Pioneer A-88x Dual Mono Seria Elite

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 16, 2017, 13:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Następny idzie na warsztat.

Pioneer A-88x




Później coś skrobnę.


Dane techniczne:


ogólnie

    Producent: Pioneer
    Model: A-88X
    Budowa: około 1985
    Typ: Wzmacniacz zintegrowany
    Pilot: NIE
    Pobór mocy:
    Wymiary: 420 x 154 x 427 mm (szer xwxg)
    Waga: 18 kg
    Kolor: srebrny i czarny dostępne
    Cena fabryczna ok. k. A.


połączenia

    Liczba wejść: 7 (RCA)
        Phono (MM / MC MC przełączane z adaptacją)
        płyta CD
        tuner
        aux 1
        aux 2
        taśma 1
        taśma 2
    Liczba wyjść: 2 (RCA)
        Taśma, Rec 1
        Taśma, Rec 2


specyfikacje

    Ciągła moc przy 8/4 Ohm
        120 W przy 8 Ω (RMS 20-20 kHz, z 0,003% THD)
    Dynamiczne osiągi na 8/4/2 omów: 169/300/441 Watt
    THD: 0,003%
    Kreuzklirrfaktor: 0,003% (50 Hz, 7 kHz 4: 1, przy czym moc czynna)
    Szerokość pasma mocy: ns.
    Współczynnik tłumienia: 100 (20-20 kHz, 8 Ω)
    Wejście (Czułość / impedancja)
        Phono MM: 2.5mV / 50K, MC: 0,25 mV / 100 Ω
        Wejścia liniowe: 150 mV do 30 kOhm
    Wyjście (poziom / impedancja): 150 mV / 2,2 kOhm
    Pasmo przenoszenia
        Phono: 20-20 kHz ± 0,2 dB
        Linia: 10-100 kHz + 0-3 dB
    EQ
        Bass: ± 8 dB przy 100 Hz
        Treble: ± 8 dB przy 10 kHz
    Głośność: NIE
    Filtr subsonic: tak, 15 Hz, - 6 dB / oktawę
    Wycisz: tak, - 20 dB
    Bezpośredni / "linii prostej": tak
    Ripple odległość napięcia (zwarcie)
        Gramofonowy MM / MC: 89/76 dB (40 Ω), 76 dB (3 Ω)
        Linia: 110 dB
    Stereo separacja kanałów: ns.


Funkcje specjalne

    Stereo na mono
    Stereo wsteczny (kanały swap)
    osobne zasilacze dla każdego wzmacniacza i prekursora, podwójne mono projekt
    złocone wejścia Phono
    Dla każdego kanału osobne przekaźniki głośnikowych, które są połączone elektronicznie


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#1
Już od jakiegoś czasu słucham nocami ten wzmacniacz i jestem mile zaskoczony jakością dźwięku. Wzmacniacz dźwiękowo neutralny wydający bardzo umiarkowany wysokie jak i niskie tony ale posiadający bardzo ciekawą barwę, którą przyjemnie się słucha. A ponieważ zbudowały mi się dwa zestawy to chcę za pomocą Beresford TC-7220 MKII połączyć to w jakąś jedną logiczną całość i puścić na 4 kolumny. (jedne nad drugimi - taką mam konfigurację). Póki co podpiąłem go tylko pod dwa małe KEFy . Porównując go do poprzednika jakiego miałem czyli Pioneera A-757 MK2 to różnica jest spora - przynajmniej jednej dobrej klasy jak nie lepiej. Z tego co zauważyłem strasznie ciężko je upolować a model niższy czyli A-77x jest zdecydowanie słabszym modelem Pionieera. Wygląd dla mnie bardzo ciekawy z wbudowanym pre na MM/MC którego zresztą jeszcze nie słuchałem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2
Dla porównania wyszły dwie wersje (czarna no i srebrna) - która ładniejsza to kwestia gustu.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Różnice w poszczególnych seriach tej linii:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A ponieważ udało mi się nabyć bardzo ładną wersję jeśli chodzi o stan techniczny jak i wizualny to ostatecznie chciałbym dodać drewniane boczki by wyglądał tak:

Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

No, teraz nabrał powagi! Nie będzie mu za ciepło w tym rusztowaniu ?  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

#6
On boki w naturze i tak ma pełne bez otworów wentylacyjnych. Jedynie z góry lekko się grzeje ale to mały pikuś w porównaniu z NADA-em C356BEE. Nie planuje aby coś na nim w przyszłości stało. Stanie sobie na oddzielnej półeczce z dużą przestrzenią na wentylacje. Zresztą NADa też tak mam.


Zresztą w jednym z katalogów Pioneera firma pokazała właśnie taki egzemplarz - czyli można.

A poniżej wersja na Japonię która nosiła inną nazwę a mianowicie był to Pioneer A-150D



Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Muszę powiedzieć że jestem mega zadowolony z dźwięku wydobywającego się z tego Pionka. Różnica między A-757 MK2, którego miałem wcześniej jest kolosalna. Wzmacniacz nie zamula i a dźwięk jest niesamowicie klarowny. Wcześniej przypuszczałem, że będzie lepiej ale nie aż tak. Z czystym sumieniem mogę polecić jeśli się komuś trafi w dobrym stanie i przyzwoitej cenie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ciekaw jestem na jakim poziomie zagrają na nim wkładki MM i MC (MC ma dwa ustawienia). Póki co puszczam na nim CD i jest naprawdę dobrze. Wcześniejszy Pionek 757 MK2 to był zdecydowanie słabiutki. Dopiero teraz to czuję jak bardzo odstawał od tego co teraz mam.
Czytałem tu i ówdzie że A-88x stawiany jest wyżej niż A-77x czy nawet A-858 choćby przez to że mają zupełnie inne brzmienie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Ciekawe jak wbudowane pre wypadnie w  porównaniu do Lar'a . U mnie Lar poległ sromotnie w porównaniu do pre wbudowanego w Emotivę .
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Ja mam zestaw Lar-Ortofon Verto a to spora różnica niż sam Lar. Więc będę mógł porównać zarówno z samym Larem jak i Lar-Verto.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Ja też mam Step Up dedykowany do 103R który z Emotivą dał radę  Sensorowi :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Tylko że Emotiva ostatnio wyzionęła ducha i czeka na reanimację
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Mam nadzieję że szybko się z tym uporają. Na początku korespondencja z hameryknami szła troszki mozolnie ale jak opisałem problem na ichnim forum to momentalnie tego samego dnia dostałem maila od polskiego dystrybutora Emotivy ze się tym zajmą :) W poniedziałek jedzie na oględziny. Na firmowym forum doczytałem że problem u mnie występujący to jakiś standard we wczesnych modelach preampa.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Piterski

Który to model Emotivy, czy może XSP-1?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

#21
Ostatnio więcej skupiam się na słuchaniu muzyki na tym wzmacniaczu niż na NAD C356Bee i czym dłużej słucham tym milej jestem zaskoczony. Ten wzmacniacz ma całkiem miłe brzmienie i swój charakter. Poprzednik A-757 MKII był muzycznie nijaki. Nie wiem jak niższe modele A-66X i A-77X (bo ich nie słuchałem) natomiast A-88X jest bardzo udaną wersją tego producenta i jeśli ktoś będzie miał możliwość pozyskania tego modelu to szczerze polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Vintage-fan

Cytat: GregWatson w Sierpień 12, 2018, 18:04
Coś dla posiadaczy - Pioneer A-88X Upgrade Kit Audio Capacitors

http://www.audio-high-store.com/product/pioneer-a-88x-upgrade-kit-audio-capacitors/

Fajnie poczytać coś o Pioneerze. Na wiadomym forum pozostali tylko fanatycy przeszacowanych Sony i sansui.



wiki

Mówisz o Audiostereo?
Tak, naczytalem się kiedyś tam o Sansui...
Dopóki nie przejawilo się to w fanatyzm...😁
Wzmaki fajne, nawet jeden kolega kupił... Ale ceny tak poszły w górę,  że niekoniecznie... Są też inne firmy....😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka