Mulenie kabli??

Zaczęty przez amati74, Styczeń 31, 2017, 07:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Witam kolegow i proszę o pomoc w rozwiązaniu dylematu a mianowicie co to dokładnie znaczy i czym się objawia "mulenie kabli, zmacniacza lamopwego etc. Na co powinienem zwrócić uwagę słuchając muzyki żeby wychwycić mulenie albo jego brak.

amati74


amati74

#1
Panowie naprawdę nikt mi nie powie co z tym muleniem? No nie bądźcie tacy prosze 🙏 jak mam poszerzyć swoją wiedzę jak nie od najlepszych ludzi co mają o tym pojecie

amati74

miniabyr

Mulenie ja odbieram jako  zmniejszenie rozdzielczości , zmniejszenie kontrastu  a przede wszystkim  dowalenie basu  i pewnego rodzaju "ociężałość"  Możesz łatwo to zaobserwować jeśli do ciepło grającego źródła dasz kabel miedziany  ,który w większości "brzmi" ciepło , ma taki ładny kontur na średnicy . To, plus ciepło grające źródło może pokazać mulenie o które pytasz. To oczywiście moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Dla mnie mulenie jest wówczas, gdy z głośników wydobywają się głównie niskie tony, zszarzała góra pasma oraz plama płaskiego dźwięku, z której nie da się wywnioskować jak są rozmieszczone instrumenty na scenie.
Aby takie zjawisko zaobserwować wystarczy wydać na allegru 100 złotych polskich na dzieło rodzimej manufaktury pt Audionova Moonwalker  ;D
Zjawisko gwarantowane.

MAC

W sumie na to samo wyszło co napisał Paweł  :D

miniabyr

Cytat: masza w Luty 02, 2017, 21:55
W sumie na to samo wyszło co napisał Paweł  :D
No bo to właśnie jest mulenie ..................idę się zmulić do wątku alkoholowego.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

Ok dzięki wielkie, mam teraz podstawy do zaobserwowania czy moje VD SS mulą czy nie tylko szkoda że nie mam z czym tego porównać ale nie to będę kombinował. Jak coś to będę spawal coś od nowa według waszych doświadczeń.

amati74

No to i ja zmienię komnate na bardziej rozrywkową. Do baru AM marsz

Melepeta

Od kabli Audionovy, to trzeba z daleka się trzymać. Miałem trochę różnych i wszystkie grały słabo. Nawet te ich topowe.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

jajacek1410

Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 22:01mam teraz podstawy do zaobserwowania czy moje VD SS mulą czy nie tylko szkoda że nie mam z czym tego porównać
Jak nie masz z czym porównać, to się niczego nie dowiesz. A co to jest VD SS ? Nic mi to nie mówi.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Cytat: jajacek1410 w Luty 02, 2017, 23:17A co to jest VD SS ? Nic mi to nie mówi.
van damme silver series
Mół kablowy. No może nie końca muli, ale granie jest mocno wygaszone. Wszystkiego jest mniej. Po przepięciu na ten kabel miałem wrażenie jakbym się dusił. Nawet dobre wtyki nie pomagają.  Dałem go mojemu koledze do przetestowania bo  myślałem, że to może wina mojego sprzętu, że się nie zgrywa, ale kolega miał podobne wrażenia.

amati74

Cytat: jajacek1410 w Luty 02, 2017, 23:17
Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 22:01mam teraz podstawy do zaobserwowania czy moje VD SS mulą czy nie tylko szkoda że nie mam z czym tego porównać
Jak nie masz z czym porównać, to się niczego nie dowiesz. A co to jest VD SS ? Nic mi to nie mówi.
Na razie będę sprawdzał te kable które mam czy Van Dame Silver series 55pf bede szukał tych szczegółów o których pisali masza i miniabyr. A potem może uda mi się pożyczyć jakieś inne kable i sprawdzę te inne albo zamówię jakieś druty polecane na forum i pospawam nowe. Taki mam plan ale jak wiadomo rolnik kiedyś planował że puści bąka a się zesrał. Mam nadzieję że jeszcze nie jestem głuchy i plan się powiedzie.


rudy-102

Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 23:26Na razie będę sprawdzał te kable które mam
A w które połączenie masz wpięte te VDSS?

amati74

Od cd do wzmacnuacza słuchawkowego, od słuchawkowego bezstratną przelotką do integry. Gramofon nie mogę podłączyć bo tam jest niestety kabel wlutowany na stałe, a wpisanie VD do pre gdzie od gramofonu idzie prawdopodobnie kiepski kabel nie ma sensu
Jak zmienię gramofon to wtedy tak.

jajacek1410

Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 23:26Na razie będę sprawdzał te kable które mam czy Van Dame Silver series 55pf bede szukał tych szczegółów o których pisali masza i miniabyr.
Będę się upierał przy swoim. Jak nie masz do porównań drugiego kabla, to się niczego nie dowiesz. Musi być jakiś punkt odniesienia.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 23:36Jak zmienię gramofon to wtedy tak.
???
Sądząc po awatarze myślałem, że masz Sondeka.

amati74

Cytat: jajacek1410 w Luty 02, 2017, 23:37
Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 23:26Na razie będę sprawdzał te kable które mam czy Van Dame Silver series 55pf bede szukał tych szczegółów o których pisali masza i miniabyr.
Będę się upierał przy swoim. Jak nie masz do porównań drugiego kabla, to się niczego nie dowiesz. Musi być jakiś punkt odniesienia.
Ok w takim razie sprawdzę co spawaliscie na forum i coś zakupie a wtedy zacznę dopiero testy (zostałem siłą namówiony do pospawania owych kabli w razie awantury z żoną zwale winę na ciebie[emoji12])

amati74

Cytat: rudy-102 w Luty 02, 2017, 23:40
Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 23:36Jak zmienię gramofon to wtedy tak.
???
Sądząc po awatarze myślałem, że masz Sondeka.
To moje marzenie, robię sobie wizualizacje [emoji2], chce żeby żona się w końcu opamiętala i może może..
Chyba zmienię avatara o teraz mi wstyd.

rudy-102

Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 23:40sprawdzę co spawaliscie
Jak chcesz popróbować precyzyjnego kabla za niewielkie pieniądze to polecam Inakustik NF-202. Powinieneś usłyszeć różnicę.

amati74

Cytat: rudy-102 w Luty 02, 2017, 23:44
Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 23:40sprawdzę co spawaliscie
Jak chcesz popróbować precyzyjnego kabla za niewielkie pieniądze to polecam Inakustik NF-202. Powinieneś usłyszeć różnicę.
Wiem wiem czytałem i dobrze rokuje. Czy on jest tak samo sztywny jak VD?

rudy-102

Dużo sztywniejszy.
To drut.

amati74

Cytat: rudy-102 w Luty 02, 2017, 23:46
Dużo sztywniejszy.
Pewnie przez te teflonowe rurki i same druty miedziane pewnie grubsze
To problem kiepsko się układają za sprzętem ale nic to będę musiał kiedyś kupić stolik jakiś fachowy.

amati74

Idę do barku na drinka muszę wypić za avatar i poszukać nowego

jajacek1410

Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 23:40w takim razie sprawdzę co spawaliscie
Trzeba by poprosić Ahaję, żeby wkleił tu swój projekt interkonektu gramofonowego zrobionego z przewodu mikrofonowego Proel jakiś tam. Zrobiłem sobie taki kabel, koszt kilkadziesiąt złotych, i jestem całkiem zadowolony. Nie ustępuje kilku kabelkom w cenie 400-600, z którymi porównywałem.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kawosz

Pierwszy raz mam w swoim systemie kabelek AN . Hmm audio to choroba jest muszę taki mieć  >:(
Nic nie muli i nić nie drze ryja . Jak będę oddawał miniabyrowi będę płakał  ;D