Vintage Marantz

Zaczęty przez Jamówię, Luty 07, 2017, 19:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Kup uniwersalny z programowaniem . Są droższe ale masz wszystkie urządzenia w jednym pilocie  :)

Jamówię

Dzięki Darek,ale nie mam konta na alibabie >:(

MAC

Wiesz jaki ma symbol oryginał?

kawosz

#28
Te piloty są wszędzie nawet na alledrogo . Wystarczy wpisać model . No i poczytać wcześniej o nim . Model jest pod zdjęciem .

Obsługa ponad 5000 marek

Za pomocą pilota Harmony można kontrolować urządzenia już posiadane oraz takie, które pojawią się w przyszłości. Niezależnie od tego, czy jest to starzejący się magnetowid, czy zupełnie nowy odtwarzacz Blu-ray™.
"Stale
Stale aktualizowana baza danych urządzeń

Zakup nowego telewizora, dodanie do konfiguracji odtwarzacza Blu-ray™, czy też pojawienie się na rynku nowych produktów nie będzie oznaczać konieczności wymiany pilota na nowszy model.


Są i trochę tańsze bez wyświetlacza .

MAC



trans

Też się zastanawiam nad takim pilotem ostatnio, nigdy się z nim nie spotkałem jeszcze na żywo i to mnie trochę odstraszało od kupna

MAC

Kiedyś starałem się używać takiego harmony all in one ale nie dało sie...
Wkur...ał mnie jak cholera. Trzeba zawsze pamiętać o przełączeniu źródła bo jak o tym zapomnisz to chcesz przerzucić na następny utwór a włączasz telewizor  :o i wiele innych wkurzających kwiatków.
Poza tym lubią sie w najmniej odpowiednim momencie rozprogramować.

kawosz

bendem strusiem  doświadczalnym  ;) . Zanabyłem odbiór w sklepie na Ursynowie . Sprawdziłem w bazie czy obsługuje moje urządzenia .
Ondrej ma coś w podobie sobie chwali . Tylko nie wiem czy tej firmy

Jamówię

Czyli oryginału nie kupię?nie chce programowalnego...



christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

MAC

Tylko, że na liście obsługiwanych odtwarzaczy nie widzę CD75.


frywolny trucht

Ja za Marantzem jakoś nigdy nie przepadałem. Współczesne modele z tymi wybrzuszeniami i niebieskim podświetleniem- za wygląd by nie kupił. Obojętnie jak grają. Mogą i walcować.Trzeba jednak przyznać, że z tymi starymi, z lat 70-tych nie miałem styczności. Zachciało mi się klimatycznego mini zestawu w drugiej lokalizacji. I tak patrzyłem za jakim Mc Intoshem, później Luxmanem, aż zeszło na Marancunia. Zaczepnie nabyłem, za niewielkie stosunkowo pieniądze amplituner: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1189.0 . Chodziło o to, żeby wybadać jak to w ogóle gra z opuchniętymi ze starości kondensatorami ;) Zagrało na tyle dobrze, że nie mam zupełnie ciśnienia szukać wyższych modeli, ani sprawdzać, czy ma popuchnięte kondy. Gra żywiołowo, pięknie rozróżnia jakość stacji radiowych ( Dwójka wymiata), świetne pre gramofonowe i wejście słuchawkowe. A to chyba dość podstawowy model? Rozochocony stwierdziłem, że jak tak to czas może na kaseciaka? http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1196.0 Jest i kaseciak. Pięknie utrzymany i gra :) Kilka osób było mocno zaskoczonych żyłowiołością dziadków  ;D Chcę niniejszym się przyłączyć do zdania, które mnie irytowało- kiedyś to robili sprzęty!




ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

TheKamil921

Ze starego marantza słuchałem CD94 po max tuningu i grało super...
CD84 na dwóch TDA1540 całkiem fajnie gra ale według mnie cena koło 1000zł to przesada.
Chętnie bym jakiegoś marantza tuningował.

szczemirek

Cytat: Jamówię w Luty 08, 2017, 11:40
Cytat: szczemirek w Luty 08, 2017, 11:29
po co przepłacać?

http://www.ebay.co.uk/itm/132061074096?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT



A jesteś w stanie taki podesłać do Polski?


Tak. Sam zamówiłem i czekam. Podejrzewam, że przybędzie za min. 3 tygodnie ;(

szczemirek

Cytat: masza w Luty 08, 2017, 11:53Tylko, że na liście obsługiwanych odtwarzaczy nie widzę CD75.
Wiem. Ryzykant jestem! Jakby co to 2.89 pójdzie w p....

McGyver

Cytat: bubusia w Luty 07, 2017, 22:06Oczywiscie jeszcze lepszy jest cd7.
Marantz CD7 jest beznadziejny. Beznamiętny sucholec. Zbudowany jest imponująco, ale para poszła w gwizdek i te dwa TDA1541AS2 double crown się tam marnują. Foty:













Philips CD960 zamiecie nim podłogę. A jeszcze lepszy jest Philips CD880. Miałem CD880 niegrzebanego, grał zajebiście. Niestety pozyczyłem go komus, kto mi go nie oddał.






Brzydal okrutny, ale z duszą. Gra ciepłym, barwnym dźwiękiem, i nie oznacza to w tym wypadku żadnej rozlazłości czy ociężałości.  Dzisiejsze odtwarzacze za grube tysiące w wiekszości mogą się schować.


Miałem też na stanie kiedyś zlampizowanego przez Fikusa CD94. Śliczności, ale wcale lepiej niż fabryczny CD880 nie zagrał.



malg

U mnie dzisiaj pierwsza próba takiego WZM-aka

Na razie bez ocen,
wszystko w porzadku:
sprawdziłem front, tył, mono i stereo
Pozostałe ustawienia - czyli Quadro
muszą poczekac chwilkę




malg

W quadro będzie mu towarzyszył demodulator CD-4:


benpe

Panowie, czy znacie kogoś obcykanego w mechanice podawania płyt do CDM-1?
Gram na CD94mk2 i problem jest w opuszczaniu płyty, mechanizm nie daje rady opuścić do końca talerza na który podawana jest płyta i docisku płyty.
Paski oczywiście wymienione, co mogłem do nasmarowałem, nie pomogło.
Ktoś walczył z tą przypadłością?
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

muda44

Cytat: benpe w Marzec 18, 2018, 15:40
Panowie, czy znacie kogoś obcykanego w mechanice podawania płyt do CDM-1?
Gram na CD94mk2 i problem jest w opuszczaniu płyty, mechanizm nie daje rady opuścić do końca talerza na który podawana jest płyta i docisku płyty.
Paski oczywiście wymienione, co mogłem do nasmarowałem, nie pomogło.
Ktoś walczył z tą przypadłością?

Sprawdź czy silniczek za to odpowiedzialny się ślizga na paskach .
Może pasek źle dobrany ?

jimmi

A mnie sie trafil Cd72. Moze to nie topowy vintage, ale gra bardzo wciagajaco. Wokal rewelacja, fajna srednica, jeno bas jakoby kuleje. Nie ma piertolniecia, mowiac kolokwialnie   :)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.