Cyfryzacja radia

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 18, 2017, 17:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Choć czeka nas zapewne w niedalekiej przyszłości całkowita cyfryzacja radia jak to już nastąpiło w Norwegii (i do końca tego roku całe radio tam ma być nadawane w cyfrze) to póki co u nas jakoś tak jedni zapewniają że do 2020 r ma to nastąpić a inni są bardziej sceptyczni co do tego a wręcz zapowiadają że tak szybko to u nas nie będzie. Póki co przepychanki trwają. Czy idąc tym tropem to możemy powoli mówić że nadchodzi śmierć analogu ? a co z tymi ładnymi klockami co na półkach stoją? Czy to już tylko mebel będzie czy jeszcze będzie można tej historii radia posłuchać w starym systemie. Troch mnie to smuci.
Trochę tego i trochę tamtego też.

krzysiek

No mebel... tak jak w UK. Tam już dawno po cyfryzacji.
Niecałe dwa lata temu wylicytowałem na ebayu Rotela RT 950BX za pokaźną kwotę £3.26. Gra elegancko.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

tatachabera

Ja właśnie kupuję tuner :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Tak czytam w necie to póki co trwają przepychanki kiedy? Może nie tak szybko jednak dojdzie do pełnej cyfryzacji u nas a wręcz może będzie możliwość przez dłuższy czas jeszcze się pocieszyć tym co mamy na swoich półkach.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Wireless

Od lat, bodaj, ośmiu słucham radia wyłącznie przez internet - stąd kwestie tunerowe zupełnie poza mną :)
I tak myślę, że to naturalna droga. Nie wiem, czy jest w sumie po co robić przystanek tymczasowy na DAB.
Pozdrawiam, Wireless

tatachabera

Cytat: GregWatson w Marzec 18, 2017, 17:59może będzie możliwość przez dłuższy czas jeszcze się pocieszyć tym co mamy na swoich półkach.

Oby.

Od kilku dni słucham radia z amplitunera który docelowo ma grać w pracy i nie ma odwrotu od zakupu tunera do domowego systemu :) Zastanawiam się między Sony ST-S590ES i PIONEER F-676.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS