6sl7 i pochodne

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 10, 2017, 12:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Proszę użytkowników o informacje na temat tej lampy.

Od niedawna jestem użytkownikiem wzmacniacza Gennett wykonanego przez naszego forumowego kolegę Lenka. Wzmacniacz gra na tyle dobrze, że zdecydowałem się zaopatrzyć go w lepsze lampy. Jako lampy mocy zastosowano el34 (u mnie RFT) a jako sterujące 6sl7 (radziecki odpowiednik tej lampy).
Postanowiłem na początek (bo el34 RFT mają bdb opinie), wymienić 6sl7. Zakupiłem Sylvania 6sl7 GT Jan z 1944 roku, takie jak na zdjęciu.
Oczywiście pobiły już w pierwszych minutach radziecki, które nota bene, gdyby nie owo porównanie, nie były wcale takie złe ;)

Pytanie, co jeszcze jest warte uwagi ? NOS'y czy dzisiejsza produkcja?

pozdrawiam
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Te Sylvanie są bardzo dobre.

gratefullde

Cytat: masza w Styczeń 10, 2017, 19:13
Te Sylvanie są bardzo dobre.

Już wiem :)

No rzesz qur.. gdzieś Ty był?!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Próbowałem jak się żyje bez internetu oraz tv i powiem szczerze, że bardzo dobrze  :D
Głównie w górach  ;D

gratefullde

Cytat: masza w Styczeń 10, 2017, 19:19Głównie w górach  ;D

Pozazdrościć :)

Ja też chcę bez netu... bo inter to zawsze jakiś trzeba mieć ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Poczynilim wielki krok do przodu w celu wywrócenia życia do góry nogami i przywrócenia go na właściwe tory.
Jest prawdopodobne żebym za jakie dwa lata pożegnał sie z miejskim syfem i przyodział na stałe kierpce  ;D
Zakupilim działkę budowlaną w górach  :o
Hejjjj  :D

MAC

Ale żeś widzę przemeblowanie zrobił  :o

gratefullde

Cytat: masza w Styczeń 10, 2017, 19:37Zakupilim działkę budowlaną w górach  :o

No to hej!

Muszę na oscypki wpaść ;D


Przemeblowanie trochę jest ale ku dobremu ino ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

Cytat: masza w Styczeń 10, 2017, 19:37
Poczynilim wielki krok do przodu w celu wywrócenia życia do góry nogami i przywrócenia go na właściwe tory.
Jest prawdopodobne żebym za jakie dwa lata pożegnał sie z miejskim syfem i przyodział na stałe kierpce  ;D
Zakupilim działkę budowlaną w górach  :o
Hejjjj  :D




Żyw!!! Jakże ja sie cieszę. Trochę sie o Ciebie martwiliśmy.

malg

Cytat: masza w Styczeń 10, 2017, 19:37
Zakupilim działkę budowlaną w górach  :o
Hejjjj  :D

A w których górach: niskich, średnich czy wysokich ?  ;D
A prąd tam dochodzi ? Bo jak będziesz swojego króliczka gonił bez prądu  ;)

malg

Cytat: gratefullde w Styczeń 10, 2017, 12:39

Pytanie, co jeszcze jest warte uwagi ? NOS'y czy dzisiejsza produkcja?

pozdrawiam

Tej lampy nie znam, ale odniosę sie do NOS-ów
Trzeba bardzo uważać przy zakupie, bo NOS-y mogą być zleżałe i wtedy wymagają odpowiedniego wyżarzenia przed użyciem.
Cykl takiego wyżarzania może trwać nawet 72 godziny i wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu.
Więc sprzedawcy (aledrogo, jebay, ....) przewaznie tego nie robią. Oczywiście można trafić NOS-y które są ok.

Ja jestem zwolennikiem lamp z epoki (60,70-te lata) używek z dobrze pomierzonymi parametrami, ze sprawdzonego zródła - takiego, w którym możesz bez problemu wymienić lampy, jeśli coś jest nie tak.
Ameryki nie odkryłem - Kolumbem nie jestem.  ;D


MAC

Cytat: malg w Styczeń 14, 2017, 00:50A w których górach: niskich, średnich czy wysokich ?  ;D
A prąd tam dochodzi ? Bo jak będziesz swojego króliczka gonił bez prądu  ;)

Pieniny, okolice Szczawnicy. Wszystkie media są  8)

malg

Cytat: masza w Styczeń 14, 2017, 09:54
Pieniny, okolice Szczawnicy.
no to średnie znaczy,
tam chyba to "hej" góraiskie (z pod samiutkich tater) nie pasuje. Nie wiem jak Ci pienińscy górale mówią

Jamówię

Znam dobrze Kluszkowce,narty oczywiscie,ale jest też tam japoński pensjonat,wysoko w górach,prowadzi go Japonka Akiko,polecam,pyszna kuchnia i starojapoński styl z kaligrafią origami i kimonami. Pięknie :)

malg

Cytat: masza w Styczeń 14, 2017, 09:54
Pieniny, okolice Szczawnicy.

Pieniny to mi się kojarzą ze spływem dunajcem  ;D

MAC

Cytat: malg w Styczeń 14, 2017, 12:25Nie wiem jak Ci pienińscy górale mówią
"Ze mną się nie napijesz...?"
;D ;D ;D

gratefullde

Cytat: masza w Styczeń 14, 2017, 13:06Ze mną się nie napijesz...?

od morza do Tatr słyszę to zawołanie ;D

Wracając do lamp. Sylvania się wygrzewa, nie jest to jeszcze pewnie pełne brzmienie tej lampy ale czuć niesamowity potencjał. Nie wiem na ile wpłynie na brzmienie wymiana lamp mocy  el34 z RFT na np Telefunkeny, ale zmiana driver'ów zmieniła całkowicie brzmienie wzmacniacza. Przede wszystkim Sylvanie dodały dynamiki i barwy, soczystości. Aż chce się słuchać. Szarpnięcie basu czuć fizjologicznie, to samo dzieje się z uderzeniem perkusji, czuć atak. Do tego dochodzi masa informacji. Sam się zaczynam zastanawiać czy nie jest zbyt ofensywnie. To znaczy na pewno jest w stosunku do tego co było poprzednio. Głębia i scena się pogłębiły w każdym aspekcie, góra jest bardziej dźwięczna. I to wszystko z 8W na kanał + Cheviot.
Słucham sobie Keitha Jarretta Somewhere Before, pierwsze trio, Charlie Haden brzmi nieziemsko... spijam te dźwięki z lubością :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

To jaka jest najlepsza 6sl7? Tylko te Sylvanie,czy jeszcze inne typy?

MAC

Np RCA 5691 Red Base


Jamówię



Jamówię

Ceny za szt RCA, lepsze niż ruskich TungSoli ;D