Vintage Marantz

Zaczęty przez Jamówię, Luty 07, 2017, 19:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jamówię

Pomyślałem,że moglibyśmy sobie tu pogadać o wintydżach tego producenta. Natchnieniem do tego pomysłu jest zakup przeze mnie,za śmieszne pieniądze Marancunia(Senicz wybacz tam na górze)CD75. Plejer na kostce 1541A i napędzie CDM1. Gra w sposób,którego nie potrafię zrozumieć,bo dla mnie jest to poziom Krella 280(miałem)
Kabelek zasilający grubości sznurówki i koniec na ósemkę z jakimś filterkiem. Z tyłu spory radiator,który dość dobrze się grzeje,płyty wczytuje w sekundę. Naprawde wspaniały dźwięk :o
Piszcie więc o Waszych doświadczeniach z wintydżowymi Marantzami.
Na koniec ukłony dla bubusi,który zwrócił me ucho na ten model,co prawda Jacek pisał o MKII, ale ja już tamtego nie szukam,rozważam natomiast up grade mojego plejerka.

MAC

No ale to trzeba podeprzeć zdjęciami  :)

Jamówię


rudy-102

Jaki wintedż panowie? Ten 75 to prawie współczesna produkcja. :) Wintedż to ma Prezes w biurze, albo takie coś : ...


MAC

#4
A gdzie tu cd się wkłada?  :o
;)

kawosz

 :P

tomasz_pianista

Cytat: rudy-102 w Luty 07, 2017, 20:53Jaki wintedż panowie? Ten 75 to prawie współczesna produkcja.  Wintedż to ma Prezes w biurze, albo takie coś : ...

Dokładnie tak, te stare klocki marantza to chyba najładniejszy sprzęt audio. Zwłaszcza w drewnie:)

Zdjęcie niestety nie moje.
Grupa ratowania poziomu.

kawosz

 ;D

bubusia

Chyba najlepszy jest cd94 mk2, bardzo ciezki do zdobycia i lepszy od cd94, ktory jest odpowiednikiem philipsa cd960 (bardzo dobry muzykalny dzwiek, tego mialem okazje sluchac). Oczywiscie jeszcze lepszy jest cd7. Ale the best value for money to tylko cd75. Nie mialem doswiadczenia z innymi, ale podejrzewam, ze zaden nie zagra tak jak cd75. Mialem za to philipsy cd850/880 i wg mnie byly slabsze. Cd7 sluchalem swego czasu dosyc czesto, i jest obiektywnie sporo lepszy od cd75. Barwa srodka podobna, muzykalnosc rowniez, tyle, ze ma typowe zalety topowych cdekow, przestrzen i precyzje. Ma tez jedna wade, kosztuje ponad 10 kola, i to chyba sporo ponad 10. Moj kumpel sprzedal swojego za okolo 12 tysiakow. A za tyle kasy to juz mozna szukac np Lectora.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Melepeta

Mam dwa Philipsy CD960. Jeden po modyfikacjach. Gra zaje...
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Cytat: bubusia w Luty 07, 2017, 22:06Ma tez jedna wade, kosztuje ponad 10 kola, i to chyba sporo ponad 10. Moj kumpel sprzedal swojego za okolo 12 tysiakow.
10 tysięcy... Euro  :o

https://www.hifishark.com/model/marantz-cd-7

tomasz_pianista

Trzeba patrzeć na ceny zakończonych aukcji, a nie na to za ile wystawia jakaś handlarzyna:)
Grupa ratowania poziomu.

merlin1973

Marantz
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102


Lyset

I te galaktyki za szybka!
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

christo

To teraz się zacznie: Denona 3910 na Marantza CD75 wymienię! :) Jamówię - wstaw jakieś zdjęcia. A tak technicznie - Marantz CD75 i Marantz 75CD to zupełnie różne urządzenia..?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

merlin1973

Cytat: rudy-102 w Luty 07, 2017, 23:10Ładne to kurde kiedyś było
A jakie drogie??? znałem Pana który to miał w 70latach, zawsze mówił ,że dużo $ dał.
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Luty 07, 2017, 23:35
Cytat: rudy-102 w Luty 07, 2017, 23:10Ładne to kurde kiedyś było
A jakie drogie??? znałem Pana który to miał w 70latach, zawsze mówił ,że dużo $ dał.

I cały czas są drogie, a może jeszcze droższe.
Tyle trzeba dać za tuner ???
http://www.ebay.de/itm/Legendaerer-Marantz-2130-Luxus-Hifi-Tuner-Radio-Empfaenger-im-Woodcase-TOP-/192095395222?_trksid=p2141725.m3641.l6368

merlin1973

To jest foto całości  które mi wysłał na maila około 10 lat temu gdy go zapytałem czy nadal to ma. :o
Pozdrawiam S.CH.

kawosz

świeczka jest najlepsza  ;D :P ;)

Jamówię

Cytat: christo w Luty 07, 2017, 23:26
To teraz się zacznie: Denona 3910 na Marantza CD75 wymienię! :) Jamówię - wstaw jakieś zdjęcia. A tak technicznie - Marantz CD75 i Marantz 75CD to zupełnie różne urządzenia..?




Marantz CD75 i CD75II to są różne plejery,choć póki co nie znamy zasadniczych różnic. Mają tą samą kość 1541A a mkII ma nowszą wersję napędu cdm1. CD75 ma na tylnej ściance spory radiator,którego nie ma mkII. Różnic w brzmieniu nie znam,z mojego jestem bardzo zadowolony i już mkII nie szukam. Mojego może grzebne,ale w pierwszej kolejności chce kupić pilota,wiecie gdzie?

rudy-102

Ten powinien pasować.
http://www.ebay.de/itm/Orig-Marantz-RC-63CD-ORIGINAL-Fernbedienung-FB-/272549710379
Poza tym jeśli Marantz robi podobnie jak Yamaha to powinien pasować każdy pilot tej firmy z funkcją CD. U Yamahy obojętnie czy jest to 10 lat w przód, czy w tył piloty są kompatybilne. Dodatkowo masz jeszcze całą masę uniwersalnych pilotów. http://www.ebay.de/itm/RC63CD-Ersatz-Fernbedienung-passend-fuer-Marantz-RC-63CD-/141813750168. Ładne nie są, ale działąją.

MAC

A byle uniwersalny?

Jamówię

Dzięki,chciałem kupić marantzowy  ;D