Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: drizzt w Luty 12, 2017, 23:41Ja też i dlatego praktycznie nie używam gramiaka i nie marzę o lampie
Gramiaka używam bo na niego jest moja muzyka. Mam jej tonę i tego będę się trzymał. A gramiak ma takie parametry że mi żaden współczesny AirForce nie podskoczy :)
Co do Devialet'a to jest w nim sporo pompowania balonika, ale gra wybornie :) Tam też jest pewien rodzaj korekcji zaszyty, tyle że algorytm nie koryguje błędów pomieszczenia a błędy kolumny. Nie miałem okazji słuchać go dłużej i na znanym materiale ale podczas krótkich odsłuchów wrażenie robił świetne.
Co też jest jego słabością, boję się że po czasie może być nieco męczący.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#26
Cytat: vasa w Luty 12, 2017, 23:52
Gramiaka używam bo na niego jest moja muzyka.

Skoro tak to rozumiem bo Ona jest najważniejsza. Co do mnie to też kocham winyle tylko jakoś nie kocham gramiaków ;)

Cytat: vasa w Luty 12, 2017, 23:52Co do Devialet'a to jest w nim sporo pompowania balonika, ale gra wybornie :) Tam też jest pewien rodzaj korekcji zaszyty, tyle że algorytm nie koryguje błędów pomieszczenia a błędy kolumny.

No tak ale SAM to właśnie jest pompowanie balonika, nie bardzo wiadomo jakie "błędy" kolumn ma to niby korygować. Mierzą laserem wychylenia membrany i na tej podstawie poprawiają konstruktorów kolumn z wieloletnim doświadczeniem. Ciekawe jak pomierzyli laserem moje Harbethy przez maskownice ;) A tak właśnie powinny one grać. Jak dla mnie jest to jeden wielki pic, a już na pewno nie ma to nic wspólnego z RoomPerfect Lyngdorfa, czyli systemem który może naprawdę działać! To, że Devialet nie zaprzągł do swojej cyfry korekcji akustyki pomieszczenia a skupił się na marketingowym SAM to po prostu stracona okazja.

pan-troglodytes

Cytat: vasa w Luty 12, 2017, 23:33A to pozwala wysterować wszystko. Np. magnetostaty

Znam dobrze cyfrowe wzmacniacze, akurat nie Lyngdorfa ale NADa, Devialeta i Wadię. Od lat gram na -statycznych kolumnach, najpierw były to różne Logany teraz Magnepan. Wzmacniacze cyfrowe nie nadają się do ich napędzenia według mnie. Dźwięk jest matowy, nieprzyjemny, bardzo przebasowiony. Dopiero przy dużych poziomach głośności da się tego słuchać. Dobry tranzystor, niekoniecznie za grubą kasę radzi sobie znacznie lepiej. A Magnepan sterowany Mcintoshem to już prawdziwa rewelacja.

vasa

Cytat: pan-troglodytes w Luty 13, 2017, 06:26Wzmacniacze cyfrowe nie nadają się do ich napędzenia według mnie. Dźwięk jest matowy, nieprzyjemny, bardzo przebasowiony.
Jeden pisze że to nie jest wzmacniacz dla minie, drugi że nie zagra :(
Zmowa jakaś czy co ???
Słuchanie parawanów z Lyngdorfem jeszcze przede mną ale z końcówkami Audiomatusa grało ładnie.
Cytat: pan-troglodytes w Luty 13, 2017, 06:26Magnepan sterowany Mcintoshem to już prawdziwa rewelacja.
Ja tam przesądny jestem i uprzedzam się łatwo  :-\ Zielony mi nie podchodzi odkąd budziki robi  :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bum1234

Dla ścisłości. Wzmacniacze pracujące w klasie D to nie wzmacniacze cyfrowe, tylko impulsowe.

Drizzt

Cytat: vasa w Luty 13, 2017, 09:50
Jeden pisze że to nie jest wzmacniacz dla minie

Napisałem tak tylko z przyczyn doktrynalnych, choć nie mam wątpliwości że wciąż może to zagrać bardzo dobrze a sam wzmacniacz bardzo mi się podoba. Jednak tak jak Tobie z tych przyczyn nie do końca pasuje IcePower tak mnie nie do końca przekonuje pomysł digitalizowania winyli. Ale jak mówię, może to zagrać bardzo dobrze i jestem ciekaw wrażeń jeżeli Tobie akurat uda się sprawdzić Lyngdorfa przede mną.

vasa



Cytat: drizzt w Luty 14, 2017, 20:26
Napisałem tak tylko z przyczyn doktrynalnych,

I słusznie.
Zasady trzeba mieć  :) :D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

Cytat: vasa w Luty 14, 2017, 20:28


Cytat: drizzt w Luty 14, 2017, 20:26
Napisałem tak tylko z przyczyn doktrynalnych,

I słusznie.
Zasady trzeba mieć  :) :D ;D

Pewno, że tak. Inaczej musielibyśmy całkiem dać się ponieść audiofilskiemu szaleństwu bez doszukiwania się metod :) :D

vasa

Umówiłem się na dzisiaj na odsłuch Lyngdorfa w poznańskim sklepie Koris.
Miły Pan zadzwonił pod koniec zeszłego tygodnia z pytaniem czy potwierdzam bo on chciałby coś przygotować. Oczywiście, potwierdzam, przyjadę.
Dziś minutę przed umówioną godziną (16.59) wchodzę do sklepu i ....
- Pan poczeka, kolega zaraz przyjdzie.
Przyszedł. (17.05)
- Pan poczeka bo koledzy pakują w pokoju odsłuchowym kolumny co zaraz jadą do klienta.
Zapakowali (17.18)
- Proszę usiąść ja zaraz przyniosę i podłączę.
Podłączone (17.25)
- Miłego słuchania :)
Posłuchałem. Nie podobało mi się. Ale doszedłem do wniosku że to nie tyle kwestia wzmacniacza co pokarmu który mu serwowałem. Miałem trochę winyli ale nie było gramofonu i parę CD ale to chyba nie było to. Przyszło mi do głowy że trzeba zadać jakąś dobrą strawę żeby wynik eksperymentu był właściwy. Następnym razem muszę przynieść jakieś płyty SACD i gęste pliki. Przyzwyczajony jestem do dość dobrego źródła i biednemu Lyngdorfowi należałoby dać jeszcze jedną szansę.
OK. Kończę słuchać bo zbliża się fajrant. Wychodzę z pok odsłuchowego i idę do Pana żeby się umówić na jakąś poważniejszą kontynuację (17.55)
Są wszyscy czterej Panowie z obsługi, mój Pan coś pisze, reszta oparta na łopatach.
- Pan poczeka, zaraz skończę i przyjdę.
OK. Wróciłem do zabawek, spakowałem się i czekam.
Ubrałem się, zabrałem płyty i spadam stąd (18.10)
P I E R D O L Ę.
Jeżeli ktoś sprzedając dobra luksusowe zachowuje się jakby prowadził stragan z pietruszką (przepraszam Miłych Państwa z zieleniaka koło mojego domu) to nie dostanie ode mnie ani złotówki. Nie dostanie drugiej szansy. Natomiast każdy kto chciałby tam coś kupić dostanie ostrzeżenie że nie warto.
Nie przypominam sobie równie lekceważącej postawy. Nigdy i nigdzie :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Vasa polecam Twojej uwadze końcówki mocy (cyfra oczywiście ) NuForce . Nasz kolega Jacek -k-wawa  posiada monobloki tej firmy. Znakomite granie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Czy to jest pomieszczenie odsłuchowe w firmie Koris?

vasa

Cytat: miniabyr w Luty 21, 2017, 20:05polecam Twojej uwadze końcówki mocy (cyfra oczywiście ) NuForce .
Wiem, znam i poważam. Tyle że to nie jest to o co mi, niejako filozoficznie chodzi :o
Tutaj nie tyle sam dźwięk jest ważny bo z tym nie ma większego problemu. Monobloki LAR-a załatwiają sprawę :)
Ja bym chciał uzyskać pewną koegzystencję i synergię w oparciu o dwie przeciwległe technologie.

Wiem że mi pizgło w beret. Ale granie to ja mam na wystarczającym poziomie ;D

Cytat: masza w Luty 21, 2017, 20:06Czy to jest pomieszczenie odsłuchowe w firmie Koris?
Tak jest. Masz ochotę jakoś skomentować?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Luty 21, 2017, 20:12Masz ochotę jakoś skomentować?

Chyba nie :)

frywolny trucht

Zajebiste. I my ganiamy użytkowników, żeby popracowali nad pomieszczeniem  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Mariusz, znajomy audiofil (whitesnake), który z nie jednego pieca muzyki słuchał (Bonasusy, VTLe, Klimaxy itp) ostatnio zakupił coś takiego i mówi, że za chiny już go nie odda. Jeszcze u niego nie byłem ale wiem, że wie co mówi.



https://www.infomusic.pl/naglosnienie/artykul/39014,promocja-na-wzmacniacze-lab-gruppen-ipd

vasa

Cytat: masza w Luty 21, 2017, 20:21znajomy audiofil (whitesnake), który z nie jednego pieca muzyki słuchał
Znamy Whitesnake i poważamy :)
Kiedyś miał fajnego SME gramiaka :)
A toto popacze :o
Dzięki :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Z Adamem wymieniliśmy sie na Linny.
On mi Sondeka a ja mu cd Ikemi  :)

rockandroll

Dla odmiany mogę dostarczyć Linn'a do odsłuchu. :)

Jamówię

A co z Adamem sie stało?zniknął był z forów wszelakich.

MAC

Na jednym od czasu do czasu udziela się.

vasa

Cytat: masza w Luty 21, 2017, 22:31Na jednym od czasu do czasu udziela się.
But w butonierce?
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Na razie nie ma Lyngdorfa z wysokogatunkowym wejściem liniowym to polazłem do NAD-a :)
- Czy som wzmacniacze cyfrowe. Bo taki jeden co mnie sie podobał to discontinued jest.
- Ależ oczywiście, cyfrowych u nas mnóstwo, pan sobie życzy jakiś szczególny? Jest C338 albo C368, a dla wyjątkowo wymagających klientów mamy C388


No to indaguję dalej o ceny.
- Dla szanownego Pana to musi być ten C388. Od razu widać że Szanowny niezwykle wymagający jest.
- Jak dla Szanownego Pana to C388 jest za 7 000zł!
Aż uwierzyć nie mogłem
- I ten za 7 to jest Digital Dack? Dopytuję.
- Eee, nie. Za najtańszy Digital Dack to trzeba 20 wyłożyć. Odpowiada Pan.
- Te o których rozmawiamy to na bazie chińskich kitów wzmacniaczy w klasie D zrobione.

I tak to księgowi postanowili że cyfra jest syfra
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jamówię

Dlatego ja drogi Panie, nie zamierzam opuszczać swiata lamp,innym pozostawiajac krzem i cyfrę  ;D

gratefullde

Ja nie wiem ale w sumie to D klasa powinna być tania. Przecież technologie, na których się opiera, są stosowane już od dawna.
Ta cała elektronika w wytworzeniu jest tania. To za co te kwoty?

Też zostaje przy lampionach.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Marzec 03, 2017, 21:19Ja nie wiem ale w sumie to D klasa powinna być tania.
I jest tania :) Płytkę z modułem wzmacniacza cyfrowego kupisz u Chińczyków za 10$ Gotowy wzmacniacz w obudowie za 25$.
Drogo nie jest.
Tyle że wzmacniacze typu Lyngdorf to zupełnie inna bajka.
Tranzystory mocy są tam przełączane z częstotliwością ponad 300kHz ! Nie ma takich tranzystorów :o No, może poza kilkoma. I te rozwiązania są drogie :(
Ergo; NAD dogadał się z Lyngdorfem na licencję, rozpoczął produkcję, zachęcił i zanęcił a potem, po cichutku, przeszedł na technologię za 10$ szt :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.