Drewniane boczki do sprzętu audio

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 16, 2017, 13:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Czy ktoś wie gdzie można takie boczki kupić czy też dorobić do popularnych marek sprzętu audio typu Sony, Pioneer i co tam jeszcze podejdzie.
Na ebaju, alledrogo i innych portalach tego typu czasem można coś dorwać to wiem ale może ktoś się w tym specjalizuje. ? jakiś fachura ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

A nie wystarczy zdjąć wymiary i zlecić stolarzowi? Wysokość, głębokość, grubość, średnica i rozmieszczenie otworów montażowych, plus obróbka wykańczająca- bejcowanie, okleinowanie? Dopóki stolarz nie będzie wiedział, że dla audiofila, powinno być dość tanio. We własnym zakresie pozostaje zdobyć dłuższe śrubki tylko.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Muszę powiedzieć, że czasem lepiej dopłacić niż stracić na wstępie niewielką może kwotę. Mam smutne doświadczenia w tej kwestii. Przeważnie stolarz woli zrobić szafę i mieć z tego większy zysk niż bawić się z takimi duperelami za gówniane pieniądze. Lepiej dać komuś kto kaman w tych sprawach i wie co i jak zrobić niż oddać pracę w ręce kogoś kto eksperymentuje jak chce i jak mu się podoba.
Trochę tego i trochę tamtego też.

brbr

http://allegro.pl/obudowa-diy-dab-dibond-twoje-wymiary-i6685380815.html

Polecę człowieka, dogadać się można :)
Jeśli grubsze sprawy, zwłaszcza renowacje, to mam innego człowieka - 20km ode mnie.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Znalazłem gościa który robi drewniane boczki na zamówienie w kilku (kilkunastu kolorach) oraz w wielu wymiarach na życzenie. Gdyby ktoś kiedyś chciał sobie podrasować swoje Bambino to śmiało można:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=6674533&order=m

Mi wycenił całkiem przyzwoicie do Pioneera A-88x
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cena rozsądna.
Jak ktoś się ma bawić a nie ma narzędzi to lepiej zapłacić 50pln i mieć to z głowy.
2 formatki z mdf plus fornir plus lakier wyjdzie jakieś 40PLN.

Therion

Kiedyś miałem na to fazę. Dorwałem stolarza i mi wyciął.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

pierotez

Odświeżę, macie pomysł jak zrobić z litej deseczki? Bywają gotowe sztachetki ale do 5 cm wys.
Spróbowałbym na słuchawkowcu, 2 x 60x10x300mm.
Czym by takie przykleić do aluminium?

cdt

Jak jeszcze miałem lectora 6ke to sam sobie zrobiłem . Nie przemyślałem tylko że dąb jest ciężki a mocowanie w lectorze tylko na klej lub taśmę . Przez co musiałem podklejać co 2 miechy .

rudy-102

Cytat: pierotez w Październik 31, 2018, 09:46Czym by takie przykleić do aluminium?
jak ma być na stałe to klej montażowy Pattex, a jak ewentualnie do zdjęcia to klejem na gorąco. Poza tym większość popularnych sprzętów ma śruby na bocznych ściankach. Deski można przewiercić i chwycić dłuższymi śrubami.

rudy-102

Cytat: pierotez w Październik 31, 2018, 09:46Bywają gotowe sztachetki ale do 5 cm wys.
Bywają też zdecydowanie większe, ale jak pójdziesz do jakiegokolwiek stolarza to Ci przytnie tak jak chcesz i na ogół będzie miał większy wybór drewna.

pierotez

cdt piękne!!

rudy-102 chyba klej montażowy rzeczywiście - myślałem. Na nietoksyczne nie na co liczyć.
Ciekawe co tam będzie miał lepszego od sosenki taki stolarz?

Chcę wrzucić słuchawkowca - wariację BCL-a do profilu C bądź zamknięty z alu 3mm lub inox 2mm, 100x60x~300mm. Profil c byłby wygodniejszy do operacji i ew. górna ścianka ze szkła z widokiem na kondki :)

Aby nie wyszedł ulep to właśnie drewienko po bokach i np. polerowana (lusterko) przednia ścianka  ::)

cdt

Sosna jest za miękka . Dąb za ciężki . Jakiś twardy lekki egzotyk . Podzwoń i się pytaj co mają do zaproponowania w tych kryteriach .
Może coś z egzotycznych desek podłogowych - końcówek seri . Kombinuj

traumeel

A może orzech?
Drewno piękne w rysunku, dostatecznie twarde i tańsze od gatunków egzotycznych.

Zupełnie budżetowo, to jesion bejcowany na dowolny kolor.

paul_67

Ostatnio robiłem boczki do sterownika.Listwa sosnowa, ręcznie szlifowany promień,fornir czereśnia, bejca olejowa palisander i olejowosk.

paul_67

#17
Boczek do tunera.Fornir,bejca - orzech,olejowosk.W rzeczywistości odcień jest ciemniejszy.

paul_67


paul_67

Z fabryki wyszło to tak:

paul_67

Najlepiej przyciąć takie boczki w markecie budowlanym z surowej płyty wiórowej (kosztuje to grosze) i okleić naturalnym fornirem.Bez łaski jak u stolarza, efekt lepszy niż z płyty meblowej i nasza satysfakcja.Zdjęcia przekłamują, ale uwierzcie mi, że w rzeczywistości wygląda to naprawdę dobrze.Mogę pokazać jeszcze jak wyszły boki do Akai...

paul_67

Wspomniane promienie...

pierotez

Nooo naprawdę!

Ja 1 budkę planuję zdziełać z profilu aluminiowego. Pewnie powierzchnia takowegoż będzie daleka od estetycznej ;) Dlatego boczki i może górę można dopracować :)

Edit, zaraz, zaraz. Przecież istnieje jeszcze anodowanie aluminium. No ale deseczki po bokach mają swój urok  :-X

paul_67

Boczki były przyklejone na taśmę dwustronną, ponieważ nie chciałem dziurawić obudowy.I to się nie sprawdza.Klej na gorąco (firmowy) także nie.Teraz po zastosowaniu odpowiednich dystansów (inaczej ne można by ściągnąć górnej pokrywy) trzyma się za pomocą silikonu szklarskiego.

paul_67

Boki do Akai.Materiał lity buk bejcowany i lakierowany.