LENCO VV7

Zaczęty przez Gerwazy, Luty 22, 2017, 19:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

Taki przedwzmacniacz LENCO VV7,  z lat dawno minionych
Czy warto kupić, jak to gra?
W takiej oto obudowie:




Nic nie sprzedaję

Jamówię

Ale co to jest?MM?bez zakresu regulacji?pudełko wygląda jak nowe,więc to jakaś przekładka?

Gerwazy

Cytat: Jamówię w Luty 22, 2017, 21:12
Ale co to jest?MM?bez zakresu regulacji?pudełko wygląda jak nowe,więc to jakaś przekładka?

MM, jakaś firmówka w gustownym opakowaniu.

Opis sprzedającego:

Witam! Sprzedaje znakomity preamp gramofonowy z lat 70-tych LENCO VV7. Dedykowany jest do gramofonów Lenco B55 ,L75 ,L78 itp.Z Telefunkenem S600 gra super. W moim systemie grał znakomicie z wkładkami Shure V15III , M75 , M91 czy M95. Zastąpił NAD PP-2 od którego zagrał dużo lepiej. Preamp pracuje idealnie , bez szumów i brumów. To rzadkość na giełdach ,więc tym bardziej polecam. Sprzedaję ponieważ idę w lampy. Wsadziłem go do drewnianego pudełka - tak mi się lepiej prezentował z moim sprzętem.
Nic nie sprzedaję

Jamówię

Jeżeli NAD PP2 zagrał dużo lepiej,to ja bym od tego Lenco uciekał nawet w pożar. Miałem tego NADa i to nie jest żadna klasa,przepraszam że tak prosto z mostu,ale takie mam doświadczenia.RI Audio przejechał się po nim,jak po lodzie:)

elem

zrozumiałem, że zagrał lepiej od NADa, ale chyba wszystko  gra lepiej od niego :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jamówię

Cytat: elem w Luty 22, 2017, 21:38
zrozumiałem, że zagrał lepiej od NADa, ale chyba wszystko  gra lepiej od niego :) 



Dobrze zrozumiałeś mea culpa,dopowiedziałem sobie "go" po wyrazie NAD:)

Gerwazy

Cytat: elem w Luty 22, 2017, 21:38
zrozumiałem, że zagrał lepiej od NADa, ale chyba wszystko  gra lepiej od niego :) 


Dobrze zrozumiałeś, tylko że ten nad to kosztuje na aukcjach około około 450 złotych a to lenco 1/3 tej ceny
Więc sam nie wiem.
Nic nie sprzedaję

elem

jak 150 to brać, choćby dla celów poznawczych
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jamówię

Cytat: elem w Luty 22, 2017, 21:44
jak 150 to brać, choćby dla celów poznawczych



+1

Gerwazy

Cytat: elem w Luty 22, 2017, 21:44
jak 150 to brać, choćby dla celów poznawczych

Najbardziej urzekło mnie to drewniane pudełko
Egzemplarz nie miał wyprowadzonej masy, sprzedający wyprowadził mi masę w 15 minut, o tak :)
Co mnie z jednej strony zaskoczyło, ze tak szybko, ale widać ze sprzedający się zna
Z drugiej strony, jak zobaczyłem tą śrubę to mi jakoś przeszła ochota na zakup
No nie wiem :)




Nic nie sprzedaję

paul_67

Ta śrubka na pewno nie wpłynie na brzmienie  ;)

Gerwazy

Cytat: paul_67 w Luty 22, 2017, 21:50
Ta śrubka na pewno nie wpłynie na brzmienie  ;)

Nie znam się, ale widzę że oba kanały są wyprowadzone z jedną wspólną masą. Tak ma być?


Nic nie sprzedaję

Lyset

Modern art   ;D
Nad potrzebuje dobrego zasilacza.Pokazuje wtedy duzo wiecej.Pisze o jedynce.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

elem

Cytat: Lyset w Luty 22, 2017, 21:54Nad potrzebuje dobrego zasilacza

Jak każdy klocek :) Tyle, że dobry zasilacz kosztuje, oj kosztuje..
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Lyset

Ja mialem ogolnie smieszna przygode.Przerwal mi sie przewod od zasilacza.Gugluje wiec 'nad pp 2 power supply' (mam dwojke nie jedynke,sorki za blad!) i zamiast zasilaczy na sprzedaz wyskakuja mi dyskusje na temat powyzszego.Wszedzie info ze pre rozwija skrzydla z lepszym zasilaczem.Lapie telefon bo wiem ze moj znajomy ma kumpla elektronika.Wymiana informacji,telefon zwrotny za piec minut ze Pan Nieznany Elektronik (tak go nazwalem) potrzebuje popsuty bajer i zrobi mi nowy.Zwykly taki niezwykly za dwie dychy albo bateryjny za cztery czy piec dych,nie pamietam dokladnie.Stwierdzilem ze wezme zwykly bo pre zwykle.Po paru dniach odebralem zasilacz.Spora i ciezka metalowa skrzyneczka.Wrocilem do domu i WOW.Moja dziewczyna to samo.Pan Nieznany Elektronik serwisuje jakies urzadzenia podtrzymujace zycie w szpitalach,z jakis dziwnych,sobie pewnie tylko znanych elementow.I z takich jakis dziwnych elementow zlozyl mi magiczne pudelko.Caly czas pisze o strefie budzetowej.
Zeby nie bylo zadnych niedomowien,nie probuje niczego sprzedac lub kogos polecac
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Jamówię

Może być tak jak piszesz,ja opisałem moje doświadczenia bez dodatkowego power supply,tylko ze stockowym wtyczkowym. Grało to bardzo słabo i jak po latach miałem przez moment DJArta,to mogę stwierdzić,że Art jest o parę długości lepszy.

christo

Cytat: Lyset w Luty 22, 2017, 22:18Zeby nie bylo zadnych niedomowien,nie probuje niczego sprzedac lub kogos polecac
A szkoda! Mnie na przykład taki zasilacz bardzo by się przydał. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Na pewno jest tak, że ten układ rzeczywiście sprzedawano w latach 70 tych. To żadna samoróba ( poza pudełkiem) http://www.radiomuseum.org/r/lenco_vv7.html . Układ jakiś ceniony jednak nie jest: http://hifi-preise.com/lenco+vv7.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Schemat nie powala.
Na wejściu rezystor 82KOhm plus w szereg 3,9 Kohm ?
W filtrze 1.8 MOhm.
W zasilaczu ...1 dioda :o Tak to zasilałem dzwonek do drzwi  :D
Typowe dziecko ery tranzystorów.

Jakub

Cytat: dino w Luty 23, 2017, 20:08Na wejściu rezystor 82KOhm plus w szereg 3,9 Kohm ?

Obciążenie jest standardowe, bo tam jeszcze ten 100k i 33k trzeba uwzględnić.

dino

Cytat: Jakub w Luty 23, 2017, 20:19Obciążenie jest standardowe, bo tam jeszcze ten 100k i 33k trzeba uwzględnić.

IMHO to one już za dużo nie wnoszą bo są po elektrolicie 10 mikro.
Dla mnie generalnie wstawianie rezystora w szereg przy sygnałach z wkładki na poziomie 3,5 mV to głupota.
O 10 Mikro na wejściu nie wspomnę.
Ale jest światełko w tunelu - użyta w zasilaczu dioda jest ...germanowa :)

Układ traktowałbym jako zabytkową ciekawostkę.
Cena jak dla mnie bezsensowna.


Gerwazy

Cytat
Cena jak dla mnie bezsensowna.



Może, nie wiem, nie znam się, ale kurcze wygląda ciekawie w tym pudełku

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-mm-lenco-vv7-szwajcaria-i6728683406.html#thumb/3
Nic nie sprzedaję

dino

Cytat: Gerwazy w Luty 24, 2017, 08:20Może, nie wiem, nie znam się, ale kurcze wygląda ciekawie w tym pudełku

De gustibus ....:)
Pudełeczek pod dostatkiem jest:
http://allegro.pl/pudelko-drewniane-z-zapieciem-decoupage-producent-i6714457189.html

A już bardziej na serio.
Sekcja zasilania jest bardzo uboga. Sam pre też nie wygląda na wyczynowy. Przewaliło mi się przez ręce sporo takich układów i to co można o nich powiedzieć to ..że działały w sensie elektronicznym.
Obudowa to po prostu .. Robinson Crusoe  (o bezpieczeństwie użytkowania nie wspomnę). Montaż gniazda zasilającego i RCA bezpośrednio w surowym drewnie to totalna amatorszczyzna - zastanów się co może się stać jak się odlutuje kabelek zasilający 230V od PCB  a drewno będzie wilgotne ? Na dobrą sprawę nie powinno to być sprzedawane jako działające urządzenie.
Lubie vintage a nawet czasami używam ale na perełkę trzeba trafić.
Ja bym tego absolutnie nie kupił.


Gerwazy

Cytat: dino w Luty 24, 2017, 16:30
Cytat: Gerwazy w Luty 24, 2017, 08:20Może, nie wiem, nie znam się, ale kurcze wygląda ciekawie w tym pudełku


Ja bym tego absolutnie nie kupił.



Dlatego po przemyśleniu sprawny zrezygnowałem z zakupu
Nic nie sprzedaję

dino

Cytat: Gerwazy w Luty 24, 2017, 18:05Dlatego po przemyśleniu sprawny zrezygnowałem z zakupu

A na czym teraz grasz ?