Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

kowacz

Hello Adam,

We do not have plans for a phono module at this time. I hope you are enjoying your Lyngdorf TDAI-2170.

Kind regards,
Katherine


Katherine Spiller
Director, Sales & Marketing


S T E I N W A Y   L Y N G D O R F


no i koniec marzeń o pre-phono pod egidą Lyngdorfa :(
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa



Cytat: kowacz w Październik 27, 2017, 16:38
no i koniec marzeń o pre-phono pod egidą Lyngdorfa :(
Nie martw się. Za parę lat pewnie opracują jakąś nową kartę. [emoji3]
A teraz nie pozostaje nic innego tylko złożyć tor z różnych klocków.



[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

I szukać "Złotego Grala" Audio:)

Zaczynam zakupy winyli, i cieszenia się z muzyki :)
w końcu idą święta :)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

elem

Własciwie to nie napisaliście jak ten Lyngdorf gra. Tak w jednym zdaniu proszę :)
Miażdży, walcuje.... całą resztę?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Październik 27, 2017, 20:29Własciwie to nie napisaliście jak ten Lyngdorf gra.
Problem polega na tym że jego nie ma :o
Gra tak jak jest płyta nagrana, tak jak wkładka odczyta i pre przetworzy i w końcu jak kolumny potrafią to odtworzyć. Przy tym ma b. dużą wydajność prądową i nie stwierdziłem nigdy śladów zadyszki.
No i, last but not least, gra wyłącznie w idealnie zaadaptowanych akustycznie pomieszczeniach ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Są recenzje w prasie Audio, ale czy są obiektywne?
Vasa mnie teraz oświecił - najsłabsze ogniwo w systemie Audio
jak dla mnie teraz Parasound.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Październik 27, 2017, 21:46Vasa mnie teraz oświecił
Zawsze do usług

Czy my mamy kogoś z magnetostatami albo elektrostatami ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#282
Cytat: vasa w Październik 27, 2017, 20:49
No i, last but not least, gra wyłącznie w idealnie zaadaptowanych akustycznie pomieszczeniach ;D

Jak to? Nie bawiłeś się jeszcze systemami korekcji akustyki pomieszczenia? Jak zrobisz z nich dobry użytek to będziesz mógł mówić o każdym INNYM wzmacniaczu poza Lyngdorfem, że gra tylko w idealnych pomieszczeniach ;)

Cytat: vasa w Październik 27, 2017, 20:49
Problem polega na tym że jego nie ma :o
Gra tak jak jest płyta nagrana

Problemem bym tego nie nazwał bo straight wire with gain to moim skromnym jedyna słuszna koncepcja wzmacniacza i tak właśnie powinno być jak piszesz.

jacek-k-wawa

Cytat: vasa w Październik 27, 2017, 22:17

Czy my mamy kogoś z magnetostatami albo elektrostatami ?

Mamy, mamy.
Z tego tez powodu tez gram na 'spawarkach' cyfrowych bo moje Martiny Logany mają w okolicy 20kHz coś w okolicy 1 oma impednacji a 'liniowce' nie za bardzo to lubią.
A tak swoją drogą to ciekawy jestem czy ten Lygdorfowy system korekcji u mnie by się sprawdził - miniabyr świadkiem, że łatwo u mnie nie jest, szczególnie w temacie basu...

vasa

Cytat: drizzt w Październik 27, 2017, 22:20Jak to? Nie bawiłeś się jeszcze systemami korekcji akustyki pomieszczenia?
Jak to się nie bawiłem? Od razu się bawiłem :) I teraz każde pomieszczenie jest dla niego idealne akustycznie :)
Cytat: drizzt w Październik 27, 2017, 22:20Problemem bym tego nie nazwał
Jest pewien problem, bo jak opisać coś przezroczystego? Wygląda zawsze tak jak to co stoi z tyłu :o

Ot, semantyka :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: jacek-k-wawa w Październik 27, 2017, 22:45ciekawy jestem czy ten Lygdorfowy system korekcji u mnie by się sprawdził
A 18 listopada masz wolny wieczór i gości przyjmiesz ? :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jacek-k-wawa

Cytat: vasa w Październik 27, 2017, 22:51
Cytat: jacek-k-wawa w Październik 27, 2017, 22:45ciekawy jestem czy ten Lygdorfowy system korekcji u mnie by się sprawdził
A 18 listopada masz wolny wieczór i gości przyjmiesz ? :)

Gość w dom, Bóg w dom :-)
Dogadamy szczegóły.

kowacz

Prośba do użytkowników TDAI
jakie Phono jest warte posłuchania i ewentualnego
zakupu - tranzystorowe czy lampowe?
budżet - do ok 3000 pln

Adam
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Drizzt

#288
Vasa, wyczytałem w innym wątku, że po dokonaniu porównań zrezygnowałaś ze stosowania korekcji akustycznej w Lyngdorfie. Czy możesz napisać coś więcej na ten temat? Ciekawi mnie to, bo jak by nie patrzeć ta korekcja jest rzeczą, która wyróżnia Lyngdorfa spośród innych wzmacniaczy w klasie D i stanowi chyba główny ,,selling point". Gdyby nie ona to równie dobrze można by chyba kupić (ładniejsze) Primare I35.

Jak wyglada Twój pokój od strony akustycznej, czy jest wiele do poprawy przez elektronikę czy wręcz przeciwnie?

PS Wiem, że Lyngdorf twierdzi, że to nie klasa D, ale tych klas analogowych wzmacniaczy nieliniowych gdzie tranzystory wyjściowe mogą pracować tylko w dwóch stanach (on i off) jest wiele, różnice są subtelne i pewnie każdy producent względnie nowego wzmacniacza typu ,,switching amplifier" może powiedzieć, że to nie czysta klasa D tylko coś tam innego E, F, G, H, S, T etc. co nie ma wad klasy D tylko same zalety.

http://www.electronics-tutorials.ws/amplifier/amplifier-classes.html

vasa

Cytat: drizzt w Grudzień 23, 2017, 13:03wyczytałem w innym wątku, że po dokonaniu porównań zrezygnowałaś ze stosowania korekcji akustycznej w Lyngdorfie.
Prawda.
Zaczynając od pokoju i reszty toru.
Pokój jest spory i normalnie umeblowany. Jest trochę regałów z książkami więc tłumienie jest niezłe. Lyngdorf gra z szerokopasmowcem w dużej obudowie tubowej.
W efekcie bas nie sprawia problemu.
Krzywa korekcyjna jaką sobie Lyngdorf policzył była płaska jak stół z lekkim dołkiem na przełomie średnich i wysokich tonów. W sumie to nie dziwi bo to jest zakres który szerokopasmowce lubią podbić.
Wydaje się że algorytm wykorzystany w korekcji zaszytej we wzmacniaczu nie podbija niczego a jedynie może jakiś zakres ściszyć.
W efekcie różnica w dźwięku przed i po korekcji była niewielka. Stwierdziłem że nie wiem czy z korekcją jest lepiej czy nie to dla czystości rasy wyłączyłem ją ;) . Korekcję wyłączyłem.
Być może w innym, bardziej skomplikowanym akustycznie pomieszczeniu korekcja dałaby istotny progres ale na taki pokój jeszcze nie trafiłem.
A co do nazewnictwa to jest to wzmacniacz w pełni cyfrowy. A jaką literą go oznaczą to chyba mniej istotne.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#290
Dzięki za wyjaśnienie :) Co do literek to istotnie jest to mniej istotne, poza tym, że Lyngdorf twierdzi, że wynalazł swoją własną klasę, co jest chyba lekką przesadą bo jak poczytasz opisy pracy wzmacniaczy w różnych klasach pod linkiem, który podałem to na pewno na którąś klasę się łapie z tych gdzie w opisie jest PWM.

Aha, nie ma cyfrowych wzmacniaczy. Wszystkie wzmacniacze są analogowe bo pracują na prądach i napięciach a nie tylko zerach i jedynkach. Nawet jak doprowadzisz sygnał po cyfrze a wzmacniacz stosuje modulację szerokości impulsu PWM to sygnałem cyfrowym kolumn nie wysterujesz. Dlatego "switching amplifiers" to chyba najlepsze określenie bo oddaje to co te wzmacniacze (różnych klas) wyróżnia : sposób pracy tranzystorów wyjściowych na zasadzie on - off, bez stanów pośrednich.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Drizzt

Cytat: elem w Grudzień 23, 2017, 19:09
Cytat: drizzt w Grudzień 23, 2017, 17:53on - off

czyli takie 0-1 :)


Dokładnie tak, i właśnie stąd wzięło się złudzenie że są to wzmacniacze cyfrowe. Jednak nie są. Tak jak nie istnieją kolumny cyfrowe tak i wzmacniacze.

vasa

Cytat: drizzt w Grudzień 23, 2017, 17:53Lyngdorf twierdzi, że wynalazł swoją własną klasę,
A wszystkie dzieci są nasze, niezależnie od tego kto się podaje za ojca :P
W stosunku do wzmacniaczy o klasycznej budowie, niezależnie od tego czy są lampowe czy analogowe, Lyngdorf oznacza się ogromną rzetelnością przekazu.
A to niestety miłe nie jest :(
Mocny set na 845 zagra o niebo ładniej. Nie wierniej ale ładniej. Może zrobiłem błąd :o ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#294
Cytat: vasa w Grudzień 23, 2017, 22:31

W stosunku do wzmacniaczy o klasycznej budowie, niezależnie od tego czy są lampowe czy analogowe, Lyngdorf oznacza się ogromną rzetelnością przekazu.
A to niestety miłe nie jest :(


To może być miłe, ale z odpowiednimi kolumnami, które nie męczą i nie potrzebują upiększaczy. Imho jeśli gdzieś zrobiłeś błąd, to nie na etapie zakupu Lyngdorfa a wcześniej. Jeśli.. bo nie słyszałem to co się będę mądrzył. Ale rzetelność i wierność to zawsze zaleta, tyle że nie ze wszystkimi kolumnami. W ogóle moja filozofia to absolutnie liniowy tor i odpowiednie, niemęczące kolumny. Jeśli nic w nich nie trzeba zmieniać, modyfikować bo podobają się sauté to jest Ok.

kowacz

Mieliście do czynienia z kondycjonerami masy podłączonymi do Lyngdorfa?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Styczeń 31, 2018, 20:33Mieliście do czynienia z kondycjonerami masy podłączonymi do Lyngdorfa?
A co to jest kondycjoner masy ? ??? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

kondycjoner, filtr pasywny, różnie to urządzenie nazywają
jeden jest na bazie mineralnej a drugi -nie wiadomo?
domyślam się, że w środku są jakieś rezystory, kondensatory  zalane jakąś żywicą
i ładnie zapakowane :)
Czy ktoś testował te filtry ?

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

elem

Hmm, a jak to ustrojstwo jest podłączone do wzmacniacza?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

 
Cytat: vasa w Styczeń 31, 2018, 20:53A co to jest kondycjoner masy ? ??? :o

Sądząc po zdjęciach regularne podnoszenie i opuszczanie redukuje masę i podnosi kondycje  ;)

ps. recka kabelka Pls. !!!!