Western Electric WE16GA

Zaczęty przez Melepeta, Listopad 29, 2016, 22:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Z Anglii.
Pierwsze wnioski - lepiej ale jeszcze nie wiem co  :o
Rzeczywiście jest wszystkiego więcej.

MAC

On faktycznie otworzył górę w stosunku do WE a co za tym idzie przestrzeń się powiększyła.

Jamówię

Cytat: masza w Luty 07, 2017, 18:05
On faktycznie otworzył górę w stosunku do WE a co za tym idzie przestrzeń się powiększyła.



Nie kuś!

MAC

Proszę Państwa... umarł król, niech żyje król...
Duelundy są za-je-bi-ste  :o

Jamówię


MAC

W pokoju nie ma żadnych kabli, żadnych głośników, żadnego sprzętu. Muzyka z pełną naturalną swobodą z każdej ściany gra  :o

MAC

Uprzedzając pytanie...
Nie, nie zamieniłem faz  ;D

Jamówię

Gdybym wziął 5m to ile bym zapłacił?

MAC

Za 10m z jednodniową przesyłką po przeliczeniu przez bank z karty mi zeszło 590 zł a dzisiaj z HFC zwrócili 109zł na kartę (VAT). Czyli na czysto 480 zł z wliczoną ekspresową dostawa (16 funtów) za 10m.

Jamówię

Czyli za 5 m 240 zł? :o

MAC

Pewnie trochę więcej bo cena za transport taka sama.
Można wziąć standardową przesyłkę Air Mail (4-5dni) to będzie 8 a nie 16GBP i wtedy będzie ok 240-250.

MAC

A fortepian Evansa jak żywy przede mną  :o

Jamówię

Zdazwonię do Cię jutro w tej sprawie:)

MAC


szczemirek

#89
Będę miał jutro ;) i jeśli to była podpucha to będę w lalkę szpilki wbijał  >:(

Skręcałeś te dwie nitki czy luzem?

MAC

Na razie luzem bo mnie ciekawość zżerała  :)
Jutro sobie warkocze uplotę.

szczemirek

Spróbuj zrobić taki obwarzanek jak Tymoszenko. Taki na czoło troszkę  ;D

MAC


malg

Maciek,
wrzucisz jakieś zdjęcie nowego warkocza  :)

Cytat: masza w Luty 07, 2017, 18:05
On faktycznie otworzył górę w stosunku do WE a co za tym idzie przestrzeń się powiększyła.
o beldenie też pisałeś podobnie (i słusznie), a potem wróciłeś do starego WE  ;D
Poczekaj miesiąc z sądami ;D






malg

Cytat: szczemirek w Luty 07, 2017, 21:16
Spróbuj zrobić taki obwarzanek jak Tymoszenko. Taki na czoło troszkę
O co chodzi z tym obwarzankiem Tymoszenki - bo nie wiem  :P
Wytłumaczycie koledzy nieświadomemu  :-\

MAC

Cytat: malg w Luty 08, 2017, 11:00
Maciek,
wrzucisz jakieś zdjęcie nowego warkocza  :)

Cytat: masza w Luty 07, 2017, 18:05
On faktycznie otworzył górę w stosunku do WE a co za tym idzie przestrzeń się powiększyła.
o beldenie też pisałeś podobnie (i słusznie), a potem wróciłeś do starego WE  ;D
Poczekaj miesiąc z sądami ;D







Jeszcze jest nieupleciony. Luzem wisi. Może dzisiaj mi się uda.

Oczywiście, że WE nie wyrzuciłem. Za miesiąc do niego wrócę i wyciągnę ostateczne wnioski.

szczemirek


MAC

A więc... jest fajnie.

Jaka jest różnica między WE16GA a DCA16GA?
Muzykalność na takim samym poziomie.
Bas, na tym samym bardzo dobrym poziomie. Świetna kontrola i szybkość.
Środek bardziej soczysty i mięsisty.
Góra - tu największe zmiany. O wiele bardziej otwarta i detaliczna ale bez darcia japy.
Co idzie za otwartością góry? Ano szersza i głębsza scena z bardziej precyzyjną lokalizacją źródeł.

Czy mając WE warto wymienić na Duelundy? Nie wiem. Jeśli ktoś wsłuchuje sie w detale i w ogóle przyjmuje, że kable cokolwiek robią poza przewodzeniem prądu to myślę, że warto.

Kto gra na marketowych drutach po zakupie tych kabli będzie zdziwiony i pozytywnie zaskoczony - naprawdę warto.

Koszt myślę, że bardzo przyzwoity.
Za 10m ( 2 x 2,5 na gotowo) kabla z ekspresową, jednodniową przesyłką zapłaciłem 610 zł
Na następny dzień HFC zwróciło mi na konto 109 zł (wartość VAT) czyli wyszło 500zł.
A jak ktoś jest cierpliwy może dodatkowo zaoszczędzić 40zł na normalnej przesyłce air mail (3-4 dni) więc zabawa na poziomie 450 zł. Rozsądnie? Bardzo.

Na tyle mnie one rozochociły, że dokupuję jeszcze DCA20GA na okablowanie wewnętrzne kolumn  :o

Melepeta

Po pierwszych Twoich wpisach napaliłem się na tego Duelunda. Teraz mi przeszło. Myślę sobie na uj mi to. Niech grają WE.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

To już drugi przeze mnie wyhamowany w tym tygodniu  ;D
Kawosz był pierwszy i wyhamowany dwukrotnie  8)