Marillion & Fish

Zaczęty przez merlin1973, Styczeń 21, 2017, 11:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Jeśli musi być z autografem, to zamawiać. Bez będzie taniej  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

fotobia

#26
No właśnie się zastanawiam czy nie skusić się na wydanie z autografem. Wychodzi ok 300 zeta za 4 Lp i autograf :) Jakby ktoś zamawiał to bym się dołączył.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

christo

Cytat: christo w Maj 20, 2017, 18:39
A tymczasem Ryba nie śpi! :) W lipcu na 4 LP ukaże się zremasterowany Misplaced Childhood oraz zapis koncertu z 1985 w Utrechcie. Prawdziwa gratka.

Szczegóły tu: https://shop.fishheads.club/product/misplaced-childhood-deluxe-vinyl-box-set/
Ciekaw jestem jakości...
Czy ktoś nabył może ten zestaw? Ciekaw jestem jak to brzmi.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Flip Back

Cytat: christo w Wrzesień 01, 2017, 12:20Czy ktoś nabył może ten zestaw? Ciekaw jestem jak to brzmi.
Właśnie, również ciekaw jestem opinii posiadaczy tego wydawnictwa. Najbardziej interesuje mnie jak wypada materiał live. Jeśli chodzi o studio album, słyszałem, że niestety mastering wypada słabo w porównaniu z oryginalnym wydawnictwem.

christo

Cytat: Flip Back w Wrzesień 01, 2017, 13:12Jeśli chodzi o studio album, słyszałem, że niestety mastering wypada słabo w porównaniu z oryginalnym wydawnictwem.
To lipa. Oryginalne wydania marillion nie brzmiały najlepiej...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Cytat: Flip Back w Wrzesień 01, 2017, 13:12Właśnie, również ciekaw jestem opinii posiadaczy tego wydawnictwa. Najbardziej interesuje mnie jak wypada materiał live. Jeśli chodzi o studio album, słyszałem, że niestety mastering wypada słabo w porównaniu z oryginalnym wydawnictwem.
OK. Więc od 2 tygodni cieszę się tym wydawnictwem. Remastering Misplaced childhood - mam wrażenie, że realizatorzy starali się jak najwięcej wyciągnąć z tego materiału. Mam dwa stare wydania MC i to co zauważyłem - nowe wydanie jest nieco ciszej nagrane. NIestety, powszechnie wiadomo, że stare nagrania Marillion brzmią średnio.
No ale Misplaced childhood to zaledwie jedna płyta z czterech. Pozostałe trzy to koncert z Utrehtu, który dosłownie zrywa gacie. To prawdziwa wisienka na torcie i należy potraktować to wydawnictwo jako przede wszystkim Live from Utreht i do tego zremasterowane MC w bonusie. Koncert obłędny, bardzo dynamiczny wzorowo nagrany i zrealizowany. Do tego świetna poligrafia (24 strony), niepublikowane zdjęcia i na koniec wspólna fotka Fisha z Marillion zrobiona po latach. Dla mnie bomba. Jazda obowiązkowa dla wszystkich fanów Marillion.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

fotobia

Ech, ja czekam... Będzie u mnie razem z Delicate Sound... Pink Floyd.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Cytat: fotobia w Listopad 13, 2017, 20:53
Ech, ja czekam... Będzie u mnie razem z Delicate Sound... Pink Floyd.
Jest [emoji16] nareszcie. Zaglądnąłem tylko z zewnątrz póki co, bo płyty dotarły do pracy.  Ładnie wydane. Jutro posłucham, niestety nie wszystko. Trochę mam przed pracą do pozałatwiania.
Tomasz pięknie spakował [emoji106],  mimo weekendu spędzonego na poczcie nic się kompletnie z nimi złego fizycznie nie wydarzyło.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Słucham, MC studyjna jak dla mnie bomba. To płyta na której starania realizatorów moim zdaniem przyniosły dobry efekt. Dużo wyciągnęli. Dużo słychać na tej płycie.
Nieco inaczej jest na koncercie. W sumie dla mnie ani lepiej, ani gorzej. Inaczej, :) Mi jak na koncert troszkę brak mocniej zaakcentowanej stopy perkusji. Szczególnie na Fugazi.  Bas fajnie chodzi, szczególnie z subwooferem. Niedawno dostałem w prezencie więc podłączyłem i słucham często z nim, szczególnie płyty koncertowe fajnie przy takim słuchaniu wypadają.
Tak ogólnie, nie ma czego żałować. Świetne wydanie. Cieszę się, że je kupiłem [emoji3]
Script for... Cudnie
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Jakub

Okazuje się, że Steven Wilson teraz wziął na tapetę Marillion i remiksuje ich płyty.

Odsłuchałem "Brave" no i się Stevenowi nie udało. Poza Loudness War nic ten miks nie wnosi. Mam winylowe wznowienie "Brave" zrobione z użyciem oryginalnych matryc i ten nowy remaster nijak się ma do oryginału.

marekw 76

Jak ja mogłem nie widzieć tego wątku?? >:D
Generalnie wolę z Fishem ale i z Hogim posłucham choć to dla mnie już zupełnie inna grupa i muszę mieć nastrój smętny aby słuchać.
Ale mam pytanie: Teraz kiedy już szał ustał niech ktoś napisze które wydanie lepiej brzmi epoka czy 2017? O album mi chodzi.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Jakub


marekw 76

Pojechałem skrótem myślowym zgodnie z górą strony :)
O Misplaced Childhood oczywiście pytałem :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

christo

Cytat: marekw 76 w Lipiec 12, 2018, 11:38Pojechałem skrótem myślowym zgodnie z górą strony :)
O Misplaced Childhood oczywiście pytałem :)
Pisałem o moich odczuciach parę postów wyżej:
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1750.msg157291#msg157291
Wg mnie nowa wersja gra lepiej.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

marekw 76

Owszem czytałem. Jednak głównie odniosłeś się do koncertu który jest "obłędnie nagrany". Na temat samego albumu napisałeś tylko, że jest ciszej :) i, że realizatorzy starali się jak najwięcej wyciągnąć z materiału. Ale nie napisałeś wprost jak im to wyszło :)
Możliwe też, że mam jakieś problemy ze zrozumieniem  >:D
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

rudy-102

Cytat: marekw 76 w Lipiec 11, 2018, 19:45Generalnie wolę z Fishem ale i z Hogim posłucham choć to dla mnie już zupełnie inna grupa i muszę mieć nastrój smętny aby słuchać.
Podobnie to widzę, tylko że do tej pory nie miałem jeszcze takiego nastroju żeby kupić ich pofiszowe płyty. :)

marekw 76

Ja nabyłem kilka tytułów ale w odtwarzaczu lądują sporadycznie.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

kangie

#42
Kto już słyszał? Nowy singiel "Be Hard on Yourself" - MARILLION

Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: merlin1973 w Styczeń 21, 2017, 11:25Tak jak w temacie, pisać proszę o zespole jak i o Rybie
Co lubimy, czego nie
Dla mnie Marillion to przede wszystkim pierwsze 5 płyt.
Chłopaki, mam coś dla Was! :)
Stare, z Fishem!


Life is too short for boring HiFi.

voyager747

Mam wszystkie płyty ich, z Fishem i bez, kilka solowych Fisha też. Bylem też 3 razy na koncercie, ale już z H.
Ostatnia płyta bardzo mi się podoba, poprzednia też.
https://www.youtube.com/watch?v=qSnbjOTlCy4