Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Mam Angel Dust z MM. Jest prościutkie. To, że MM sam sobie refoliuje to pewne. Mnie pchnęli zafoliowane wydawnictwo dwupłytowe z jedną płytą. Ciekawi mnie tylko czy robią to na poziomie lokalnym, czy odsyłają gdzieś do centrali. No i dlaczego część płyt jest pofalowana? Jakby spierniczyła wytwórnia- krzywe byłyby wszystkie. Złe składowanie poszczególnych partii?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Ale żeby żółtej karteczki nie zobaczyli? Straszna wpadka ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

A, w naszym MM wykonują usługę mycia płyt vinylowych: 9,99 zł/szt
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Dawno nie byłem cholera w mojej parafii konsumpcjonizmu  :o Jeszcze rozgrzeszenia nie dadzą :) Swoją drogą zabawne, że czują potrzebę mycia nowych płyt. To niezły pstryczek dla tłoczni  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Ducha za plytę to nie jest mało. Gdyby komuś przyszło do głowy by skorzystać z tych usług to mogę to zrobić za 1/2 ceny, tylko myjka u Mariusza, trudno, Mariusz umyje ale 3 zyle dla mnie ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 08, 2017, 17:15Ciekawi mnie tylko czy robią to na poziomie lokalnym

Oczywiście. I to na foliarkach wysokotemperaturowych :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 08, 2017, 17:15Mam Angel Dust z MM
Ja moją kupiłem w 1994 roku w Rosji. Brakuje połowy utworów. Chyba czas kupić sobie normalną wersję.

gratefullde

Płyta jest świetna i z tego co słyszałem tłoczenie ok. Ja lubię Pattona, szczególnie gdy drze ryja jak u Zorna :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


gratefullde

Tak, choć tej oryginalnej folii było brak.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

#810
MOV? A nie  wznowienie Warnera z końca 2015?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Oj, chyba Tomek ma rację. To ten label. Sorki za zmyłkę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

To są te momenty, gdy nie ma się skatalogowanej kolekcji i w dodatku w dwóch lokalizacjach  ;D
Nie wiem, nie powiem. Mam na myśli oczywiście siebie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: elem w Czerwiec 08, 2017, 20:53
MOV? A nie  wznowienie Warnera z końca 2015?
Co wybrać bo mam takie możliwości.
MOV z 2013, albo TBC z 2015 .

elem

TBC -  ;D ;D ;D  jpc robi czesto takie kwiatki  ;D  Wprowadzają tytuł bez danych ( To Be Confirmed) i tak juz zostaje  ;D

"TBC" to Warner/Rhino/Slash.  Tu są bonusy, choc nie wiem komu to potrzebne w przypadku płyty, na której rządzą hity.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Czerwiec 08, 2017, 22:26( To Be Confirmed)
No to wpadłem :D :D :D

Możesz powiedzieć coś o tłoczeniach Warner vs. MOV?

elem

Nie znam MOV, Warnera jest przyzwoite ale łba nie urywa. CD tez nie zachwyca, Po prostu - to nie jest audiofilska muza ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Czerwiec 08, 2017, 22:36to nie jest audiofilska muza ;)
No nie jest, ale można też sobie połoić w dobrej jakości :).

elem

Kup MOV, to przynajmniej będziemy wiedzieć, co tam wysmażyli  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Czerwiec 08, 2017, 22:41
Kup MOV, to przynajmniej będziemy wiedzieć, co tam wysmażyli  ;)
Taa. Znów za testera mam robić? :)

Wireless

Wymieniony wcześniej w tym wątku Holland i "Conference of the Birds".
Co do muzyki - myślę, że nie muszę nikogo przekonywać. Dla mnie jedna z legendarnych pozycji jazzu. Po prostu ikona awangardy. Bardzo ją lubię, mimo, że na codzień jestem raczej dość mainstreamowy.
Co do brzmienia - piszą, że "from original analog tapes" i ... chyba jest to prawda, albo - bardzo zręczne kłamstwo :) W każdym bądź razie - brzmienie doskonałe w swej analogowości. Żadnych wyostrzeń, "cyfrowego nalotu" ekhm i tym podobnych. Kraina analogowej łagodności. Bardzo cichy winyl - nic nie szumi, nic nie czeszczy.
Zatem pozycjia godna gorącego polecenia, zarówno od strony muzycznej, jak i brzmieniowej. U mnie - najświeższa przesyłka z Elemazona :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

No i utrzymana w identycznej analogowej estetyce "Survivol's Suite"
Płyta również raczej nie mainstreamowa, ale już ze słyszalnym silnym "jarretowskim" rysem. Również wspaniała muzyka, podana na czysto analogowy sposób :)
Pozdrawiam, Wireless

Lyset

Cytat: gratefullde w Czerwiec 08, 2017, 20:35
Ja lubię Pattona, szczególnie gdy drze ryja jak u Zorna :)
Fantomas znasz?
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

THRaKeD

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale mam, myślę, że ciekawą propozycję.
Chodzi o możliwość porównania dwóch tłoczeń Dark Side w salonie Linn, Warszawa, ul. Górskiego 9.
Panowie mają wydanie z 2011 i chętnie porównają z wydaniem z 2016.
Sam mam chęć nabycia jednego z nich.
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów dysponuje wydaniem z 2016 i miałby ochotę porównać oba wydania na topowym sprzęcie Linna?

Pozdrawiam