Sensor2 vs Sensor Prelude i trochę Moona.

Zaczęty przez Piterski, Marzec 16, 2017, 20:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: Piterski w Październik 26, 2017, 14:45Mam lampowy pream...........ale końcówka mocy to już tranzystor.

Podobno to jest optymalne zestawienie oraz kompromis między przyjemnością słuchania a prawdziwością realizacji.





Tyle, że dla miętczaków  ;D

Piterski

W tej materii mam za mało doświadczenia czy wyrokować jednoznacznie.
Może mi się kiedyś odmieni i wstawię lampę lub inny wynalazek.

Wiesz Masza jedni wolą blondynki inni brunetki tak więc jest w czy wybierać ;D

PS. Jak by była taka możliwość to posłuchał bym tego Twojego Waldkowego preampu. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: Piterski w Październik 26, 2017, 15:05Jak by była taka możliwość to posłuchał bym tego Twojego Waldkowego preampu. 

Nie mam go obecnie. Jest u stwórcy na dopieszczaniu.

Piterski

Słuchałem dziś wkładki Ortofona MC10 MKII (0,1mV) i mojego Dynavectora (0,3mV)
Sensor ustawiony na 0,3mV i zastanawiałem się czemu ten dźwięk z Dynavectora jest taki szorstki i cyfrowy, a Ortofon jest taki gładki i melodyjny.
I zdaje mi się że wiem skąd się to wzięło. W weekend sobie to jeszcze spokojnie zweryfikuje.

Moim zdaniem Sensor ma za mocno ustawione wzmocnienie sygnału dla wkładek MC.
Zdawało mi się, że skoro obie wkładki mieszczą się w poziomie 0,3mV to co mam je przestawiać skoryguje tylko głośność na wzmacniaczu.
Męczyłem się tak klnąc, po co ja sprzedaje tego Fonciaka, ale nie dawało mi to spokoju  ???.
Przypomniałem sobie, że zazwyczaj ustawiałem na Sensorze niższe wzmocnienie dając przełącznik na 0,6mV tak by czy słucham z CD czy gramofonu nie było potrzeby dużej korekty głośności. 
I to jest chyba klucz bo na koniec tak zrobiłem i odniosłem wrażenie dużej poprawy, tak jak by w tym pierwotnym ustawieniu preamp przesterowywał wejście wzmacniacza i zniekształcał sygnał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Starcie "Tytanów"...
Piterski vs Masza.. ;) :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

Dawid i Goliat.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Cytat: moon w Marzec 14, 2018, 10:42i?
No i jest trudno.. To jakby "osiołkowi..." :D
Spodziewaliśmy się (był u mnie Piotrek), że AR zagra lepiej. Może nie "zdeklasuje" RCM'a, ale będzie "bardziej"...
Tymczasem to bardzo wyrówna walka.. Oba grają na podobnym poziomie i z podobną "klasą"... Przewaliliśmy sporo płyt, żeby wyłapać niuanse. Bo tym się różnią.
AR gra po "cieplejszej" stronie mocy, natomiast RCM jest chłodniejszy... Ale ten "chłód" objawia się tylko większa ilością detali w wysokich tonach, odrobinę lepszą rozdzielczością, i lepiej kontrolowanym basem... Ma lepsze "wybrzmienie", i schodzi jakby niżej... RCM to też większe wzmocnienie dla wkładek MC... I jest bardziej bezlitosny dla źle zrealizowanych płyt... Natomiast AR to dźwięk  wygładzony. W całym paśmie... Brakuje mu odrobiny "szorstkości" na samej górze, i takiego wybrzmienia basu jaki ma RCM... Gra przyjemnie, ale w bezpośredniej konfrontacji w moim systemie, waham się... Może to wina świeżych Harmonixów Gold... Zastanawiam się, jak by wpłynęła na dźwięk zmiana lamp na 7DJ8 Matsushita... W Pathosie różnica w stosunku do Amperexów była znaczna, oczywiście na plus... I to był gwóźdź do trumny dla AN OTO SE.. ;) Taka myśl nas naszła, że AR sprawdzi się zapewne idealnie w ostrym systemie, ze współcześnie produkowanym kolumnami, w których membrany robione są z kosmicznych hiper materiałów, a nie z celulozy i jedwabiu... :DAle ja to głuchy jestem... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Miałem coś od siebie dodać ale bardzo mi się ten opis Bartka podoba, oddal idealnie sedno również moich odczuć z tego odsłuchu. Bartek bardzo fajnie dobierał różnorodność materiału muzycznego, świetnie się na nim można było zagłębić w poszukiwaniu różnic.
Bartka spostrzeżenia dotyczące systemu i kolumn pokrywają się z moim krótkim doświadczeniem z porównania tych preampów w innym systemie z kolumnami na głośnikach wstęgowych. Tam ta gładkość i spoistość brzmienia AR była balsamem, a większa rozdzielczość średnicy i mniejsza gładkość na górze nie była już tak przyjemna.

Ciągle szukam czegoś co by mi dało mocny krok do przodu w rozsądnych pieniądzach i stąd mój udział w tym odsłuchu. Sensora pożyczyłem Bartkowi by miał jakiś punkt odniesienia w swoich poszukiwaniach i nie bazował tylko na iFi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

to moze jakies porownanie tego sensora do ifi? chyba ze gdzies przeoczylem...
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: moon w Marzec 14, 2018, 13:02
to moze jakies porownanie tego sensora do ifi? chyba ze gdzies przeoczylem...
To już trzeba liczyć na Bartka bo ja w porównaniach bezpośrednich nie brałem udziału. Wiedząc w jakim pułapie cenowym kolega się rozgląda, a planował odsłuch VTL-a to pożyczyłem mu Sensora.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: moon w Marzec 14, 2018, 13:02o moze jakies porownanie tego sensora do ifi? chyba ze gdzies przeoczylem..
To napiszę... ;)
Wstajesz rano, wyspany, zadowolony.. Może nawet był "świtaniec".. ;) Bierzesz prysznic, idziesz do kuchni, robisz sobie espresso, wracasz do pokoju, otwierasz okno i siadasz w fotelu... Za oknem wiosna, a Ty delektujesz się aromatem kawy, zapachem wiosny, ciepłem słońca wpadającego do domu i śpiewem ptaków... To IFI...

Analogicznie jak wyżej, tylko zamiast okna, otwierasz drzwi na taras... To SENSOR.. :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

tylko taras kosztuje wiecej niz balkon;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Cytat: moon w Marzec 15, 2018, 10:46
tylko taras kosztuje wiecej niz balkon;)
Oczywiście. Ifi to bardzo fajne PRE. Naprawdę. Daje sporo frajdy słuchania muzyki... I gdyby nie Piterski, to bym pewnie na razie nie zmieniał.. ;) Ale zachorował, i pożyczył mi Sensora... :D Może bardziej adekwatne byłoby porównanie Ifi z  Nudą, albo Husarią... Czy którymś z wyższych ProJec'ów... Nie menie to oceniać... Ja maiłem szczęście, i dobrze trafiłem na początek mojej przygody z analogiem... Kupiony w ciemno, bez odsłuchów, dał sporo radości.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Wszytko sprowadza się do tego na co możemy sobie pozwolić.
Na ile szarpnąć się z budżetem i co najważniejsze na ile reszta toru jest wstanie pokazać klasę danego urządzenia.
Od tego właściwie trzeba zacząć i przed takim kiedyś i ja stanąłem dylematem.
Słuchałem wtedy na Coplandzie i AP Tempo 3i. Miałem u siebie Ri-Audio, miałem IFI (to pierwsze), Sensora Prelude i Sensora 2.
Ten mój system pokazał mi jakie są różnice pomiędzy tymi urządzeniami, a to już dobrze rokowało. Ze względów cenowych mogłem pójść w Lara i poszukać do niego Verto.
Posłuchałem jednak bogatszych w doświadczenie kolegów i kupiłem Sensora2. Spłacałem go kolo roku ale z perspektywy czasu nie żałuję.
Później trafiła do mnie Theria (używana) o której pisałem, w każdym wymiarze jeszcze lepsza ale różnica była już mniej spektakularna, a kwota bardzo duża. Rozważałem wszelkie za i przeciw i został Sensor bo za ta różnice w cenie przebudowałem cały mój system.
Teraz jak jest możliwość to sprawdzam czy znajdę coś co mi pozwoli pójść do przodu za trochę mniejsze pieniądze ale na razie poruszam się tylko na boki lub lekko na skos.

Reasumując to co napisał też Bartek warto ustalić jakiś pułap i w jego zakresie się poruszać.
Druga sprawa jak coś jest obiecujące to koniecznie sprawdzić jak to zagra w moim systemie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

julius-6

Piterski, bardzo fajny wątek i wpisy. Bartolo - również.
Fajnie macie, że możecie się spiknąć i posłuchać tych pre u siebie i razem, takie odsłuchy to złoto  :np:

Ja bardzo poważnie rozważam sprzedaż swojej Husarii i powoli szukam czegoś na zastępstwo - coby mi nie urwało portfela.
Problem jest taki, że zależy mi na dobrej jakości MC, a nie chciałbym podwajać, czy potrajać budżetu.

Do systemu pasowałby mi pre o pełniejszym brzmieniu, nie musi być tak analityczny, ani szybki, ani nawet prawdziwy jak Husaria, nie zaszkodzi lekkie zaokrąglenie brzmienia. Jakieś pomysły?

Myślałem o pre od McGyvera, ale mam różne wkładki i obawiam się, że będzie problem ze spasowaniem wszystkiego do kupy...

McGyver

Cytat: julius-6 w Grudzień 03, 2018, 22:39Myślałem o pre od McGyvera, ale mam różne wkładki i obawiam się, że będzie problem ze spasowaniem wszystkiego do kupy...
Jak dotąd robię pre MM, więc do MC i tak potrzebujesz SUT. Mając SUT z kilkoma odczepami będziesz mógł się dopasować do wielu wkładek.
Poza tym wcale nie musisz pre zamawiać, możesz sobie samodzielnie zmontować wg. wskazówek z "małpiarni".

julius-6

Cytat: McGyver w Grudzień 03, 2018, 23:00
Cytat: julius-6 w Grudzień 03, 2018, 22:39Myślałem o pre od McGyvera, ale mam różne wkładki i obawiam się, że będzie problem ze spasowaniem wszystkiego do kupy...
Jak dotąd robię pre MM, więc do MC i tak potrzebujesz SUT. Mając SUT z kilkoma odczepami będziesz mógł się dopasować do wielu wkładek.
Poza tym wcale nie musisz pre zamawiać, możesz sobie samodzielnie zmontować wg. wskazówek z "małpiarni".

Nie mam zamiaru się bawić samodzielnie, zdecydowanie wolę żeby zobił to ktoś, kto ma pojęcie o tym - szczególnie, że efekt już znam i pod same MMki to nawet nie szukałbym dalej...
Bardziej martwię się o znalezienie odpowiedniego SUT'a/SUTów, o czym zresztą rozmawialiśmy dzisiaj.