drobne odstępstwa, ale chyba wynikają z uniwersalności. Że te które dostałem z robotem są pod ten konkretny model, a akcesoria mają pasować do dwóch serii robotów.

Na zdjęciu poniżej zamontowana szczotka trzyramienna chińska. Zdemontowany oryginał.
Na kolejnym widać, że oryginalna szczotka ma nieco głębszy otwór niż zamiennik.
( na zdjęciu jest czarny wałek i szary wałek, one mają różne czopy mocujące, żeby nie pomylić ( sześciokątny i czworokątny- to jest identycznie zachowane w zamiennikach, montują się zupełnie jak oryginały)
Różni je natomiast jeszcze gumowa powierzchnia robocza wałka. Zamiennik ma ją krótszą o 5 mm. Myślę, że to Pikuś.
Filtrów nawet nie ma co fotografować. Są identyczne.

Tymczasem po założeniu zamienników robot normalnie zasuwa. Piknie psze Państwa  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Kobiety...
:)

Co tam u mojej Roomby? Dziś gra w koszykówkę. Wyciągnęła sobie piłkę do kosza zostawioną na podłodze i tarmosi ją po chacie. Zabawne. Z jednej strony traktuje jak przeszkodę i się cofa, ale uderzenie przemieszcza piłkę w nowe miejsce, gdzie za jakiś czas znowu w nią pieprznie. Wytoczyła ją ze 4m z miejsca pierwotnego i to z pomieszczenia :) Ciekawe jak się to ma do jej algorytmu sprzątania? Czy sfiksuje i zostawi połowę nieodkurzoną? Zobaczymy :) Swoją drogą nadal nie do końca rozumiem czym się kieruje robot. Teoretycznie obmierza obwód powierzchni do odkurzenia, a później wypełnia, ale czasem najwyraźniej się gubi. Gdy w zmierzonym układzie coś się zmieni ( ktoś zamknie otwarte drzwi, lub odwrotnie, któraś przeszkoda się przesunie, robot w czasie szamotaniny z np. progiem się obróci, gdy raz wjedzie na gruby dywan, a innym razem nie potrafi i traktuje jak przeszkodę stałą ) i wtedy zostają płaszczyzny nieodkurzone.

Co do brania przeszkód z byka. Z miesiąc temu, przy którymś pierdyknięciu w czarne, robot stanął i zaświecił się komunikat RST. Włączyłem, pierwszy kontakt z przeszkodą i znowu RST. Najwyraźniej wstrząs mózgu. Przeczyściłem mu wszystkie czujniki, styki, włączam i nadal to samo. Pierwsza przeszkoda, wyłącza się i świeci się komunikat RST. Telefon do przyjaciela ( infolinia). Pani mówi: szybko napieprzać w guzik CLEAN, prawdopodobnie styki nie kontaktują, a jak nie- do serwisu. Na szczęście zadziałało. Ponapieprzałem w guzik i działa  ;D
Tak w ogóle RST to reset urządzenia. I to jest ciekawe, bo resetuje się godzina, ale kalendarz odkurzania już nie. Czyli ma jakieś bateryjne podtrzymanie pamięci. Po resecie wydaje się też być bardziej nieśmiały i dokładny przy obmiarze i wypełnianiu. Ale może to tylko moje złudzenie.

Co do odkurzacza tradycyjnego- warto go zostawić dla dwóch tematów:
- czyszczenia filtra hepa w Roombie,
- odkurzanie miejsc do których Roomba nie sięgnie, a i miotełką nie da rady, żeby wymieść na środek w paszczę Roomby.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nic nie rozumem. Piłka nie wpłynęła na program zajęć i Roomba wszędzie zajrzała.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Flip Back

Również jestem szczęśliwym posiadaczem Roomby. Sceptycznie podchodziłem do tematu przed zakupem. Teraz nie wyobrażam sobie aby tracić czas na bieganie po domu z tradycyjnym odkurzaczem. Szkoda czasu i kręgosłupa :-)

frywolny trucht

Oto wczorajszy, niechlubny bohater odcinka. Czarno-białe kółko skrętne:





Wracam wczoraj do chaty, a na środku garderoby stoi lekko przechylona, rozładowana Roomba  :o Zabrakło jej z pół metra do stacji.
Odwrócenie na brzuszek i już widać, że nie ma kółka.  Wypadło z uchwytu i robot nie był w stanie wtoczyć się na platformę dokującą.
No to szukamy kółka. Szukamy. O! jest w kablach. Przy podskakiwaniu na kablach musiało wypaść. A dlaczego wypadło w ogóle? Otóż dlatego, że jak widać na zdjęciach, ośka kółka lubi nawijać włosy i rozpycha plastikowy uchwyt ośki. Do tego każdorazowe wyjecie kółka i oczyszczenie ośki powoduje osłabienie zaczepu. Słabe. Niby taka przemyślana maszyna.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

No to zaglądamy na stronę irobot.pl w poszukiwaniu nowego zespołu kółko-uchwyt. Oto jest:
http://irobot.pl/pl/seria-700/101-kolko-przednie-z-oska-i-podstawa-5060155400143.html
39,90 zł...

...plus przesyłka 18 zł. Nie można nic taniej. Wychodzi bez grosza 58 zł  :o

Zaglądamy na alegra, a tam tylko autoryzowani oprawcy:
http://allegro.pl/kolko-przednie-do-irobot-roomba-5xx-6xx-7xx-8xx-i5992825703.html
39 zł plus najtańsza opcja przesyłki list ekonomiczny za 14 zł. No jajka po prostu.

Do tego przekaz:
"Informuję wszystkich użytkowników roomb modeli 5xx ; 6xx lub 7xx, że w przypadku zatarcia się przedniego kółka roomba będzie co jakiś czas robiła nieoczekiwane nawroty pogarszając efekty sprzątania. Podobnie kiedy to kółko się zabrudzi i nie będzie działał czujnik optyczny zmiany barwy.
Samodzielna wymiana jest bardzo prosta - wystarczy wyjąć przednie kółko razem z podstawą i włożyć nowe."


To prawda, że gdy się zaciera przez włosy, zaczyna się zachowywać jakby nie mogła wjechać na wysoki dywan. Moje kółko się pobrudziło i jak rozumiem czeka mnie też ten efekt z powodu niemożności wyczyszczenia kółka. Czyli typowy moduł do wymiany? Tylko dlaczego tak drogi i po w uja cięcie z wysyłką za 14-18zł?

No to robimy ponownie za Janusza i lecimy do Chin, czyli tam gdzie i tak produkują Roombę:
http://www.ebay.pl/itm/Caster-Castor-Wheel-for-iRobot-Roomba-Vacuum-Front-Wheel-Assembly-Replacement-/162423008947?hash=item25d12a6eb3:g:0WkAAOSwWxNYv8ZD

i za troszkę ponad 25 zł mamy nowe kółko. Tyle, że pewnie znowu będzie szło prawie dwa miesiące.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wsadziłem trochę ręcznika papierowego i działa. Kółko nie stawia ani za dużego oporu, ani nie wypada na przeskakiwaniu kabli, progów.
I czekamy na dwa kółka z Chin. Mówcie mi Janusz  ;D

p.s. Proszę bardzo, że z Chin:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dziś po powrocie z urlopu odebrałem kółka. Pasują idealnie. Są tak naprawdę identyczne z tym w robocie. Zero opłat celnych. Na zdjęciu jedno z kółek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93