iRobot Roomba 865

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 19, 2016, 20:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Czyli jak wyczuje koniec podłogi (schody w dół) to że ten jego wbudowany lęk wysokości zadziała i się nie sp...li? Jeśli tak to może żonie na Mikołaja zanabyć?
A te latarnie to jak toto wygląda i ile za to wrzeszczą?

frywolny trucht

#26

Cytat: masza w Listopad 20, 2016, 17:39Czyli jak wyczuje koniec podłogi (schody w dół) to że ten jego wbudowany lęk wysokości zadziała i się nie sp...li?

Dokładnie tak.
Jak zajrzysz na stronę irobot.pl to latarnie trochę kosztują, ale jak się rozejrzeć po portalach aukcyjnych to można:
http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-ele-1-4-1018&search_scope=&string=irobot%20latarnia

Cytat: gratefullde w Listopad 20, 2016, 17:47W roboty nie wchodzę

Żona uważała, że mamy za bardzo zagracone, żeby sobie robot poradził, ale jak popatrzysz na filmikach to robot naprawdę sobie sprawnie lawiruje w ciasnych przestrzeniach miedzy nogami krzeseł, za zasłonami itp. To coś ma 35 cm średnicy. Myślę, że warto nawet w niektórych miejscach trochę zmodyfikować wystrój, albo podnieść na czas odkurzania. To lepsze niż latać z odkurzaczem. Chyba.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Robot jest oczujnikowany i widzi praktycznie wszystko. Ze schodów nie spadnie,bo sensor widzi uskok i zaraz betię cofa.Robocik skanuje cały pokój i wie ile ma go sprzątać,jak sensor wykryje bardziej zabrudzone miejsce,to włącza się lupka na displaju i w tym miejscu szoruje kilka razy.Jedyna słabość,którą ja dostrzegam,to fakt,że słabo rozpoznaje ciemne przedmioty i w te potrafi przywalić,w jasne nie wali,tylko pięknie hamuje. Ja jestem mega zadowolony.Górę domu praktycznie sprząta tylko Roomba,mój przyjaciel ma Scoobę i od tego momentu,jego żona przestała myć podłogi.Technologia naprawdę się rozwinęła i teraz jest mega ok.

frywolny trucht

Ale tej sztucznej inteligencji to trzeba trochę się nauczyć, poobserwować, niemałą rozkminę wykonać. Nie widzę tego, że ogarnie temat jakaś żona. Ogólnie ukryłem stację i punkt startu w garderobie. Trzeba tylko pamiętać, żeby o 12.15 miał otwarte drzwi ( na tą godzinę jest w dni powszednie ustawiony) :) Wyobraźcie sobie, że naprawdę sobie super radzi, nawet na włochatego dywana wjeżdża, ale coś mu się usrało, że omija prawą kolumnę, zalatuje od tylca, przejeżdża przez kabel głośnikowy i napiżdża w stolik z impetem, wygrzebując inne kable. Trochę się bidulek porysował w czasie walki. Wszystko co czarne gorzej widzi, a oprócz tego gubi orientację w wyniku szamotaniny. No i grzęźnie w tym miejscu jak zawodnik MM w klatce. ( Trzeba poobserwować parę razy, czy gdzieś coś inaczej nie ustawić- zanim się go zostawi samego w domu. Póki co, postawiłem mu dwa odbojniki drzwi ( srebrne na gumce), żeby się odpieprzył, ale raczej czeka zakup latarni. A tak poza tym cud, miód i orzeszki. Ładnie sprząta. Sporo szajsu wyciągnął z wykładziny wełnianej u córki. Spodziewam się, że to tony roztoczy. Fuj.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2016, 19:47
Ale tej sztucznej inteligencji to trzeba trochę się nauczyć, poobserwować, niemałą rozkminę wykonać. Nie widzę tego, że ogarnie temat jakaś żona. Ogólnie ukryłem stację i punkt startu w garderobie. Trzeba tylko pamiętać, żeby o 12.15 miał otwarte drzwi ( na tą godzinę jest w dni powszednie ustawiony) :) Wyobraźcie sobie, że naprawdę sobie super radzi, nawet na włochatego dywana wjeżdża, ale coś mu się usrało, że omija prawą kolumnę, zalatuje od tylca, przejeżdża przez kabel głośnikowy i napiżdża w stolik z impetem, wygrzebując inne kable. Trochę się bidulek porysował w czasie walki. Wszystko co czarne gorzej widzi, a oprócz tego gubi orientację w wyniku szamotaniny. No i grzęźnie w tym miejscu jak zawodnik MM w klatce. ( Trzeba poobserwować parę razy, czy gdzieś coś inaczej nie ustawić- zanim się go zostawi samego w domu. Póki co, postawiłem mu dwa odbojniki drzwi ( srebrne na gumce), żeby się odpieprzył, ale raczej czeka zakup latarni. A tak poza tym cud, miód i orzeszki. Ładnie sprząta. Sporo szajsu wyciągnął z wykładziny wełnianej u córki. Spodziewam się, że to tony roztoczy. Fuj.

Latarnie są niezbedne a nawet dwie. One są dwufunkcyjne,czyli virtual wall i light. Powinieneś także zainwestować w czujnik Hallo,szczególnie jeśli masz zwierzaki,jak go ustawisz miedzy miskami,to Roomba nigdy w nie nie wiedzie. Jestem zdziwiony,że nie masz latarnii na wyposażeniu,ja mam dwie.

frywolny trucht

#30
Cytat: Melepeta w Listopad 21, 2016, 20:38Wy jak baby. Tylko o odkurzaczach

Ile znacie kobiet programujących nagrywanie? Kiedyś magnetowid, dziś nawet i dekoder telewizyjny?
Nie chcę brzmieć jakoś szowinistycznie, ale...

Cytat: jamówię w Listopad 21, 2016, 20:48Jestem zdziwiony,że nie masz latarnii na wyposażeniu,ja mam dwie.

No jak pisałem. Trochę mocniejszy model z zerowym wyposażeniem, żeby było taniej. Żebyś sam dojrzał z czasem, że coś jeszcze potrzebujesz :)
http://irobot.pl/pl/roomba/299-nowosc-irobot-roomba-865-5060359282767.html




ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2016, 20:55
Cytat: Melepeta w Listopad 21, 2016, 20:38Wy jak baby. Tylko o odkurzaczach

Ile znacie kobiet programujących nagrywanie? Kiedyś magnetowid, dziś nawet i dekoder telewizyjny?
Nie chcę brzmieć jakoś szowinistycznie, ale...


Moja siostra sobie radzi. Innych nie znam :)

vasa

A ja mam Scoobę.
Jest gupi jak but z lewej i co najmniej raz na dwa sprzątania gdzieś się zakałapućka i piszczy żałośnie żeby go ratować.
A na dodatek jest w stanie umyć na raz jakieś 15m2 podłogi.
A ja mam 100 :(
Było sobie wkładkę kupić zamiast tego kabotyna.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: vasa w Listopad 21, 2016, 20:59
A ja mam Scoobę.
Jest gupi jak but z lewej i co najmniej raz na dwa sprzątania gdzieś się zakałapućka i piszczy żałośnie żeby go ratować.
A na dodatek jest w stanie umyć na raz jakieś 15m2 podłogi.
A ja mam 100 :(
Było sobie wkładkę kupić zamiast tego kabotyna.




U mojego sąsiada często widzę Scoobę na 80 metrach,radzi sobie świetnie.

vasa

Cytat: jamówię w Listopad 21, 2016, 21:04
U mojego sąsiada często widzę Scoobę na 80 metrach,radzi sobie świetnie.

Ale on po 15 jest już pusty :o
To co?
Dla sportu gania czy z psem się bawi :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ile ma lat? Pierwszy robot IRobot powstał jakoś w 1995?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#36
Tymczasem zapisałem się do klubu iRobot i zakupiłem ze zniżką 15% jedną latarnię. Te tańsze na alegru niby nie pasują do mojego modelu.
Dzień drugi sprzątania przebiegł dziwnie. Wracam do chaty, robot powinien jeszcze zasuwać, a tu cisza. Rozglądam się. W stacji dokującej nie ma, czyli poległ na polu walki. Oto jest. Wbity na stopę krzesła barowego ( takiego z szerokim talerzem jako stopą, dodatkowo z wkręconymi słuchawkami dousznymi syna. :)  :)

Po wyjęciu rolki, łatwo wyszły. W bonusie zdjąłem cokoły w ciągu szafek kuchennych i pięknie syf tam wypucował. Chyba z 7 lat nikt nie zaglądał do tej jaskini, zresztą i tak niedostępnej miejscami dla człowieka ze szmatą, a z odkurzaczem- może, ale niezła ekwilibrystyka  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#37
A oto płyta główna robota, który odkurza. Czy coś Wam to przypomina? Komputer?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

#38
Teraz chcąc kupić odkurzacz pytamy o RAM i moc procka a nie siłę ssania.
Cuda na patyku ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Zanim zejdziemy, przyjdzie się zmierzyć z tzw. sztuczną inteligencją. Na pewno.
Nie wiem czy to źle, czy dobrze? Odkurzacza manualnego kot bał się jak ognia. A to był wypasiony, cichy model.
IRobot jest sporo cichszy, działa spokojnie, płynnie, wolniej i nasz kot ma go w tyłku. Czyli jakiś sukces tej zielonej płytki.


HEJ!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#40
Dziś trzeci dzień zaprogramowanego sprzątania. Maszyna punktualnie o 12:15 wyrusza do boju. Rozlega się hejnał i wio! No właśnie. Przy pierwszym odpaleniu robot był dość gadatliwy, w menu ustawiłem język i nic. Tylko melodyjki przy wyruszaniu i lądowaniu. To po co ten język ustawiałem? Dziś wyszło. Maszyna po wystartowaniu z bazy obrysowuje sobie mieszkanie, zapamiętując kształty pomieszczeń. Później metodycznie sprząta poszczególne pomieszczenia. Dziś dotarła do dywanu, który widnieje jako tło dla gadżetów na moich zdjęciach. Otóż ma on 2 cm wysokości, ale tam gdzie się na niego wchodzi- jest niżej. Tam robot spokojnie wjeżdża. Są miejsca pomiędzy- gdy robot walczy, żeby wjechać i są miejsca nietknięte, nie przyduszone, które robot traktuję już jak ścianę. Że nie da się i omija. Najgorzej jest jak próbuje walczyć. Dziś tak się stało, że się powiesił, wyłączył, zapaliła się kontrolka PROBLEM i usłyszałem w końcu ludzki głos :) Pani powiedziała, że mam przestawić maszynę i włączyć przycisk CLEAN. Odkurzamy dalej.
Czyli po pierwsze gada, ale w sposób daleki od satysfakcjonującego. Widziałbym np powitanie na starcie: Witaj milordzie, Twój wierny sługa rusza dla Ciebie w bój! Po drugie po takiej akcji z komunikatem, następuje wyłączenie i odkurzacz głupieje. Skończył odkurzacz pokój i pojechał do bazy odtrąbiając hejnał. Jaki zadowolony, a co z resztą pomieszczeń??
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Co zrobi ta maszynka jak trafi do pokoju, gdzie leżą porozrzucane klocki Lego, skarpetki, sznurki itp. - taki typowy chłopięcy pokój? Mam takich kilka i jestem już bezsilny.

frywolny trucht

W instrukcji stoi, że trzeba posprzątać pokój z pierdół. Słuchawki wciągnął i się zatrzymał. Nie zniszczył ich. Kable wciąga, zaraz jednak wypluwa, ale kable to zło, bo jak się zaplącze, w czasie wyplątywania potrafi się poślizgnąć i cały misterny plan z obmierzaniem pomieszczenia idzie w pi... Lepiej wtedy wrzucić mu przycisk DOCK, żeby wylądował w bazie i zacząć proces od początku.  Ale spróbuję po dzisiejszym odkurzaniu postawić mu parę pierdół na drodze. Wyczyszczę zbiornik, żeby potem nie gmerać w brudzie. Póki co jeszcze zasuwa.

Na zdjęciu powyżej załapało się światełko czujki na podczerwień, którego nie widzimy. To czujka wysokości. Jest ich 6 i pilnują, żeby robot nie spadł ze schodów.
Na zdjęciu poniżej stołek barowy, ze stopą o wysokości 1,5 cm na którą robot wjeżdża bez problemu. Sądzę, że odkurzacze z mniejszymi kółkami będą miały z tym kłopot.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2016, 13:15W instrukcji stoi, że trzeba posprzątać pokój z pierdół.
Czyli odpada. :(

gratefullde

Fajna rzecz. Kupię jak nauczy się korzystać ze schodów ;D  U mnie są cztery kondygnacje = 4 iroboty (a może więcej bo pomieszczeń jest na każdej kondygnacji po kilka?). Niemniej do kuchni, do zbierania okruszków, zapewne bajka :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#45
Rudy, a normalny odkurzacz nie wciągnie? Hmm, co to za model?

Kolejne dwie rzeczy. Zamówiona na stronie irobot.pl latarnia jest "w przygotowaniu", a nie dawała mi spokoju kwestia tych tańszych latarni, które w dodatku mają regulację zasięgu. Myślałem, że może zmienię jeszcze zamówienie. Druga sprawa, robot w bazie całkiem głośno pyka. Czasem parę razy w krótkim czasie, długo nic, pojedyncze pyknięcie. I tak sobie powtarza to całkiem donośne pykanie. Przy czym ja jestem uczulony na zegary ścienne, które tykają. Większość z Was ma tak głośne, że zasnąć nie mogę, albo mnie budzą :)  Jeśli Was to nie wkurza- takie pykanie robota też nie będzie.

Zadzwoniłem dziś na infolinię i dowiedziałem się, że jeśli ma działać funkcja latarni i wirtualnego muru- musi być do mojego modelu ta droższa Dual Mode kod produktu: 69455
Pykanie- nic się nie psuje, to pyka moduł zasilający, jeśli mi to przeszkadza mogę zgłosić do naprawy, bywają takie przypadki. W sumie schowałem robota na tyle daleko, że go nie słyszę teraz, więc nie wiem. Teraz mi nie przeszkadza.

Specyfika pracy. Robot pracuje całkiem cicho, w sposób zrównoważony ( gdy nie wyplątuje się z kabli). Ale jednak trochę napiera na przeszkody jak dzik. Zawsze napiera, próbuje czy da się przepchnąć. Gdy coś jest białe lżej, gdy coś czarne- mocniej. Zderzak jest ogumowany więc nic się nie dzieje, ale potrafi przestawić mi stojak z kolumną tak, że obie kolumny patrzą  jakby na zewnątrz  ;D Fajne natomiast jest to, że wygarnia sobie brud spod tych stojaków. Na zdjęciu poniżej dwa odbojniki. Też je przepchnie, ale dają radę już nie wpuszczą w kable. Na zdjęciu widać też okablowanie. To w tym miejscu stoczył taką walkę, że na górze jest podrapany jak Bruce Lee z  filmu"Wejście Smoka". No i butelka z jakąś tam 1/3 wody. Gdy najeżdżał na czołówkę- dała radę osłonić stojak, ale później zaatakował od boku i ją po obrysie stojaka zaprowadził na drugą stronę do kąta :) To wszystko jest oczywiście pokłosiem dostrojenia robota, żeby sprzątał za firanami.

p.s. Okleiłem stopę stojaka białymi filcami do nóg mebli, ale robot miał gdzieś. Zdjąłem.
Bez latarni ani rusz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#46
Test wciągania  ;) Nie znalazłem żadnych klocków, ale dwie, czarne, plastikowe stopki chyba mogą udawać.
Na pierwszym zdjęciu zestaw w ułożeniu przed pierwszym z trzech przejazdów. Po śladach kółek widać, że skarpeta, długopisy, stopki,  kawałek drutu, zielona kulka nie wzruszają robota. Trochę to wszystko porozrzucał. Kurczę, ile jeszcze syfu w dywanie odkrył przy tym?  :o Zbiornik był pusty. Po trzech przejazdach załapał za to parę monet. Klocki - te trochę większe, w jakimś zestawie pozłączane- są raczej bezpieczne. Puzzle raczej wątpię, ale to bym musiał sprawdzić, żeby tak na 100%
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2016, 13:52Rudy, a normalny odkurzacz nie wciągnie? Hmm, co to za model?
Normalnym to ja klocki przesuwam w bok, a skarpetki i inne fragmenty odzieży zbieram automatycznie i zanoszę do prania. Przy okazji opieprzam dzieciaki, że syf zostawiają. Jak zbudują roboty które oddzielają lego od skarpetek i potrafią opieprzyć bachora to kupię :)

frywolny trucht

Wygodna rączka do przenoszenia miedzy poziomami  ;)
Hmm. To może sesja zdjęciowa jak wygląda robot po trzech dniach pracy, przed czyszczeniem...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#49
Wyjaśnienie przycisków.
CLEAN- włącza i wyłącza robota. Używamy gdy mamy ochotę poodkurzać wtedy kiedy my chcemy, a nie kiedy programator go uruchomi.
DOCK- powrót do bazy, robot sprząta i szuka bazy ( priorytet, sprząta, żeby pustych przebiegów nie było)
CLOCK- ustawiamy godzinę wg której programator będzie uruchamiał robot (odkurzanie max raz dziennie, max 7 dni w tygodniu)
SCHEDULE- ustawiamy o której w danym dniu ma się uruchomić robot. Dowolny wybór dni tygodnia i godzin.
SPOT- szorowanie miejsca brudnego, robot spiralnie zaczyna się kręcić uzyskując maksymalną średnicę 1m- do miejscowego sprzątania, jak się nam coś rozsypie w jednym miejscu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93