SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Dziś troszkę do siebie doszedłem,więc zająłem się po amatorsku fizyką. Jakiś czas temu do Klipschy kupiłem stołki Kallaxa ze szweckiego sklepu. Mają wysokość 40 cm,co idealnie pasuje do słuchania na nich kolumn w moim pomieszczeniu. Pomiędzy Kallaxa a Klipscha dałem dołączane przez Amerykanów podkładki,sorbotanowe stożki a pomiędzy Kallaxa a podłogę,wsadziłem niezawodne podkładki antywibracyjne,z francuskiego marketu budowlanego,8zł sztuka. Nigdy mnie te podkładki nie zawiodły i tak jest i tym razem. Całść dała bardzo przyjemny efekt w postaci jeszcze precyzyjniejszej holografii i precyzyjniejszego,bardzo kolorowego i zróżnicowanego basu. Jestem bardzo,bardzo zadowolony,mój kręgosłup mniej ;)

Drizzt

To masz teraz Michał Klipsche a nie JBL? Troszkę wypadłem z obiegu, stąd dyletanckie pytanie :o

Czy producent tych monitorów zaleca jakąś konkretną wysokość odsłuchu? Zwykle tweeter powinien znaleźć się na wysokości uszu słuchacza ale nie zawsze.

Michał

Tak,JBL Monitor Studio są świetne,tylko za duże do moich metrów,mają łącznie 4 bass reflexy.Herezje to OZ i w końcu nic nie boomi :)
Producent zaleca słuchanie ich na...ziemi :o na malutkich 2 centymetrowych cokołach odchylonych o parę stopni i one na tym jakoś grają,tak na moje ucho na 10% swoich możliwości ;) Po podniesieniu ich jak Pan Bóg przykazał,graja jak trzeba 8)
Fajne w nich jest to,że mają świetną mikrodymanikę,grają cicho całym pasmem,to pewnie wynika z ich wysokiej skuteczności.Z SETem grają jak lubię :)

Drizzt

No to git, słyszałem coś o tych paczkach, które według Klipscha mają stać na ziemi ale jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić :o to chyba taka oryginalność za wszelką cenę węc nie dziwię się, że słuchasz ich ,,normalnie".

Do SET-a to tylko paczki o wysokiej skuteczności, niektórzy twierdzą że i Harbeth się nada ale moim skromnym zdaniem to aberracja i nie chodzi tu wcale o to, że wzmak ma gałę mało odkręconą a jest głośno w pokoju - bo to można osiągnąć bez problemu tylko co z tego :)

McGyver

Cytat: drizzt w Grudzień 29, 2017, 14:30Do SET-a to tylko paczki o wysokiej skuteczności
I to jest właśnie zbyt daleko idące uogólnienie. Zapraszam do mnie, mam SETa na lampach 6B4G (taka wariacja na temat 2A3) a gram na kolumnach o skuteczności 86dB, co gorsza, na powszechnie uznawanych za trudne do napędzenia 18cm Scan-Speakach z serii klasycznej.

Drizzt

Dzięki za zaproszenie. Bardzo chętnie posłucham. A jaką moc ma ten wzmacniacz?


Michał

Cytat: drizzt w Grudzień 29, 2017, 14:30
No to git, słyszałem coś o tych paczkach, które według Klipscha mają stać na ziemi ale jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić :o to chyba taka oryginalność za wszelką cenę węc nie dziwię się, że słuchasz ich ,,normalnie".



Herezje zaprojektowano 70 lat temu jako centralny głośnik do systemu Klipschorn. Swoją drogą jak poczytałem historię Paula,to muszę się zgodzić,że był to kozak i wizjoner nie lada. Pewnie w takiej konfiguracji mógł sobie tak stać,do słuchania w stereo to aberracja. Wszystkie czytane przeze mnie recenzje Herssy III są bardzo entuzjastyczne,ale nigdzie nie przeczytałem,żeby recenzent odkręcił te dziwne cokoliki i posłuchał na standach,dlatego uważam,że wszystkie te recenzje są...niepoważne. Pierwszy raz słuchałem ich też w pozycji siedzącego psa i owszem było w nich coś,ale nie na tyle,żeby sobie nimi głowę zawracać,na standach to jest inny,kompletnie inny głośnik.

Jakub

Gdzie są zdjęcia ja się pytam!  ;D

Michał

Coś tam popstrykam :D


Michał

To Twoje dzieło Mac?

Drizzt

Natural sAund?? To taka sama niedoróbka jak te nieszczęsne dziury u Wojtka  ::)

McGyver

Cytat: Michał w Grudzień 29, 2017, 19:50
To Twoje dzieło Mac?
Nie, ja go tylko odbudowałem po tym jak się sfajczył.
Cytat: drizzt w Grudzień 29, 2017, 20:03
Natural sAund?? To taka sama niedoróbka jak te nieszczęsne dziury u Wojtka  ::)
Nie moja wina że Wołodymir walił babole w angielskich napisach.
Zresztą wkrótce go rozbiorę na czynniki, wykorzystam trafa które wstawię do całkiem nowych obudów, zrobię zupełnie inne stopnie sterujące na lampach E288CC i E86C, a resztę poddam utylizacji.

Michał

Hyodo też walił babole a jego piecyki grają aż miło ;)

Drizzt

Cytat: Michał w Grudzień 29, 2017, 21:19
Hyodo też walił babole a jego piecyki grają aż miło ;)

W sumie tak. Ale chyba nie na płycie czołowej :P

Z drugiej strony jak tak paczam to nawet oryginalne jest, Włodek po prostu pisał po swojemu ;)

Michał

Minęło już trochę czasu,odkąd w miejsce padniętej,świetnej Sylvani 6sl7,wsadziłem ruską,podarowaną mi przez Maszkę,no name żarówkę. Zaczynam się poważnie zastanawiać,czy jest sens uganiać się za jakąś dobrą 6c8g,skoro ta tak świetnie gra.  Maciek daj znać proszę,kto jest producentem tej ruskiej 6h9c,bo może są dostępne,to zrobię zapas,no świetna lampka. Tworzy tak niewiarygodną holografię,że wierzyć się nie chce :)

tatachabera

U mnie w pre radzieckie ( 6n8c i 6n9c ) też zastąpiły Sylvanie :)
Szukaj radzieckich z zakładów Foton.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Te lampy szły przez Włodymyra,na bańkach nic poza pieczątką i opisem Włodka dotyczącym pomiarów. Nie wiem jak to z czym porównać,żeby mieć pewność,że to ta,bo mam też inne ruskie ekwiwalenty 6sl7 i grają kwadratowo. Ta jest gładka,cudownie barwna,no świetna :)

MAC

#419
Ostatnio w preampie też jestem miłośnikiem ruskich baniek ale niejako z musu  ;D
I szczerze powiedziawszy cholernie brakuje mi tego sznytu porządnie zrobionej lampy z lat 40tych...  :(

tatachabera

Radzieccy chyba w każdym zakładzie inaczej stemplowali swoje lamy - może po tym uda się zidentyfikować.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Nie mogę teraz zrobić foty bo gram,ale może po południu.

Michał

Od dwóch tygodni,w miejsce Sylvani 6f8g gra u mnie cv181 z najwyższej serii PsVane. W tandemie z Sylvanią 6sl7 ta lampa była bez życia,z ruską 6h9c wymiata tak,że nic lepszego u siebie nie słyszalem i bądź tu człowieku mądry :o
Dobrze,że nie poszła do ludzi...

MAC

Jackowi (tatachabera) w phono MPW też lepiej zagrały ruskie od moich ulubionych wojskowych  Sylvanii.
Nie ma reguły. Całość gra.